Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pysy01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pysy01

  1. Folia kubełkowa odpada, ponieważ będzie zasypane 1/3 styropianu. Szkoda marnować folii. A nawet gdyby to jak to będzie poźniej wyglądać jak 2/3 folii będzie widoczne,czym ja to zamaskuję? Nawet jeżeli klej będzie ciągnął wilgoć to coś się stanie? W ściany nie wejdzie bo jest dysperbit lub dam lepszą masę hydroizolacyjną (bitflex np.). Jeżeli nałożę tynk silikonowy to nie będzie on odłaził od kleju. Czy tak może być:
  2. Witam Rysunek który zamieściłem przedstawia moją wizję po skończeniu prac. Na dzień dzisiejszy ściany fundamentowe są odsłonięte od zewnątrz i zasypane od wewnątrz: Na wiosnę chcę położyć styropian, natomiast kostkę planuję kiedyś w przyszłości. Styropian ma być zasypany z zewnątrz do 2-3 bloczka, więcej nie mogę podnieść terenu. Jak prawidłowo go położyć żeby przetrwał ładnych parę lat do czasu aż będę kończył całą elewację
  3. Witam Mam dom na etapie gotowych ścian i stropu, bez dachu i okien. Jako że dach i okna będą robione za rok lub dłużej chciałbym wykończyć cokół, bo akurat mam styropian. Moja wizja jest taka: Styropian to TERMONIUM FUNDAMENT, jest on bodajże grafitowy więc trzeba go wykończyć od razu. Planuję taki etap prac: 1. Położenie dysperbitu na bloczki. 2. Przyklejenie styropianu. 3. Zatopienie siatki na kleju na styropianie z boku i od góry (czerwony kolor). 4. Położenie folii budowlanej na styropianie w miejscu gdzie będzie on stykał się z ziemią/piachem (żółty) kolor. 5. Przysypanie piachem styropianu do poziomu folii i zagęszczenie. 6. Położenie tynku silikonowego (zielony kolor) tylko z boku styropianu. 7. Położenie i wykończenie kostki. Proszę o radę czy rozumuję prawidłowo i nie popełniam jakiegoś błędu. Tak przygotowany cokół będzie musiał czekać parę lat aż do momentu gdy będę krył ściany styropianem, więc nie chcę żeby było zrobione źle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...