Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

leszekg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

leszekg's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przyłączam się do pytania. Również potrzebuję ekipy do budowy ogrodzenia. Widzę, że na forum mały ruch po zmianie funkcjonalności i interfejsu graficznego forum. Czy może już wszyscy pobudowali się i dlatego ruch słaby. )
  2. Przyłączam się do pytania. Również potrzebuję ekipy do budowy ogrodzenia. Widzę, że na forum mały ruch po zmianie funkcjonalności i interfejsu graficznego forum. Czy może już wszyscy pobudowali się i dlatego ruch słaby. )
  3. A jeszcze jest temat elewacji i tynków na elewacje. Jakie tynki na elewacje w takim miejscu? Silikatowe? Akrylowe? A może coś jeszcze innego?
  4. Witam, Na zewnątrz budynku będę miał cegłę klinkierową ręcznie robioną. Z cegłą klinkierową wiążą się problemy związane z porastaniem glonami, grzybem, przebarwienia itp. Dodatkowo dom znajduje się na pograniczu lasu i blisko terenu bagnistego (wysoki poziom wód). Dlatego efekty mogą być jeszcze silniejsze. Czy ktoś z Was słyszał o preparatach zabezpieczających cegłę przed tego typu efektami? Szukałem już na forum, ale albo dobierałem złe słowa w szukaniu, albo temat jest bardzo rzadki. Wiem, że firma Weber ma tego typu produkty. Jednak nie mam pojęcia jaki produkt dobrać. Co jest najlepsze do tego typu warunków i sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc w temacie. Bob Budowniczy )
  5. Wyjaśnienie "bo tak uczą" nie jest idealne, ale słyszałem od kilku osób o tym ze jak beton komórkowy to wełna. Natomiast chętnie usłyszał bym jakie jest fizyczne wyjaśnienie tego efektu. Z drugiej strony zastanawia mnie to co napisał kolega o tym akrylu. Bo kiedy silikon, kiedy silikat, a kiedy mieszanka i jednego i drugiego. A jaka grubość styropianu i jaki styropian? Coś mi mówili o grafitowym. Jaki styropian najlepiej izoluje. A czy nie wiecie czy w Muratorze był kiedyś artykuł na ten temat?
  6. Masz rację, jednak widzę, że ceny wszystkich są w zasadzie zbliżone. Największa rozpiętość cenowa to 20%. Mam kolegę który jest kierownikiem budowy gdzie realizuje odnowę starych budynków w tym elewacji. Dlatego mówił mi, że takich którzy zrobią elewację jest sporo i biorą wysoką cenę patrząc na koszty jednak kluczowe jest aby elewacja została położona prawidłowo, aby użyte materiały też były prawidłowe. Kolega mówi, że bardzo wiele osób budujących domy zapomina o elewacji i temat jest przez wiele osób słabo dostrzegany. Mówimy, piszemy o ociepleniu, rekuperacji, pompach ciepła, elektryce, oknach itd. Jednak według kolegi bardzo ważnym tematem są tynki wewnątrz budynku i ocieplenie oraz wykonanie elewacji.
  7. Witam, Na wiosnę będę wykonywał elewację domu. Zastanawiam się na co zwrócić uwagę podczas rozmowy z ekipą wykonującą elewacje. 1. Czy jest jakiś zestaw klasycznych pytań lub elementów na które powinienem zwrócić uwagę w poprzednich robotach. 2. Czy warto oglądać elewację wykonane przez ekipę? Przecież wiadomo, że świeża elewacja który ma rok to żaden dowód dobrze wykonanej pracy. Dobrze wykonana elewacja to taka która ma 5 czy 10 lat i nie sypie się. Szczególnie, że dom mam na działce która łączy się z lasem więc lokalne warunki to duża wilgotność, zacienienie z jednej strony budynku, zabrudzenia. Czytałem trochę o produktach do wykończenia elewacji. Kilka osób mówiło mi, że dobre materiały do wykończenia sprzedaje firma Weber (http://www.netweber.pl). Ale może te materiały są drogie. Z góry dziękuję, wszystkim za odzew w dyskusji i podzielenie się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie. Bob budowniczy.
  8. To zalezy.. )) Czyli jak zrobione to ocieplenie, czy zrobiony karton-gips itp. Natomiast większość ma: montaż płyt gipsowo kartonowych na ruszcie stalowym + wełna na poddaszu Coś takiego kosztuje ok. 45 PLN, a ze szpachlowaniem 55 PLN.
  9. To zalezy.. )) Czyli jak zrobione to ocieplenie, czy zrobiony karton-gips itp. Natomiast większość ma: montaż płyt gipsowo kartonowych na ruszcie stalowym + wełna na poddaszu Coś takiego kosztuje ok. 45 PLN, a ze szpachlowaniem 55 PLN.
  10. No właśnie, a ja potrzebuję kogoś na wiosnę do realizacji elewacji, ocieplenia poddasza, pobitki itp. Czy macie gdzieś z Białołęki tanią i dobrą ekipę? Krótko powiem tylko, że po przeglądzie ekip z forum i zebraniu cen kolega z Wiesbaden (Konstancin dla Frankfurtu nad Menem) powiedział, że najtańsze ceny które mamy w Warszawie są droższe od cen Niemieckich.
  11. No właśnie, a ja potrzebuję kogoś na wiosnę do realizacji elewacji, ocieplenia poddasza, pobitki itp. Czy macie gdzieś z Białołęki tanią i dobrą ekipę? Krótko powiem tylko, że po przeglądzie ekip z forum i zebraniu cen kolega z Wiesbaden (Konstancin dla Frankfurtu nad Menem) powiedział, że najtańsze ceny które mamy w Warszawie są droższe od cen Niemieckich.
  12. Witam ponownie wszystkich forumowiczów. Jakiś czas temu pytałem na grupie o fachowców od wykonania elewacji, podbitki i podobnych prac. Dostałem kilka telefonów (za co bardzo dziękuję). Przedzwoniłem do każdego z fachowców i rozmawiałem telefonicznie bądź spotkałem się na budowie. W ten sposób zebrałem ceny naszych dobrych Polskich fachowców. Tak się składa, że mam kolegę który w Wiesbaden ma firmę budowlaną która to firm zajmuje się pracami budowlanymi. Dałem mu do wglądu ceny, które otrzymałem. Kolega po dokonaniu przeglądu powiedział cytuje: "Ku...a, Najniższa cena która masz w Warszawie jest wyższa lub równa cenie Niemieckiej" Nie wiem czy ktoś z was zna Wiesbaden, ale miejscowość jest mniej więcej tego samego poziomu co Warszawski Konstancin. Jest blisko Frankfurtu. Domy które tam są na sprzedaż lub budowane zwykle razem z działką kosztują ok. 2 mln EURO. W związku z tym zastanawiam się gdzie my mieszkamy? Czy dobrzy fachowcy powariowali? Czy żyjemy w oparach absurdu? Dlaczego w tym państwie nie mieliśmy kryzysu na miarę Wielkiej Brytanii czy USA?
  13. Słusznie. Oczywiście, że nie będę miał darmowego opału. Mamy wiec kolejny punkt związany z wydłużeniem zwrotu z inwestycji. Kominiek z masą chciałem (myślałem) robić właśnie dlatego aby ograniczyć koszty ogrzewania (gazu). Pomieszczenie w którym będzie kominek jest dosyć niestandardowe. Jest otwarte do dachu, ma ok. 7 m wysokości. Dokładaniej można to zobaczyć na http://picasaweb.google.pl/leszek.giza/Budowa2009_11_14?authkey=Gv1sRgCL6NzZ68ufPYmwE#5404026714366305346
  14. Witam, Zastanawiam się poważnie nad kominkiem z masą kumulacyjną. Czytałem posty na forum, ale dalej nie znajduję kluczowej informacji. Otóż informacji na zasadzie "czy to się opłaca". W sumie wkład i tak trzeba kupić. Dlatego nie ma co brać pod uwagę ceny wkładu. Natomiast większość firm wyceniła mi zabudowę masy kumulacyjnej i przygotowanie kominka na ok. 15 tys PLN. Kominek jest w samym środku pomieszczenia które jest kwadratem i rozdziela salon, kuchnie, jadalnie, bibliotekę. W pomieszczeniach przedstawionych powyżej mam grzanie podłogowe. W związku z tym liczę sobie ile czasu mogę ogrzewać te pomieszczenia za 15 tys. PLN. Licząc na palcach wychodzi mi, że jeśli nawet przy ekstremalnych cenach będę płacił za ogrzewanie 77 m2 salonu, kuchni, jadalni, biblioteki 2000 PLN w rocznie (w domu mam piec na gaz) to tak na prawdę 15 tys PLN wystarcza mi na 7,5 roku. Wydaje mi się, że 7,5 roku to dość długi czas na zwrot z inwestycji. Co więcej ten zwrot wcale nie będzie taki jak przedstawiłem tylko dłuższy od 7,5 roku. Ze względu na tryb życia wiem, że czas na rozpalenie kominka będę miał maksymalnie 3 razy w tygodniu. Co powoduje, że okres 7,5 roku trzeba jeszcze wydłużyć czyli tak na prawdę będzie to minimum 15 lat. Czy ja dobrze licze i myślę? Podpowiedzcie czy w moim przypadku kominek z masą kumulacyjną ma sens. Jestem przekonany, że są ludzie u których takich kominek świetnie się sprawdza. Natomiast są pewnie tacy dziwni ludzie jak ja. )) Pytanie więc jakie jest wasze zdanie w tym temacie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...