Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomb123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomb123's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A wlasciwie moze lepiej tego nie uszczelniac w zwiazku z tym, ze bedzie tylko podciaganie kapilarne? Wiec lepiej zostawic wieksze szczeliny, niz ewentulane mikropeknciecia wynikajace z pokruszenia?
  2. Niektóre rury idą z fundamentu w ścianie (dom szkieletowy). Wiadomo, ze pod sciane najlepsza jest papa. Ale jak zabezpieczyć rurę na styku z papą? Mam ograniczone zaufanie do mas bitumicznych z racji, ze one z czasem twardnieją i kruszą się. Z tego co czytałem, te z rozpuszczalnikiem są lepsze, ale chyba takich do rur plastikowych nie można stosowac? No i oczywiscie musi to być cos elastycznego, żeby mostkować rysy i termiczną rozszerzalnosc rur.
  3. Ma tylko pojedyncza siatke na srodku, a po obwodzie gora i dolem. Obcieli gore i dol od strony wewnetrznej
  4. Witam. Niepotrzebnie zaufałem wykonawcy, niedopilnowałem i oczywiście spartaczył fundament. A mianowicie w płycie rury kanalizacyjne akurat znalazły się na drodze kolizyjnej ze zbrojeniem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że to zbrojenie obwodowe. Oni zamiast zbrojenie chociazby wygiąć w łuk w tym miejscu, to po prostu je w tym miejscu ucieli... O czym sie dopiero ze zdjęc dowiedziałem. Więc z 4 prętów tylko 2 zewnętrzne (przy sciance) zachowały ciągłość. Próbować to w jakiś rozsądny sposób naprawić? Oprócz rozwalania całego i lania na nowo. Jest to płyta pod szkieletowca 35m2
  5. Doceniam troskę, ale zadne zbędne osoby typu ubezpieczyciele i kierbudy nie są mi potrzebne do prostego domku z pogranicza 35m2/70m2. Jeśli ktoś nie ma zmysłu technicznego i się boi, ze mu sufit spadnie na głowe to wtedy owszem, może zatrudnić i armię takich "opiekunów".
  6. Czasem nie warto im ulegać, jeśli mają większe wymogi niż wymaga prawo.
  7. Gmina żyje swoim życiem, a mi chodzi o obecny stan prawny. Z najnowszego prawa budowlanego wynika, ze całoroczne do 70m2 wymagają projektu. Natomiast letniskowe do 70 metrów nie wymagają. Ale moze ktos jeszcze zechce potwierdzić.
  8. Krążą sprzeczne informacje, czy na domek do 70m2 jest potrzebny projekt architektoniczno-budowlany. Skoro ogłosili konkurs na projekty za 1 zł, to wyglądą, ze są wymagane. Ale na stronie rządowej https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/550, twierdzą, ze takie domki do 70m2 (są w tej samej kategorii co te do 35m2) nie wymagają projektu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...