Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dawidtytus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez dawidtytus

  1. Niestety nie ma krycia wstępnego. Na deskach jest położona blachodachówka, a pod deskami jest styropian. Czyli nie ma sensu robić ocieplenia pianą na deskach? Trzeba całe pokrycie dachu wymienić?
  2. Witam, potrzebuję porady fachowca, który faktycznie zna się na rzeczy. Przy domu z dachem dwuspadowym mam dobudówkę z płaskim dachem betonowym. Z tym, że dach ten składa się z dwóch części - w jednej grubość tego stropodachu wynosi chyba 50 cm, a w drugiej około 20 cm. W dobudówce znajduje się duży wiatrołap z garderobą oraz łazienka. Ekipa remontowa 2 lata temu ociepliła mi część z cieńszym stropem od wewnątrz wełną mineralną. Niestety, doprowadziło to do ogromnej kondensacji pod karton gipsem i grzyba. Czy da się jakoś ocieplić ten stropodach od wewnątrz, żeby nie było kondensacji, czy też wyłącznie od zewnątrz? Dodatkowym problemem jest brak jakiejkolwiek wentylacji w wiatrołapie.
  3. Witam! Mam nietypowy problem. W dwóch pokojach na parterze podłoga jest bardzo nierówna, w kierunku wszystkich ścian jest spadek. Nierówności mogą wynosić jakieś 3-4 cm. Jest to podłoga betonowa. Niestety zauważyłem to dopiero, kiedy ekipa zrobiła mi już ściany z karton gipsu. Obecnie na podłodze mam panele i mocno widać te nierówności. Jak można by to teraz wyrównać? Wylewki raczej nie wchodzą w grę, skoro jest już karton gips. Dodatkowo pomieszczenia są dość niskie (230 cm). Mam taki pomysł, żeby wyrównać podłoże piaskiem, a na to dać płyty OSB i wykładzinę dywanową. Czy to dobry pomysł? Pozdrawiam serdecznie
  4. Witam! Kupiłem stary dom ze stromym dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, w którym poddasze zostało ocieplone w dość dziwny sposób. Zaczynając od zewnątrz, struktura dachu wygląda następująco: blachodachówka, pełne deskowanie, styropian, wełna mineralna, panele drewnopodobne. Niestety, obecne ocieplenie jest mało skuteczne. W jaki sposób można dobrze ocieplić to poddasze od wewnątrz, nie ściągając blachodachówki? Myślałem nad pianą PUR. Czy w tej sytuacji trzeba dać membranę pod deskowanie (podobno robić się to między krokwiami? Czy przy ociepleniu pianą PUR potrzebna jest folia paroizolacyjna?
  5. Witam. Firma właśnie robi mi drenaż domu z lat 50. Dzisiaj zauważyłem, że mocują płyty styropianowe do ścian fundamentowych za pomocą kołków z talerzykiem. Z tego co wszędzie piszą, pod powierzchnią gruntu nie wolno używać łączników mechanicznych, bo grozi to zawilgoceniem ścian. Szef firmy powiedział jednak, że mam się nie obawiać, bo zawsze tak robią i nic się nie dzieje. Kołki są cienkie i niewiele zagłębione, a ściany mam grube na 60 cm. Nie wiem, komu wierzyć. Czy w tej sytuacji powinienem stanowczo domagać się poprawienia prac? Za późno to zauważyłem, robią juz ostatnią ścianę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...