Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recycle

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Recycle

  1. Na przyszłość: Fugi wyrównałem klejem do płytek, a przed położeniem paneli winylowych (Gerflor) nałożyłem specjalny grunt Gerflor. Po położeniu gruntu podłoże zrobiło się bardzo lepkie, co niewątpliwie pomogło panelom przyczepić się bez dodatkowego kleju poza tym, który był pod spodem. Po miesiącu nadal wszystko wygląda okej.
  2. Dokładnie, z tego powodu szukam rozwiązania z gazem i nie wiem na co dokładnie musiałbym mieć zgody w związku z przebudową za licznikiem.
  3. Nie jestem przekonany do płyty indukcyjnej, ponieważ jest to mieszkanie w starym budownictwie i nawet płyta 230V pociągnie za sobą bardzo duże zmiany jeżeli chodzi o elektrykę. Od licznika do bezpieczników dochodzi przewód 2.5mm. Stąd nadal szukam rozwiązań z gazem
  4. Witam. Jestem na etapie planowania nowej kuchni, m.in. będę przenosił kuchenkę w inne miejsce. Jakie rozwiązania zgodne z prawem mam w takiej sytuacji? Obecnie jest to rura stalowa skręcana. Rozważam kilka opcji: 1. Przeniesienie rury bliżej kuchenki - wymagany jest wniosek o odcięcie dopływu gazu, czy w takiej sytuacji można przedłużyć istniejącą instalację z wykorzystaniem rur skręcanych? 2. Zastosowanie węża elastycznego 3m od obecnego przyłącza. Odległość od zaworu do kuchenki w linii prostej będzie mniejsza niż 1m, więc ten punkt z przepisów byłby zachowany. Jednak widzę jedynie przemysłowe węże powyżej 2m, czy taki wąż nie ma atestu do zastosowania w mieszkaniu? 3. Przedłużenie instalacji po zaworze zamykającym w kuchni z wykorzystaniem rur stalowych, a dopiero od nich wąż 2m do kuchenek. Czy posiadacie jakieś doświadczenie w tym temacie? Gdzieś czytałem, że nie stosuje się już rur stalowych, to prawda? Oczywiście nie mam zamiaru żadnych prac wykonywać samodzielnie, rozumiem powagę sytuacji, jednak nauczony doświadczeniem z niektórymi "specjalistami" wolę się wcześniej upewnić. Zależy mi na bezpieczeństwie i zgodności z przepisami. Dziękuję za wszelkie porady
  5. Cześć, planuję budżetowo odświeżyć łazienkę. Wybór padł na panele winylowe samoprzylepne, jednak wśród opinii przewija się słabość kleju w panelach. Chciałbym dodać trochę kleju żeby się to lepiej trzymało, jednak nie mam pomysłu co zastosować. Powierzchnia jest mała - ok. 2 m2 dlatego zależałoby mi na jakimś małym opakowaniu. Specjalistyczne kleje do takich paneli są dość drogie i dostępne w dużych opakowaniach, dlatego szukam alternatywy. Dzięki za porady!
  6. Cześć, kupiłem mieszkanie z lat 80. i zauważyłem zawiewanie zapachu jakby z piwnicy przez drzwiczki rewizyjne. Po zajrzeniu moim oczom ukazały się duże dziury pomiędzy rurami. Czy tak powinno być? Dostęp mam tylko przed rewizję ok. 35cm x 35 cm i zastanawiam się jak to uszczelnić. Wpadłem na dwa pomysły, jeden zakłada w miarę możliwości uszczelnienie tego jak najniżej, tj. rozłożenie na dole drobnej siatki, a następnie stopniowe aplikowanie pianki. Drugi to zamontowanie płyty gk pod poziomymi rurkami i uszczelnienie szpar pianką. Stąd moje pytanie czy któraś metoda jest lepsza? Być może tym powinna się zająć wspólnota? Domyślam się, ze takie dziury to nic normalnego. Dziękuję za porady.
  7. Są nawiewniki, a teraz nawet otwarte okna. Jak przykładam ogień do głównego wylotu to jest wciągany, jednak przy kratce bywa różnie - pewnie dodatkowo nawiewanie z szachtu ma na to wpływ. Spróbuję w najbliższym czasie zatkać na dole szacht. Jednak zastanawiam się, czy mimo tego nie powinienem też połączyć jakoś kratki z kanałem.
  8. Cześć, ostatnio kupiłem mieszkanie z lat 80. Spokoju nie dawała kratka wentylacyjna w łazience. Po jej zdemontowaniu okazało się, że za nią jest szacht z rurami, a dopiero na następnej ścianie jest kanał wentylacyjny - dodatkowo po przekątnej. Żeby było ciekawiej z szachtu wieje, ponieważ na poziomie stropu najwidoczniej brakuje betonu - stąd zastanowił mnie dziwny piwniczny zapach i nawiewanie z kratki oraz rewizji. Domyślam się, że najlepiej by było rozebrać część ścianki i zabudować tylko rury odsłaniając przy tym główny kanał wentylacyjny. Jednak do większego remontu jeszcze trochę i zastanawiam się nad połączeniem kanału z kartką za pomocą rury spiro 150mm. Podstawowy minus to fakt, że kratka jest praktycznie na tej samej wysokości co główny kanał, przez co na odcinku 45 cm nie będzie spadku. Pomimo, że to wentylacja grawitacyjna to zastanawiam się nad zamontowaniem wentylatora, ponieważ jest to ostatnie piętro i to jest mój indywidualny kanał. Co myślicie o tym pomyśle połączenia? Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki, nawet propozycje średnicy rur - jestem laikiem. Poniżej zdjęcie z poziomu kratki wentylacyjnej. Obecnie od środka kratki wentylacyjnej zamontowałem kartkę przyklejoną tylko na górze - z obserwacji przy otartych oknach wynika, że czasami powietrze jest wciągane przez kratkę, ale częściej kartka jest dopychana do kratki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...