Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

m_fox

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Krakow
  • Kod pocztowy
    30-732
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

m_fox's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Udało mi się skontaktować z tym BioRock'iem. Raz jeszcze dziękuję za informacje o nich. Bardzo miły i rzeczowy pan ze mną rozmawiał. Na moje potrzeby zaproponowali mi jakąś nową mini oczyszczalnie, która jest w stanie oczyścić 300l na dobę i nie wymaga regularnego dopływu ścieków: https://biorock.com/products/biorock-beasy-systems/biorock-beasy-2000 Cena na chwile obecną to ok 11tys łącznie z transportem, czyli mniej niż się spodziewałem. Jeśli w gminie mi to klepną to jesienią spróbuję to zainstalować i dam znać jak poszło. PS: Jeśli chodzi o czystość ścieków to z tego, co się dowiedziałem to wodę na wyjściu oczyszczalni "teoretycznie" można uznać za czystą. Teoretycznie bo żadna z takich oczyszczalni nie eliminuje bakterii chorobotwórczych i wirusów. Jak z toalety skorzysta ktoś z gronkowcem albo covidem to oczywiście to wszystko znajdzie się w tej wodzie. Kwiatkom i trawnikom nie zaszkodzi.
  2. Być może niepotrzebnie zasugerowałem się tym, co wypisywali producenci na aukcjach (że w przeciwieństwie do szamba można ją wybudować przy samym domu. Ktoś (z aukcji Ekohouse VH6L Light) nawet napisał, cytuję: "Bezzapachowe i praktycznie bezgłośne działanie umożliwia instalację oczyszczalni w bezpośredniej odległości od budynku czy domu, a nawet w piwnicy" co najwyraźniej nie jest prawdziwe (a przynajmniej na razie nie udało mi się znaleźć potwierdzenia tych słów) Tutaj też się zdziwiłem ale najwyraźniej masz rację. Mimo wszystko użycie jej do podlania trawnika, czy łąki kwietnej i tak jest jakimś zyskiem w stosunku do odpompowania wszystkiego przez szambiarkę. Bardzo dziękuję. Przeczytałem materiały odnośnie tej pierwszej i rzeczywiście wydaje się, że ona mogłaby spełnić swoje zadanie. Dopuszcza przerwy w użytkowaniu nawet do pół roku. Spróbuję się z nimi skontaktować i dopytać o cenę i więcej informacji. Bardzo dziękuję za odpowiedź!
  3. Dzień dobry, Piszę w istniejącym wątku bo temat się zgadza, natomiast nie udało mi się jak do tej pory znaleźć porady na mój przypadek. Chciałbym zamontować biologiczną oczyszczalnię ścieków przy domu używanym jako powiedzmy letniskowy, w którym bywam tylko przez jeden dzień w tygodniu, czasem raz na dwa tygodnie (ale nie rzadziej). Bywam tam sam, ewentualnie z jedną dodatkową osobą, choć wiadomo że zdarzają się dwa - trzy dni w roku kiedy z okazji jakiejś imprezy przyjedzie jakaś większa grupa znajomych. Nie chciałbym się tu wdawać w dyskusje na temat tego, co się bardziej opłaca - szambo czy oczyszczalnia (nie interesuje mnie w tym momencie aspekt finansowy) tylko raczej to, czy taka oczyszczalnia ma szansę w takich warunkach działać. Nie ma tutaj problemu ewentualnego dosypywania czegoś do instalacji co dwa tygodnie. Bywam tam w takich okresach czasu a w najgorszym razie mogę poprosić sąsiada żeby zaglądnął. Nie chciałbym go jednak prosić o regularne korzystanie z toalety:) Myślę o oczyszczalni z kilku powodów: - teren jest gliniasto, kamienisty a do tego ze spadkiem. Oczyszczalnie mógłbym zlokalizować blisko domu, unikając kopania długiego rowu kilofem. Dodatkowo żeby dokopać się do miejsca, w którym legalnie można umieścić szambo (przepisowa odleglosc od domu oraz studni mojej i sasiada) musiałbym przedrzeć się przez korzenie drzew albo je wyciąć. Oczyszczalnia ze zbiornikiem na wodę do podlewania wydaje się dużo prostsza do samodzielnego zakopania i podłączenia - Dodatkowa woda do podlewania. Na dzialce mam wode ze studni więc fajnie jest ją oszczędzać - Szambowóz musiałby mieć bardzo długi wąż, żeby dostać do szamba z drogi, być samochodem terenowym lub znów - musiałbym wyciąć część roślinności żeby zrobić lepszy dojazd. Ja natomiast lubię moje drzewa. Głównym kryterium jest po prostu to, żeby taka oczyszczalnia działała. Drugim jej rozmiar - wiadomo że jak będzie mniejsza to się mniej nakopię. Czytając inne wątki doszedłem do wniosku, że musi to być koniecznie coś typu SBR. Przegladajac allegro i czytajac opisy widzę, że np coś takiego jak "OCZYSZCZALNIA BIOLOGICZNA SBR 4-6 RLM Metria" może pracować w trybie 2 tygodniowego urlopu. Problem w tym, że w moim przypadku pracowałaby tak prawie cały czas. Na innych aukcjach nie widzę informacji o takich dozwolonych przerwach. Takie najtańsze coś "soft SRB 4" z tego co widzę ma tylko jedną komorę więc raczej nie dozuje osadów. Inne chyba wyglądają podobnie jak ta metria. Bardzo będę wdzięczny za wszelkie porady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...