Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysztof9

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Krzysztof9's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

14

Reputacja

  1. Hej, Jak wygląda kwestia ułożenia styropianu budowlanego pod wylewkę wokół komina przeznaczonego na gaz? Nie wiem czy ma to znaczenia ale komin to Avant mini. Komin z bloczków, w środku wkład bodajże z ceramiki kwasoodporny. Obecnie otynkowany tynkiem cementowo wapiennym. Do ułożenia mam: - Na poddaszu x3 warstwy 5cm grafit 031 eps100 - Garaż x1 warstwa 5cm biały eps200 Czy styropian może dolegać bezpośrednio do komina? Czy lepiej odsunąć styropian o 2cm i wstrzelić tam piankę ognioodporną B1? Wiem że można by było wrzucić wełnę, ale raz nie mam wełny pod ręką a kupować całego balotu mi się nie opłaca a po drugie wełna jest miękka przez co obawiam się że posadzka będzie w tym miejscu pękać.
  2. oloolek, jakiej grubości miałeś tą taśmę butylowa? 1mm wystarczy? i czy możesz podać nazwę kleju (tego w tubie) czym łączyłeś folię
  3. Witam, zabieram się właśnie za układanie foli budowlanej na chudziaka. Domek z gazobetonu, izolacja pozioma z foli nie z papy. 1. Jakiej minimalnej grubości powinna być taka folia rozkładana na chudziaka?. Oglądałem folię o deklarowanej grubości 0,5cm, realnie zapewnię 0,25cm, czy taka wystarczy? Ktoś może polecić jakaś markę firmę? Bądź jakiej firmy/marki lepiej unikać 2. Folię zawijać na ścianę czy pod izolację poziomą? 3. Co w przypadku jeżeli izolacja pozioma jest przerwana, dziurawa bądź jej w ogóle nie ma? 4. Łączenie foli budowlanej. Ostatnio widziałem jakieś specyfiki w spray? to się w ogóle sprawdza?
  4. Docelowo ma wyglądać to tak i teraz w którym miejscu miało by być ewentualne łączenie szpilki z bednarka?
  5. A ile to jest pod powierzchnią gruntu? pod chudziakiem? chciałem to zalać w betonie aby bednarka nie korodowała. Niby ocynk, ale zapewne po 10-15 latach już jej nie będzie, a pomysł ponownego rozkuwania nie podoba mi się.
  6. Tak one były by połączone, tyle że bednarka schodziła by od gsw do ławy a szpilka wgłąb. Łączenie za pomocą złącza krzyżowego było by zalane w posadzce. Dopytuje się tak bo mam rozkute posadzkę w garażu i chciałem ja ponownie zalewać, tylko nie wiem co z tą szpilką czy ją też dodawać. A koszt miedzianej szpilki nie jest mały.
  7. Dzięki, a co do pierwotnego pytania odnośnie fotowoltaiki? Czy przy takim uziemieniu szpilka jest nadal wymagana? i czy jeżeli ja wrzucę obok bednarki firma zewnętrzna wykorzysta takie uziemienie?
  8. Możesz rozwinąć? Wolałbym wiedzieć na co mam zwrócić szczególną uwagę dopóki mam rozkopane w garażu Czy to połączone stali z bednarka w tym betonie będzie korodować? (połączenie mam pryśnięte podkładem). Docelowo takie połączenie chciałem zalać w takim korytku z betonu aż do gsw. A potem dysperbitem maznąć (to korytko z betonu).
  9. Dzięki za pomoc, postaram się coś takiego wykombinować.
  10. Czyli co bednarka w ogóle nie powinna być połączona (pospawana) ze stalą w fundamencie? Nawet jeżeli jest to w suchym miejscu (w garażu) i jest ona zalana betonem?
  11. Nie no przenoszenie go nie ma opcji, przewody mam już doprowadzone do niego które są już zatynkowane. Sam garaż nie jest tynkowany. Garaż będzie ogrzewany przez podłogówkę, tylko że tam będzie inna temperatura niż w pomieszczeniach użytkowych. Szafka podtynkowa obsadzona na równo z gazobetonem. Naklejenie styropianu na niego tez nie wchodzi w grę. Cały czas musi być do niego dostęp. obecnie wygląda to tak
  12. Tak drutem wiązałkowym. Elektryk mówi że ok, generalnie to postaram się na pomiary one powinny powiedzieć czy jest ok czy też nie. Pomijając tą kwestię jak to się ma do foto? czy taka forma uziemienia tam wystarczy?
  13. fundament, stal w nim jest połączona po całości, a z 4 rogów domu pospawane są kawałki bednarek (25x4)
  14. Jak patrzałem na alledrogo to taka folia termiczna nie wyjdzie za dużo, zwłaszcza ze nie potrzebuje jej za dużo. Jeżeli teraz tego nie zrobię, to potem jak wrzucą mi rurki od wody do rozdzielaczy to nic z tym nie zrobię.
  15. Witam, Buduję domek jednorodzinny aktualnie nie mam fotowoltaiki i w najbliższym czasie raczej nie będę miał, ale chciałem sobie przygotować instalację pod nią. 1. Czy pod falownik i fotowoltaikę wystarczy sama bednarka (25x4) do uziemienia jeżeli pomiar uziemienia będzie wynosił poniżej 10 ohm? Bednarkę mam przyspawana do pętu fi12 w ławie i wystawioną bezpośrednio pod rozdzielnią do szyny wyrównawczej, a od niej linką do rozdzielni i do puszki falownik. 2. Czy jeżeli pod foto tak czy siak będzie potrzebna szpilka, i jeżeli wbiję ją wewnątrz domu, obok bednarki np na 7m i połączę złączem z bednarką, pomiary będą się zgadzały. To czy jak przyjdzie firma montować foto, to czy wykorzysta to uziemienie? Czy i tak będzie sama wbijać nową szpilkę? 3. Czy jest sens wbijać szpilkę miedziowaną zamiast ocynku (droższa ;c) jeżeli uziemienie mam w garażu i tam bym ją wbijał wewnątrz domu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...