Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

paolo_zsd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O paolo_zsd

  • Urodziny 13.05.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Połczyn-Zdrój
  • Kod pocztowy
    78-320
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

paolo_zsd's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak, dobrze zrozumiałeś. Możemy zmienić deltę załączenia i wyłączenia ale nie mamy możliwości zmiany delty zasilania i powrotu. Ja mam Rotenso monoblok 8KW. Też przez ostatnie dni jak było około zera i lekko na minusie to ciężko było dobić do zadanej temperatury. Testowo włączyłem grzałkę wspomagającą i dobiło. Wydaje mi się, że to przez defrosty zbyt częste, powietrze miało dużą wilgotność. Zużycie podobne może lekko mniejsze jak było na minusie ale to zależy od budynku i utrzymywanej temperatury.
  2. Pisząc dla laika miałem na myśli, że tylko podstawowe funkcje są opisane aby laik nie na grzebał Instrukcja uboga, samemu trzeba dojść co od czego jest metoda prób i błędów. Widziałem, że w innym temacie pisałeś @Marco36 o delcie. Delta temperatury wody zasilającej i powrotu jest 5* (czasami trzyma 4*...) dopytywałem o to w Rotenso i nie ma możliwości tej delty zmienić przy żadnym rodzaju ogrzewania (grzejniki, klimakonwetkory czy podłogówka). Dodatkowo z własnego doświadczenia i info od Rotenso poz. 3.5: Gdy mamy ustawione np. jak fabrycznie 5*, temperatura zadana 40* to... pompa włączy grzanie gdy T1 spadnie do 35* a wyłączy sie gdy T1 wzrośnie do 45*. Chyba, że pompa zmoduluje i będzie utrzymywać zadaną temperaturę 40*. Ja testowałem i zamykałem grzejniki, temperatura T1 rosła, delta wahała się od 4* do 5* na zasilaniu i powrocie aż doszło do T1 45* i pompa się wyłączyła, włączyła się ponownie gdy T1 spadło do 35*. Test zrobiłem też dla 3* i pompa włączyła się przy 37* a wyłączyła przy 43*.
  3. Poz. 3.5 - tak jak piszesz. Temp. wyjścia a zadaną. Poz. 3.6 - Grzanie na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Temperatura brana jest ze sterownika jak masz go przeniesionego do domu. Jak masz na sterowniki ustawione 22* i spadnie do 20* to się załączy grzanie. Można zmienić deltę na inną wartość niż domyślna 2*. Poz. 1.6 - zmieniłem na 5 bo 10 to faktycznie za dużo. CWU grzeję do 45*. Poz. 1.7 - Nie jestem tego pewien... ale wydaje mi się, że jak mam CWU zadaną 45* a woda wychodząca z pompy T1 ma mniej niż 35* to CWU jeszcze nie grzeje, gdy jest powyżej 35* to zaczyna grzać CWU. Takie moje domysły. Instrukcja instalacji i użytkowania uboga, pisana chyba na kolanie dla użytkownika laika a nie instalatora. Aplikacja jeszcze większa porażka...
  4. Jak było cieplej to schodziło do mniej niż 0,8m3h, teraz jak było lekko na minusie i częste defrosty (raz na godzinę) to rozpędzała się do ponad 1,5m3h i jak osiągnęła temperaturę to utrzymywała 1,2-1,3m3h - tyle co zaobserwowałem.
  5. Może nie ta Apka... do Rotenso mam tą: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cacapp.comforthome&hl=pl
  6. Glikol. Ok +/- 200L wody z glikolem. Celowałem w temperaturę -7 do -10 stopni. Poniżej tej temperatury roztwór glikolu z wodą podobno nie zamarza a jedynie robi się galaretowaty i się nie rozpręża tak jak woda. Testowo mam odlane w butelkę trochę tej mieszaniny z instalacji i będę z ciekawości testował jak się zachowuje w mrozach poniżej -10* (o ile będą takie temperatury, mieszkam w zachodniopomorskim).
  7. Nie. Z tego co zobaczyłem na YT to Tbt2 były wykorzystywane we wcześniejszych pompach, w tych już nie i nie są aktywne (mogli by wymazać to z menu i instrukcji).
  8. @Marco36 pisze o histerezie, nie o ustawieniu temperatury. Pewnie może też ustawić sobie 21,5* ale chodzi o histerezę 1*. Tzn że włączy PC jak temperatura spadnie do 20,5* a wyłączy gdy będzie 22,5* - i tutaj bierze się różnica temperatur 2*. Tak ja zrozumiałem wypowiedź @Marco36.
  9. Tez miałem info, że grzałka TBH w zbiorniku CWU się załącza. PC nie zlicza realnych kilowatów a liczy czas i moc. Grzałki nie ma a PC ją włącza i zlicza kilowaty. Nie dawało mi to spokoju. W sterowniku grzałka wyłączona a ona dalej ją włącza. Zerknij w instrukcję na przełączniki DIP na płycie (ja mam monoblock). Poniżej info z mojej instrukcji, wyłączyłem PC z prądu, przestawiłem przełącznik DIPSWITCH i włączyłem PC z powrotem - grzałka już się nie odpala. Może u ciebie jest podobnie.
  10. No niby chcesz sterowac w drugiej strefie temperatura pomieszczenia ze sterownika od PC... Więc właśnie te opcje może trzeba zmienić aby w drugiej strefie uruchomić sterowanie na podstawie temperatury pomieszczenia. Nie musi. Powtórzę, chcesz sterować temperatura pomieszczenia ze sterownika a nie termostatem. Jest... i nie jest. u mnie jest 10.5.5 ps. nie mam dwóch stref w domu. Testowałem sterowanie temperatura pomieszczenia ze sterownika. Teraz testuję krzywą grzewczą. Więc co do dwóch stref to tylko teoretyzuje.
  11. @Enriquez, w instrukcji od pompy ciepła jest właśnie odwrotnie jak napisałeś. Mając dwie strefy nie da się w pierwszej strefie kontrolować za pomoca temperatury, jedynie albo dwie temp. wody albo w pierwszej temp. wody a w drugiej temperatura powietrza. Zerknij w instrukcje na stronie 54 w dział "10.5.5 KONF. KONF. TYPU TEMP.". Może byś musiał wyłączyć opcję termostatu (pokombinować z różnymi opcjami). Termostat pokojowy w instrukcji na stronie 61, zerknij w pozycję 5.3 i 6.1. tam jest mowa o podwójnej strefie termostatu.
  12. W sumie to brakowało tylko co masz wybrane... czyli podłogówka i delte widzę na wcześniejszych fotach 4* (TW_O i TW_I) ale piszesz że 4*-5*. Dzięki!
  13. @marcinbbb a mógłbyś jeszcze zerknąć jaką msz deltę i co wybrano jako typ grzania (grzejniki, Klima-konwektor czy podłogówka)?
  14. Moim zdaniem, skoro @xavery84 pisze, że są letnie a nie ciepłe jak ma ustawione 43* to działa grawitacja. Ciepła woda idzie do góry, powolutku, nawet przez pompki obiegowe, stąd woda letnia a nie ciepła.
  15. O deltę pytam dlatego, że w Rotenso nie mamy możliwości ustawienia delty w żadnym z wybranych typów (przynajmnie ja w sterowniku nie znalazłem i w instrukcji również). Wygląda jakby było na sztywno i chciałbym zobaczyć jak ta delta wygląda u innych. Ja mam wybrane grzejniki i delta jest w granicach 6* i coś mi tu nie pasuje. A u Ciebie @Marco36 w Daikinie już widziałem wcześniej jak w jakimś temacie pisałeś o delcie Czekam aż ktoś z użytkowników Rotenso coś napisze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...