Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzesiek1495

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O Grzesiek1495

  • Urodziny 15.09.1995

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Białystok
  • Kod pocztowy
    15-324
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Grzesiek1495's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 65m2 to powierzchnia użytkowa, a 87m2 to powierzchnia zabudowy budynku (ze ścianami). Liczba okien to 4 po dostosowaniu się do tego co jest tam napisane.
  2. OZC 5,3 do 5,6 kW - coś dużo wyszło. - W pierwszym poście podawałeś powierzchnię w podstawie 65m2, to czemu w kalkulatorze podałeś powierzchnię zabudowy 87m2 ? - tu 1 błąd. - Czy licząc okna uwzględniłeś uwagi ? - kalkulator 1 okno liczy takie o wym. 1,4x1,8 m (czyli 2,52m2). Przy innych rozmiarach trzeba by okna przeliczyć na m2, a potem podzielić przez powierzchnię okna 2,52m2 (i zaokrąglić do pełnej cyfry, bo kalkulator nie uwzględnia ułamków) by uzyskać miarodajny wynik. - W podłogach masz biały styropian, czy XPS ? To daje różnicę, bo biały styropian ma Lamda=0,040, a XPS ma Lamda=0,033. - Faktycznie masz wentylację grawitacyjną w tak dobrze ocieplonym budynku? Tylko po zmianie wentylacji na rekuperator wynik OZC spada do 3,7 (i do 4,0 z CWU). Im lepsze izolacje budynku, to wentylacja zyskuje większy udział % w stratach ciepła. Twój dom OZC 5,3 kW z WG po lewej i po dodaniu rekuperatora OZC 3,7 kW po prawej: [ATTACH=CONFIG]460573[/ATTACH] Powierzchnia jaką podałem tutaj to m2 użytkowe domu, natomiast 87m2 to kubatura całego budynku. Mam biały styropian podłogowy EPS100 Na chwile obecną tylko grawitacyjna ponieważ nie ma miejsca na montaż rekuperatora przez przestrzenie otwarte, musialby pn stać na widoku. Co do okien to w sumie fakt nie uwzglednialem ich wielkosci…
  3. Mam nadzieję że dobrze to wypełniłem… https://cieplo.app/wynik/177z3
  4. Witam, piszę tutaj żeby nie popełnić błędu z zakupem pompy. Od razu zaznaczam, że chodzi o domek w podstawie 65m2, 2.75 sufity z dodatkową antresolą (otwarta przestrzeń nad salonem). Domek zbudowany z prefbetu, na ścianach izolacja 20cm grafit, podłoga 15cm, strop/połacie 20cm piana. W całym domu podłogówka. No i do celu… na oku mam pompe ciepła HEIKO Thermal Plus 6, a także 9. Mój wybór padł na ta firmę ponieważ akurat mam ją dostępna, a w dodatku ma ona wbudowany bufor CWU. Natomiast zastanawiam się czy 6 w zupełności pokryje moje zapotrzebowanie, czy powinienem jednak zdecydować się na 9. Tutaj jednak rozmawiając z człowiekiem z firmy HEIKO dostałem informację, że 9 będzie zdecydowanie przewymiarowana. Jak to wygląda waszym zdaniem? Czy sugerować się tym co mówi osoba z HEIKO czy jednak połasić się na 9. Ryzyko które podejmuje w przypadku zbyt małej jest wiadome, natomiast w przypadku zbyt dużej podobno mozna łatwo posadzić sprężarkę, ponieważ przez przewymiarowanie zwiększy się ilość cykli właczanie/wyłączanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...