Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

słuszny59

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O słuszny59

  • Urodziny 15.04.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin Miasto
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

słuszny59's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

18

Reputacja

  1. Jak w temacie. Czy można w bloku do swojego M4 wstawić drzwi z przeszkleniem takie jak w domkach jednorodzinnych? Jeżeli nie można to dlaczego? Jeśli można czy trzeba powiadomić administratora?
  2. Dobra uwaga. Kratka zamontowana jest sporo niżej na zewnątrz budynku. Czyli idzie pod podłogą w podłodze do kolanka i pod ruszt.
  3. Panie Piotrze. To jest napisane w specyfikacji technicznej. "Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt". Z zewnątrz" pod podłogą króćcem - kolankiem do wkładu właśnie pod ruszt. Anemostat - kratka jest na zewnątrz budynku. Tyle tego powietrza i aż tyle, jest do tego kominka.
  4. Jak twierdzą serwis w konsekwencji wymieni im szybę. Chodzi im jeszcze oto czy rzeczywiście oni zrobili coś źle ze sztuką palenia w kominku. Byłem i sam doświadczałem tego zanim zlokalizowaliśmy tą szparę. Polana ułożyliśmy w kratkę i mniejsze szczapki na górze. Odrobina rozpałki powietrze z zewnątrz na max ( to jest tylko jedna regulacja) i mozolnie się rozpalało. U góry czyli sklepienie komory paleniskowej jest wyłożone blachą z przerwą od strony przedniej szyby bez żadnej regulacji wylotu spalin. Wiemy, że tak ma być. Czy mocno uszczelniony dom - okna itp. maja znaczący wpływ na sam proces rozpalania w tym kominku. Panie Piotrze co oznacza począwszy od deflektorów, że powietrze wtórne dostaje się zza "pleców". Jest system czystej szyby ale patrząc na jej zabrudzenie nie działa jak powinien, albo błąd popełnia palacz. "Dopalanie cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery." "We wkładzie zastosowany jest potrójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest pod ruszt. Powietrze wtórne - zapewniające ekonomiczne i ekologiczne spalanie - dostarczane jest otworami w tylnej ścianie. Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery". Będę wdzięczny za każdą sugestię i podpowiedź o ewentualnych błędach obsługi .
  5. Witam. Byliśmy u córki w nowym domu. Mają kominek jak wyżej. 11kW i odpalili go dopiero 3 razy. Śmierdzi drewnem spalonym, szyby okopcone i jedna poważna usterka. Na połączeniu szyb mocno widoczna szpara jakby spuchnięta około 3mm. Mają wezwać serwis. Czy ktoś może podpowiedzieć jaki jest powód tego zjawiska? Na mierniku gdy rozpalili w domu było 380PM, a na dworze tylko 10.Ten kominek ma tylko jedną regulację, powietrza pod fusztem z zewn. U góry dziwna skośna blacha że szpara od strony szyby. Bardzo wolno się rozpala mimo, że otwarcie powietrza jest a max.
  6. Witam. Jeśli pozwolisz to i ja skorzystam. W innym wątku pisałem o wyburzeniu ścianki działowej w wieżowcu z płyty. Coraz bliżej nam do właśnie gładzi o którą pytasz. Byliśmy z żoną w mieszkaniu w którym na ww. płycie nic im nie wychodziło. Położyli płytą KG i są mega zadowoleni. Podwiesili sufity z obłędnym światłem właśnie w płycie KG. Powiedzieli nam, że w takim komunistycznym domu inaczej się nie da tylko płyta KG. Czyściej szybciej i bez problemów. Czy dopuszczasz taką ewentualność?
  7. Wreszcie dodzwoniłem się do spółdzielni i powiedziano mi, że są to ścianki, które mogę wyburzyć po zapoznaniu z planami budynku - mieszkania zebym wrazie czegos nie narobił sobie biedy. Dowiedziałem się także o co chodzi z kontenerem. Raz na rok każdemu mieszkańcowi poprzez firmę Ko..me..ko, należy się jeden darmowy wywóz ich podstawionym kontenerem, 1m3 odpadu bez żadnych kosztów, ale jak go podstawia rano to rano na drugi dzień go zabierają. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za info. i odp.
  8. Ale ja napisałem jaki status ma nasze mieszkanie i że się nie zanosi na taki "czarny scenariusz". Mieszkanie ma odrębną własność i własną Księgę.
  9. Myślałem, że jak mieszkanie ma "Rodzaj własności - odrębna własność" i swoją Księgę wieczystą i ścianka na pierwszy rzut oka ma ( 10cm grubości i jest gipsowa), to jakiś problemów z jej wyburzeniem byśmy nie mieli. Widać myliliśmy się i to bardzo. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Bardzo nas zaskoczyłeś. Nie podejrzewamy, że Spółdzielnia mieszkaniowa zbankrutuje czyli wieżowiec z naszym 10 piętrem zostanie rozsprzedany.
  10. Mieszkanie wykupione na własność już dawno temu. Jak piszesz spełniając ten warunek jeśli prace będą zgodne ze sztuką budowlaną to wyburzać mogę. Pod blokiem jest śmietnik z selekcją śmieci ale jest także pomieszczenie duży gabaryt. Myślałem, że tam ale najlepszy będzie jednak kontener. dziękuje bardzo za informację.
  11. Szukam firmy województwo lubelskie, która zrobi daszek - zadaszenie nad balkonem 10pięt. Spółdzielnia wyraża zgodę ma być zgodnie ze sztuką budowlaną.
  12. Witam. Jw. Chcę wyburzyć ściankę działową. Czy muszę to zgłaszać w Spółdzielni? Co z gruzem jeśli będę mógł to zrobić?. Mam zamówić kontener? Czy po prostu wynieść pod śmietnik "duży gabaryt"?.
  13. Mamy pytania. Mamy w domu dużo storczyków. Przeczytaliśmy, że można je podsypać mączką z kości ,którą wyprodukujemy sami. Czy tak można i czy to jest możliwe dla tych roślin? Artykuł jest w sieci.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...