Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel2209

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawel2209's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

23

Reputacja

  1. Hej, Jakis czas temu mialem zamontowane drzwi i poszerzenie drzwiowe zamiast 12cm okazało sie ze ma 8. W tym momencie między poszerzeniem a wylewka anhydrytowa mam około 4cm przerwy. Czym to teraz najlepiej uzupełnić pod płytki?
  2. Dziekuje za odpowiedz, czyli jakbym przesunął garaz na wysokosc jednego z tych istniejacych budynkow to teoretycznie moglbym tam postawic garaż. Tylko pytanie zasadnicze (chodzi o koszta), czy w takim przypadku jest szansa aby postwic go na zgloszenie czy trzeba do blaszaka robic projekt i pozwolenie na budowe.
  3. Cześć, Czytałem wiele źródeł i dopytywałem w urzędzie ale do końca nie wiem czy jest możliwość postawienia garażu blaszanego o wymiarach 5x5 (wysokośc poniżej 3m dwuspodowy) przy granicy działki z sąsiadem. Miejscowy plan w żaden sposób tego nie ogranicza jedynie ogólne przepisy budowlane. Sytuacja wygląda tak, że w tym momencie mam w granicy dwa budynki jakieś składziki sąsiada. Były one wybudowane zanim kupiłem tą działkę, pewnie z 10 labo 15 lat temu. Chciałbym postawić ścianą do nich swój garaż blaszany. I teraz pytanie czy muszę robić do tego projekt budowlany, czy można taki garaż w granicy postawić jedynie na zgłoszenie ze względu na to że stoją już w granicy budynki i w żaden sposób nie będę wpływał na działkę sąsiada.
  4. W projekcie jest po prostu napisane, pokoje nawiew inne pomieszczenia wywiew. Czyli zgodnie z tym powinno to wyglądać mniej więcej chyba tka jak na moim rysunku. PLus dwa kominki pozostawie na poddaszu nieużytkowym aby tam tez następowała jakaś wymiana powietrza. W pokojach w takim razie powinny być jakieś nawiewniki, albo zostawiać ciągle tzw lufcik
  5. Hej, Jestem na etapie planowania rozmieszczenia kominków wentylacyjnych. Wybrałem kominki obrotowe i w pomieszczneiach zainstaluje anemostaty. Zastanawiam się tylko czy poprawne jest podłączenie więcej niż jednego pokoju do takiego kominka. Wymyśliłem mniej więcej coś takiego:
  6. Głównie będą panele laminowane na klej, ale w trzech pomieszczeniach też płytki. Czy w pomieszczeniach gdzie będą płytki trzeba zrobić coś więcej? Myślałem że tylko przed klejeniem trzeba powierzchnię zagruntować.
  7. Dziękuję za odpowiedź, Kreterki sa płytkie, tylko tej wylewki nie trzeba szlifować(Knauf) mimo wszystko mam to spróbować zeszlifować czy zostawić pod panelami ?
  8. Hej, Mam pytanie do osób, które miały styczność z wylewkami anhydrytowymi. Czy to normalne, że w pewnych miejscach powstały tzw kraterki ? Wygląda jakby wylewka ie została odpowiednio odpowietrzona. Czy to błąd , czy normalne przy tych wylewkach? [ATTACH=CONFIG]469077[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]469078[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]469079[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]469080[/ATTACH]
  9. Znalazłem na Internecie takie chemiczne kotwy że ktoś robił ? Ma sens coś takiego ? [ATTACH=CONFIG]468903[/ATTACH]
  10. Wylany monolit 15cm, zbrojenie zgodne z projektem narożniki zbrojone dodatkowo górą (takie pod skosem) . [ATTACH=CONFIG]468902[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]468901[/ATTACH]
  11. Ale czy to jest normalne? Dodam że jest zrobiony wieniec wraz ze ścianą kolankowa. Dom jest parterowy z poddaszem nieużytkowym. Wydawało mi się że właśnie taka ściana kolankowa działa na tej zasadzie że dociąży dół i nie dojdzie do takiej sytuacji :/ Czy coś powinienem z tym zrobić? Jakieś kotwy chemiczne w narożnikach ? Czy po prostu olać temat i zostawić jak jest ?
  12. Hej, Dwa tygodnie temu zaczęto u mnie robić tynki gipsowo-wapienne. Dzisiaj na budowie zauważyłem, że w każdym z czterech narożników budynku są dokładnie na takiej samej wysokości poziome "pękniecia" może "skurcze" tynku. Występują one na wysokości między pierwszym a drugim pustakiem termotonu od góry. Strop wylany rok temu, na ścianach nigdzie nie było żadnych widocznych pęknieć ani od zewnatrz ani od wewnątrz prze położeniem tynku. Czym to może być spowodowane? [ATTACH=CONFIG]468893[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]468894[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]468895[/ATTACH] Mały edit, przejrzałem budynek od zewnętrznej strony i w miejscach tych pęknięć widać jakby ostatni pustak termotonu oderwał się od tego niżej i pozostał połączony ze stropem. Jakby w każdym z narożników strop oderwał lekko pustaka od ścianki poniżej. W całym obrysie domu nie ma kompletnie żadnych innych pęknięć. [ATTACH=CONFIG]468896[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]468897[/ATTACH] Czy powinienem z tym coś zadziałać? Coś sprawdzić, czy to normalne aby budynek tak zapracował?
  13. Hej, Jestem na etapie surowym zamkniętym jeszcze przed tynkami. Wiem że 90% forum jest za wentylacja mechaniczną (rekuperacja) ale tutaj jest pytanie odnośnie wentylacji grawitacyjnej. Czy w takim wypadku (dodany obrazek) wentylacja grawitacyjna będzie działała bez nawiewników, czy należy dodać nawiewniki np ścienne? Każdy kanał wentylacji grawitacyjnej będzie połączona z osobnym izolowanym kominkiem. Pytam oczywiście o okres grzewczy bo w okresie letnim to wiadomo, że okna są często otwierane. BTW: Czy są jakieś ciekawe rozwiązania z dodawaniem do wentylacji grawitacyjnej jakiś silników które wspomogą przepływ powietrza?[ATTACH=CONFIG]468062[/ATTACH]
  14. Nie wiem czy dobrze rozczytuje zasadę, chodzi o cenę ??
  15. Cześć, Na forach jest dużo informacji odnośnie tynków gipsowych oraz cementowo-wapiennych. Te drugie maja duże lepsze opinie, ponieważ są niby bardziej przyjazne dla zdrowia są twardsze i nie ciągną tak wody. Te pierwsze znów są tańsze, szybsze bo nie trzeba później dawać gładzi. Wydaje się, ze wiele dobrego w tynkach cementowo-wapiennych właśnie za sprawa wapna. Dlatego powstały także tynki gipsowe-wapienne, które cenowo są niewiele droższe od tynków gipsowych, a w porównaniu z nimi są twardsze oraz dzięki dodatkowi wapna eliminują mikroorganizmy (pleśnie itd). Jestem bardzo zainteresowany tą trzecia opcja, ale zastanawiam się dlaczego w Polsce wciąż panują na podium tynki gipsowe, a o gipsowe-wapiennych nawet nigdzie nie ma mowy. Czy ktoś ma wyrobione własne opinie na temat tego produktu? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...