Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kenarf

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kenarf's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

8

Reputacja

  1. Dwa prostopadłe dwuteowniki jakich wymiarów masz na myśli? Prostopadłe w takiej konfiguracji jak narysowałem na grafice?
  2. Witam. Potrzebuję porady odnośnie wykonania otworu w stropie. Remont planowany jest w domu jednorodzinnym zbudowanym z czerwonej cegły w latach 90. Chcę w salonie wyciąć w stropie otwór, zamontować drewniane schody i zrobić wejście na poddasze. Strop jest betonowy o grubości 15 cm. Niestety nie jestem w stanie określić jak był zbrojony. Pewne jest to, że nie był przeznaczony do wykonywania otworu. Chciałbym wzmocnić strop dwuteownikiem i drewnianym, bądź murowanym słupem. Podstawą słupa byłaby stopa betonowa pod posadzką salonu. Dwuteownik wpuszczam w ścianę około 30 cm, a na słupie łącze dwie belki porządnym spawem. Pomysł rozrysowałem poglądowo na załączonym obrazku. Czy takie zabezpieczenie/wsparcie stropu jest technicznie uzasadnione, bezpieczne? Jeśli tak, to jaki wymiar tego dwuteownika powinienem zastosować? Chętnie dopowiem więcej szczegółów. Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Witam. Potrzebuje porady. Temat jest dość ciężki. Otóż problem polega na tym, że po wylaniu słupów konstrukcyjnych budynku parterowego (rdzeni) dwie różne ściany niestety straciły pion. Doprowadziły do tego błędnie skręcone szalunki. Do rzeczy: rdzenie narożne, jedna ściana została przechylona i na 3 metrach ma omyłkę 3 cm. Druga inna podobnie. Budulec to bloczek komórkowy "suporeks". Ściany mają powierzchnię około 3x3m. Co można teraz z tym zrobić? Proszę tylko o poważne porady. Sytuacja jest po prostu zła. Będę wdzięczny za każdą sensowną poradę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...