Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poligo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Poligo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Nie robię od razu pionowo. Wyczytałem, że na szkoleniach sugerują prostopadle 6-8 cm aby było miejsce na wełnę, ale nie było skroplin na dole okna. U mnie wychodzi, że musiałbym dać około 13 cm.
  2. Nikt nie jest w stanie doradzić?
  3. Mam dwa pytania w związku ze skosami: 1. Skos przechodzi mi przez pion wentylacyjny. W jaki sposób przymocować do niego profil UD30? Z tego co słyszałem nie powinno się w nim wiercić. 2. Szpalety okienne - chodzi mi o fragment wskazany na zdjęciu. Jak dam pierwszy profil UD30 prostopadły do okna długi na 9 cm to profil pionowy wchodzi mi w ściankę kolankową. Czy mogę wydłużyć go do 13 cm? Nie będzie wtedy problemu z wytrącaniem się skroplin? Dodam, że pomieszczenie to łazienka (ale to samo mam w pozostałych).
  4. Z drugiej strony dostęp jest taki sam jak z tej na zdjęciu. Projekt od wykonania trochę się różni - zamiast membrany jest pełne deskowanie z papą, a wełna będzie po kalenicę. Szczelinę zrobiłem na 3-4 cm, a naczynia wzbiorczego nie ma na strychu Ogólnie to całą izolację poza tym fragmentem mam ogarniętą.
  5. To jest ściana wewnętrzna. Mój błąd, ze zdjęcia faktycznie można wywnioskować, że jest to szczytowa.
  6. Dzięki za odpowiedzi. 1. Ta szczelina na zdjęciu wygląda na dużo większą niż jest w rzeczywistości, ale postaram się jakoś poupychać tam odpadki wełny. 2. Architekt tylko adaptował projekt, ale zapytam, czy mogę wiercić i ile.
  7. Nikt nic? Na żadne pytanie?
  8. Mam kolejne pytania: 1. Jak zaizolować szczelinę i przestrzeń zaznaczoną na zdjęciu? Nie jestem w stanie upchnąć tam wełny, chyba że w granulacie? Optymalnie byłoby wstrzyknąć tam PUR, ale nie sądzę żeby ktoś wziął tak małą robotę. 2. Co z belkami w poprzek krokwi (jak na zdjęciu), które blokują swobodny przepływ powietrza szczeliną wentylacyjną? Wiercić w kilku miejscach jakimś sporym wiertłem żeby powietrze miało drogę ujścia? 3. Chciałbym zrobić boazerię między jętkami (tak żeby było ich widać z 10 cm). Czy jeśli do boków jętek przytwierdzę łaty, pod łaty OSB i pod to boazeria to będzie OK? Nad OSB chcę dać przynajmniej kilka cm wełny.
  9. Mam pytanie na które nigdzie nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli przy izolacji poddasza w drugiej warstwie daję 15 cm wełny to dolna krawędź profila UD i grzybek powinien być wysunięty na 15 cm od krokwi czy 18 cm?
  10. Dobra, znalazłem wełnę knaufa 12 cm. Szczelinę wentylacyjną zrobię na 4 cm i będzie wtedy na równo.
  11. Ok, ale co dać między krokwie? Dwie warstwy po 8 i 5, czy jedną 15 cm i upychać ryzykując, że docisnę folię do deskowania?
  12. No właśnie chciałbym usłyszeć jakieś opinie, czy to aby na pewno ma sens.
  13. Od murłaty do kalenicy.
  14. Witam Mam kilka pytań odnośnie izolacji poddasza. Jakiej grubości dobrać pierwszą warstwę wełny jeśli krokwie mają 16 cm, a szczelina wentylacyjna ma 3 cm? Brać 15 cm i mocniej ją upchnąć? Czy wełna straci w sposób zauważalny izolacyjność? Czy może zmniejszyć szczelinę do 1 cm? A może użyć dwóch warstw 5 i 8 cm? Drugie pytanie - jak rozwiązać wentylację przy kalenicy? Zmienić gąsiory na wentylowane? Mój projekt zakłada izolację sufitu poddasza użytkowego (patrz załączony skan), a nie strychu, ale wolałbym zaizolować całość. Czy takie podejście ma sens?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...