Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

suet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

suet's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Póki co sprawdzałem tylko oferty, którę mogę znaleźć w internecie. Nie chce wrzucać adresu strony, bo nie wiem czy to zgodne z regulaminem, ale domek nazywa się CRA1. W każdym bądź razie domek rekreacyjny całoroczny jest ocieplony wełną mineralną 10cm i wyceniony jest na 89 500 PLN. Ten sam domek wersja WT2021, ocieplenie wełna mineralna 20 cm oraz dodatkowo 5 sztuk grzejników elektrycznych (w specyfikacji nie widzę innych różnic) jest wyceniony na promocji na 114 000 PLN (bez obecnej promocji 129 000 PLN, czyli różnica nawet 40 000 PLN do wersji WT2021).
  2. Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Dzięki za podpowiedź, mnie się dotychczas wydawało, że właśnie rozbudowa jest łatwiejsza w przypadku budynków murowanych a nie drewnianych czy też szkieletowych. Jak na szybko sprawdzałem ofertę w internecie to dopłata do domku drewnianego z WT2021 to było ok 30k PLN. Także przy wstępnym założeniu, że na razie chciałbym domek tymczasowy to jednak spora kwota. Dlatego też jakbym miał już wykładać dodatkowe 30k PLN to jednak decydowałbym się na coś co może dłużej posłużyć i co ewentualnie można też rozbudować.
  3. Witam, nie jestem pewien czy w odpowiednim dziale zamieszczam pytanie, więc w razie pomyłki proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu. Przymierzam się do zakupu działki budowlanej. Z uwagi na to, że chciałbym ograniczyć wysokość kredytu pomysł był taki, żeby tymczasowo zanim w przyszłości wybuduję dom to postawić w miarę tani drewniany budynek rekreacyjny. Niestety, ale sprawdzając MPZP działek, którymi jestem zainteresowany, to mają one jedynie zabudowę mieszkanowią. Rozumiem więc, że jedyne co mogę wybudować to normalny dom zgodny z MPZP oraz zgodny z WT 2021. Zastanawiam się czy jest jakaś opcja, żeby postawić coś małego (do 35m2), co by nadawało sie jednak do całorocznego zamieszkiwania ale w ograniczonym budżecie? Ewentualnie, czy jest też możliwość prowadzenia budowy w etapach, ale etapach mocno rozciągniętych w czasie? Wiem, że pozwolenie na budowę jest ważne przez 3 lata, ale czy np. jakbym zaczął budowę i powiedzmy miał SSZ ale bez ocieplenia to czy bym otrzymał częściowy odbiór i mógłbym w takim domu zamieszkać czy też wymagane jest pełne wykończenie projektu i dopiero wówczas można legalnie zamieszkać w domu? Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...