Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bezwosku

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bezwosku

  1. A co sądzisz o mojej wizji... izolacji chudziaka przy pomocy dostępnych materiałów Izolacja pozioma pod ścianami wykonana z markowej papy 6mm która wchodzi kilka cm na chudziaka. W pierwszej kolejności planuje wrzucić na chudziaka (pomiędzy wystającą papę) geowłókninę o wysokiej gramaturze (mam na stanie) która po pierwsze zmniejszy różnicę poziomów pomiędzy papą, a chudziakiem, po drugie zabezpieczy folię basenową przed betonem. Połączenie folii z papą przy pomocy masy KMB (którą posiadam) - choć nie wiem jak to wyjdzie w praktyce
  2. Witam, w nowobudowanym domu parterowym (120m2 użytkowej + 40 pomocniczej) większość rzeczy wykonuje sam, m.in. instalacje. Aktualnie przymierzam się do hydrauliki m.in. podłogówki. W oparciu o zdobyte materiały wykonałem projekt oparty na 2 rozdzielaczach (Kantherm INOXflow ufst max). Pętle długości od 60 do 80m. Łączna długość rurek 16 około 980m. Zasilenie rozdzielaczy 32 taceflex. Praktycznie wszędzie rozstaw rurek 15cm, poza łazienką 10cm (bez okien), garaż 25cm, strefy brzegowe przy oknach, drzwiach 10cm na głębokość 50cm, pojedyncze nitki pod szatkami w kuchni. Okna z ciepłymi podwalinami starannie zamontowane, rekuperacja. Współczynnik przenikanie ciepła U dla stropu - 0.10 ścian - 0.11 podłoga - 0.22 Na ścianach miedzy garażem, a domem styro 038 120mm Jadalnia jest od południa. Jeden rysunek przedstawia całe pojedyncze pętle, w drugim pętle są podzielone na połowę (czerwona część oznacza jej zasilenie, niebieska powrót), jaskrawo niebieski oznacza dylatacje posadzki Moje pytanie czy taki projekt wpisuje się w zasilenie PC -żeby nie spadła jej sprawność
  3. Planuje posadzki w pierwszej kolejności. O ile mnie pamięć nie myli niektórzy na etapie posadzek wrzucają od ściany styropian, potem w powstałą szczelinę wchodzi tynk - wydaje mi się, że wiąże to się ze sporą ilością pracy. Twój sposób bardziej do mnie przemawia... posadzka oddylatowana od ścian standardową taśmą piankową której nadmiar obcinamy po robocie. Przy tynkowaniu dylatacja pozioma przy ścianach 5mm (chyba powinno wystarczyć)
  4. Bardzo dziękuje za wyczerpującą odpowiedź - ma to sens i to nie ma tu dyskusji. Mimo wszystko chyba jednak zastosują folię (alu - którą kupiłem w ubiegłym roku) z dwóch przyczyn : ułatwi to układanie rurek wg projektu tym samym zachowanie projektowych odstępów, ewentualna wilgoć zawarta w styro będzie miała możliwość ujścia przez "nieszczelności" wykonane przy okazji takerowania rurek podłogówki - tak przynajmniej mi się wydaje.
  5. No to jestem w ciężkim szoku. Mam rozumieć, że styro przyjęło wilgoć z powietrza ? I każdy styro posiada wilgoć szczątkową która przy pomocy folii można uwięzić pod posadzką? Ciężko w to uwierzyć tym bardziej, że jak się patrzy po robotach podłogówki zawsze jest jakiś typ folii, najczęściej alu. Wnioskuję, że najlepiej zrobić szczelnie ostatnią warstwę styro do której przymocować np rurki podłogówki, na wszystko posadzka tymsamym pozwolić styro na przyjęcie wilgoci z zaprawy która jak się domyślam ma zniknąć podczas jej wygrzewania ?
  6. Niedługo czeka mnie ten etap stąd pytanie czym by szkodziła dodatkowa folia pod folię ogrzewania podłogowego (tą srebrną)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...