Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dawd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O Dawd

  • Urodziny 01.04.1990

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Dawd's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

14

Reputacja

  1. Dzień dobry, Mam problem z zamontowaniem listw przypodłogowych PCV przy łączeniu 2 podłóg, panel winylowy/kafelka jest 9/10mm różnicy w wysokości, tworzy się spora szpara, nawet po dociśnięciu listwy. Przycięcie nożem do tapet wygląda tragicznie, a przy narożniku to już nie mam kompletnie pomysłu żeby to jakoś wyglądało. Zdjęcia poniżej jak to wygląda, listwy jeszcze nie przykręcone do ściany: [ATTACH=CONFIG]467600[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467601[/ATTACH] Pozdrawiam Dawid
  2. Dzień dobry, Przedpokój (kafelki) łączy mi się z korytarzem (winyle) tworząc schodek 7/8mm, jest jakiś sposób na montaż listwy przypodłogowej tak żeby nie było szpary w miejscu łączenia kafelki i paneli przy ścianie, bez rozcinania listwy na 2 części i zakańczanie ich łącznikami? Chodzi mi o to aby listwa była w jednym ciągu.
  3. Witam, Po zwymiarowaniu szafek wiszących w kuchni (IKEA), konieczne jest przerobienie otworów wentylacyjnych (mam już je podkute pod sufit). W pierwszym od lewej polecono mi zamontować przyłącze rury fi150 pod okap nad płytę indukcyjna. Drugi zwykła kratka. Pytania: Otwór najlepiej będzie zaślepić z dołu z wyciętym ytongiem i zamurować, wpuścić złącze fi150 z pcv starczy czy lepiej jakies stalowe/nierdzewka? Jak je osadzić aby nie wypadało?(kuchnia będzie zabudowana pod sufit bez możliwości późniejszego wglądu). Czy są jakieś inne sposoby na taką przeróbkę?
  4. Dzień dobry, W nowo postawionym budynku po wyginaniu gładzi maszynowej i wyszlifowaniu, gładź w dolnej części ściany przy podłodze łuszczy się, mieskzanie jest wygrzewane, budybek ocieplony, okna trzyszybowe. Wystarczy to znów zeszlifować i mogę malować czy wyskoczy mi znów spod farby? Poniżej zdjęcia:
  5. Witam, Po zakupie mieszkania w stanie deweloperskim, jak wiadomo brakuje wszędzie gniazdek, oświetlenia itd. Wyciągnąłem sobie kilka gniazdek, kable już powpinane, trzy pytania: 1.Czy gruntować bruzdy przed zalepieniem, z kablami już osadzonymi nic się nie stanie? 2. Jeśli tak to jaki polecacie grunt + zaprawę, mam jakieś resztki zaprawy z castoramy do wykorzystania po osadzaniu puszek. 3. Ściana do lekkiego wygładzenia chciałbym malować bezpośrednio bez gładzi, sporo osób mówi że od gładzi się odchodzi, czy w takim razie kolor przy bruzdach nie będzie się różnił (ściany będą białe lub w odcieniach bieli). Gładź to kolejne koszta a wiadomo jakie mamy czasy..
  6. Ok, dzięki panowie! Kupiłem w dobrej cenie (400zł) tą makitę dhp484z z dobrym wiertłem ogarnęła kołki 8 pod regał do ściany zadziwiająco gładko, ale tak jak mówicie do grubszych prac bez SDSu się nie obejdzie a flexe też chyba wezmę akumulatorową, najlepiej jeśli by byla z możliwością podpięcia pod kabel do cięższych - dłuższych prac, będę stawiał płot więc napewno się przyda jeśli macie też jakieś sprawdzone kątówki to chętnie skorzystam z poleceń Dzięki!
  7. A jakieś wyjście z sytuacji, czy nie ma szans na taki montaż? Jakieś propozycje?
  8. Witam, Planuje wykończenie całego mieszkania panelami winylowymi pływającymi jodełka. Salon połączony z kuchnią 25m2 ma mieć mate elektryczna pod panelami, moje pytanie jak z wyrównaniem poziomów przy łączeniu paneli gdzie mata ogrzewania będzie już się kończyć? Słyszałem od fachowca że pod winyle musi być idealnie równa podłoga i nie można dawać podwójnie podkładów? Jakieś pomysły?
  9. Dawd

    Białe fugi

    Czyli obojętnie jaka firma byle epoksydowa? I na podłogę i ściany
  10. Cześć! Planuje wykafelkowanie łazienki, kuchni i przedpokoju jasnymi kafelkami, co wiąże się z wypełnieniem szczelin białą fugą, różne opinie krążą po internecie a to że się łatwo brudzą, po czasie się można niczym domyc, częściej trzeba myć niż np: szare, z czasem potrafią zżółknąć. Tłumacze sobie to zakupem zbyt "taniej" lub jak kto woli słabej jakościowo fugi? Jak wasze doświadczenia z białymi fugami? Czy to tylko internetowy bełkot czy coś w tym jest? Macie może jakichś sprawdzonych producentów? Pozdrawiam.
  11. Tak jak pisalem, głownie do prac domowych, poskręcać coś z drewna/metalu jak się żonie uwidzi to szafkę powiesić itd. Jest jeszcze model DHP481 115Nm ale już pod 700zł więc nie wiem czy warto dopłacać 300zł a różnicy moze nie poczuje na akumulatorze i tak?, chyba że coś z innej firmy. Generalnie szkoda mi miejsca na 72m2 na gracenie sprzętem, stąd zabawa w taki multitooling.
  12. Cześć! Noszę się z zamiarem zakupu akumulatorowej wiertarko - wkrętarki z udarem: Makita DHP484Z. https://www.makita.sklep.pl/makita-dhp484z-body-akumulatorowa-wiertarko-wkretarka-udarowa-54nm-18v-li-ion-lxt-bldc-lepsza-od-dhp482-p-7532.html W firmie pracujemy na Makitach i Milwaukee tyle że bez udaru pod akumulator, czy do prostych robót domowo/ogrodowych będzie się sprawdzała, czy udar w tego typu urządzeniach to tylko zbędny dodatek. Pytanie czy ma to sens? Udar w wkretarce akumulatorowej? Jeśli to makita może lepiej poradzi sobie niż tańsze odpowiedniki, czy jednak udar wrzucić do jednego wora jeśli chodzi o każdą na akumulator? P.S. posiadam 5 akumulatorów do makity 4/5Ah 18V Jeśli macie inne propozycje w podobnym przedziale cenowym, byłbym wdzięczny za nie. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...