paolo_zsd
Użytkownicy-
Liczba zawartości
31 -
Rejestracja
O paolo_zsd
- Urodziny 13.05.1978
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Połczyn-Zdrój
-
Kod pocztowy
78-320
-
Województwo
zachodniopomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
paolo_zsd's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Tak, dobrze zrozumiałeś. Możemy zmienić deltę załączenia i wyłączenia ale nie mamy możliwości zmiany delty zasilania i powrotu. Ja mam Rotenso monoblok 8KW. Też przez ostatnie dni jak było około zera i lekko na minusie to ciężko było dobić do zadanej temperatury. Testowo włączyłem grzałkę wspomagającą i dobiło. Wydaje mi się, że to przez defrosty zbyt częste, powietrze miało dużą wilgotność. Zużycie podobne może lekko mniejsze jak było na minusie ale to zależy od budynku i utrzymywanej temperatury.
-
Pisząc dla laika miałem na myśli, że tylko podstawowe funkcje są opisane aby laik nie na grzebał Instrukcja uboga, samemu trzeba dojść co od czego jest metoda prób i błędów. Widziałem, że w innym temacie pisałeś @Marco36 o delcie. Delta temperatury wody zasilającej i powrotu jest 5* (czasami trzyma 4*...) dopytywałem o to w Rotenso i nie ma możliwości tej delty zmienić przy żadnym rodzaju ogrzewania (grzejniki, klimakonwetkory czy podłogówka). Dodatkowo z własnego doświadczenia i info od Rotenso poz. 3.5: Gdy mamy ustawione np. jak fabrycznie 5*, temperatura zadana 40* to... pompa włączy grzanie gdy T1 spadnie do 35* a wyłączy sie gdy T1 wzrośnie do 45*. Chyba, że pompa zmoduluje i będzie utrzymywać zadaną temperaturę 40*. Ja testowałem i zamykałem grzejniki, temperatura T1 rosła, delta wahała się od 4* do 5* na zasilaniu i powrocie aż doszło do T1 45* i pompa się wyłączyła, włączyła się ponownie gdy T1 spadło do 35*. Test zrobiłem też dla 3* i pompa włączyła się przy 37* a wyłączyła przy 43*.
-
Poz. 3.5 - tak jak piszesz. Temp. wyjścia a zadaną. Poz. 3.6 - Grzanie na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Temperatura brana jest ze sterownika jak masz go przeniesionego do domu. Jak masz na sterowniki ustawione 22* i spadnie do 20* to się załączy grzanie. Można zmienić deltę na inną wartość niż domyślna 2*. Poz. 1.6 - zmieniłem na 5 bo 10 to faktycznie za dużo. CWU grzeję do 45*. Poz. 1.7 - Nie jestem tego pewien... ale wydaje mi się, że jak mam CWU zadaną 45* a woda wychodząca z pompy T1 ma mniej niż 35* to CWU jeszcze nie grzeje, gdy jest powyżej 35* to zaczyna grzać CWU. Takie moje domysły. Instrukcja instalacji i użytkowania uboga, pisana chyba na kolanie dla użytkownika laika a nie instalatora. Aplikacja jeszcze większa porażka...
-
Jak było cieplej to schodziło do mniej niż 0,8m3h, teraz jak było lekko na minusie i częste defrosty (raz na godzinę) to rozpędzała się do ponad 1,5m3h i jak osiągnęła temperaturę to utrzymywała 1,2-1,3m3h - tyle co zaobserwowałem.
-
Może nie ta Apka... do Rotenso mam tą: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cacapp.comforthome&hl=pl
-
Glikol. Ok +/- 200L wody z glikolem. Celowałem w temperaturę -7 do -10 stopni. Poniżej tej temperatury roztwór glikolu z wodą podobno nie zamarza a jedynie robi się galaretowaty i się nie rozpręża tak jak woda. Testowo mam odlane w butelkę trochę tej mieszaniny z instalacji i będę z ciekawości testował jak się zachowuje w mrozach poniżej -10* (o ile będą takie temperatury, mieszkam w zachodniopomorskim).
-
Nie. Z tego co zobaczyłem na YT to Tbt2 były wykorzystywane we wcześniejszych pompach, w tych już nie i nie są aktywne (mogli by wymazać to z menu i instrukcji).
-
Rotenso/Kaisai ograniczenie uruchomień sprężarki w ciagu doby
paolo_zsd odpowiedział damianmail → na topic → Pompy ciepła
@Marco36 pisze o histerezie, nie o ustawieniu temperatury. Pewnie może też ustawić sobie 21,5* ale chodzi o histerezę 1*. Tzn że włączy PC jak temperatura spadnie do 20,5* a wyłączy gdy będzie 22,5* - i tutaj bierze się różnica temperatur 2*. Tak ja zrozumiałem wypowiedź @Marco36. -
Tez miałem info, że grzałka TBH w zbiorniku CWU się załącza. PC nie zlicza realnych kilowatów a liczy czas i moc. Grzałki nie ma a PC ją włącza i zlicza kilowaty. Nie dawało mi to spokoju. W sterowniku grzałka wyłączona a ona dalej ją włącza. Zerknij w instrukcję na przełączniki DIP na płycie (ja mam monoblock). Poniżej info z mojej instrukcji, wyłączyłem PC z prądu, przestawiłem przełącznik DIPSWITCH i włączyłem PC z powrotem - grzałka już się nie odpala. Może u ciebie jest podobnie.
-
No niby chcesz sterowac w drugiej strefie temperatura pomieszczenia ze sterownika od PC... Więc właśnie te opcje może trzeba zmienić aby w drugiej strefie uruchomić sterowanie na podstawie temperatury pomieszczenia. Nie musi. Powtórzę, chcesz sterować temperatura pomieszczenia ze sterownika a nie termostatem. Jest... i nie jest. u mnie jest 10.5.5 ps. nie mam dwóch stref w domu. Testowałem sterowanie temperatura pomieszczenia ze sterownika. Teraz testuję krzywą grzewczą. Więc co do dwóch stref to tylko teoretyzuje.
-
@Enriquez, w instrukcji od pompy ciepła jest właśnie odwrotnie jak napisałeś. Mając dwie strefy nie da się w pierwszej strefie kontrolować za pomoca temperatury, jedynie albo dwie temp. wody albo w pierwszej temp. wody a w drugiej temperatura powietrza. Zerknij w instrukcje na stronie 54 w dział "10.5.5 KONF. KONF. TYPU TEMP.". Może byś musiał wyłączyć opcję termostatu (pokombinować z różnymi opcjami). Termostat pokojowy w instrukcji na stronie 61, zerknij w pozycję 5.3 i 6.1. tam jest mowa o podwójnej strefie termostatu.
-
W sumie to brakowało tylko co masz wybrane... czyli podłogówka i delte widzę na wcześniejszych fotach 4* (TW_O i TW_I) ale piszesz że 4*-5*. Dzięki!
-
@marcinbbb a mógłbyś jeszcze zerknąć jaką msz deltę i co wybrano jako typ grzania (grzejniki, Klima-konwektor czy podłogówka)?
-
Kaisai 10kw mono. Bufor puszcza cały czas ciepło
paolo_zsd odpowiedział xavery84 → na topic → Pompy ciepła
Moim zdaniem, skoro @xavery84 pisze, że są letnie a nie ciepłe jak ma ustawione 43* to działa grawitacja. Ciepła woda idzie do góry, powolutku, nawet przez pompki obiegowe, stąd woda letnia a nie ciepła. -
O deltę pytam dlatego, że w Rotenso nie mamy możliwości ustawienia delty w żadnym z wybranych typów (przynajmnie ja w sterowniku nie znalazłem i w instrukcji również). Wygląda jakby było na sztywno i chciałbym zobaczyć jak ta delta wygląda u innych. Ja mam wybrane grzejniki i delta jest w granicach 6* i coś mi tu nie pasuje. A u Ciebie @Marco36 w Daikinie już widziałem wcześniej jak w jakimś temacie pisałeś o delcie Czekam aż ktoś z użytkowników Rotenso coś napisze.