Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

halszka1938

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    106
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

halszka1938's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Panie Andrzeju proponuje Pan chyba dach odwrócony? Taki był nasz pierwotny plan, ale ze względu na wiele niewiadomych zdecydowaliśmy się zrobić układ z pierwszego postu. Taras zacznie się robić w weekend więc mamy jeszcze ostatnie chwile na zmiany. I tutaj kilka pytań do Pana: -wylewka ze spadkiem bezpośrednio na stropie, czyli dopiero na to paroizolacja? -czy w podanej przez Pana wersji styropian to może być zwykły styropian czy powinien być xps? (już kupiliśmy styro dach-podłoga ) -do czego mocować barierkę? -i może głupie pytanie... spadek będzie na 4 m czyli przy zachowaniu 2stopni będzie 8cm różnicy, czy ten styropian po prostu nie zjedzie razem ze żwirkiem i płytami?
  2. Papę od spodu chcemy zrobić teraz, przed tynkami a resztę tarasu dopiero w lato. Rozumiem, że nie jest to błąd tylko po prostu nadprogram? Nie rozumiem z papą na ociepleniu. Tzn nie robić wylewki tylko papę przykleić bezpośrednio na styro?
  3. Co myślicie o takim układzie warstw tarasu? http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-SICYWBKT.jpg
  4. Jaka jest podstawa takiego rozróżnienia średnicy anemostatów na wywiewie i nawiewie?
  5. A jeśli przez te pół roku zużyję 750kw z 1500kw wyprodukowanej energii, a drugie 750kw będę potrzebowała w tym czasie dokupić (sytuacja hipotetyczna) to rachunek będzie wyglądał tak: 750kw nadwyżki wyprodukowanej sprzedaję ZE po 75gr czyli dostaję 750*0,75=562,50zł 750kw które musiałam kupić kosztuje mnie 750*0,5=375zł (50gr założyłam jako średnią cenę kw przy korzystaniu z II taryfy). Czy w efekcie ZE zwraca mi 562,5-375=187,5zł? Próbuję zrozumieć sposób działania tej ustawy. I co z łączeniem Prosumenta z ustawowymi stawkami?
  6. Chcemy rozkładać sami, tak jak to zrobiliśmy 11 lat temu. Wtedy "projekt" na kolanie zrobił pan, który sprzedał nam rekuperator. Kanały mamy z pcv prostokątne.
  7. No i pytanie najważniejsze. Czy schować głęboko te moje wypociny i zlecić przygotowanie profesjonalnego projektu?
  8. Policzyłam, posiedziałam, pomyślałam i spłodziłam taki projekt wentylacji do naszego nowego domu. Proszę popatrzcie czy ma to ręce i nogi. Nie chcemy zmieniać miejsc anemostatów bo są zrobione już przepusty w stropie monolitycznym. Dwa pełne piętra, zasilanie parteru ułożone na stropie pietra, zasilanie piętra ułożone między legarami stropu drewnianego nad piętrem (z tego powodu odcinki nie mogą iść po najkrótszej drodze). Rekuperator na strychu, na strychu też rozdzielacze. Propozycja stworzona została oczywiście na podstawie zdobytej wiedzy teoretycznej ale też ( a może przede wszystkim) z praktyki. Od 11 lat mieszkamy w domu z rekuperacją. Stąd też wywiew w garderobie przy wejściu - wg mnie absolutnie konieczny, sypialnia nasza na parterze przystosowana do szczelnego odcięcia od reszty domu I przy okazji mam kilka wątpliwości: 1. Policzyłam tylko długości kolejnych odcinków, czy brać pod uwagę zakręty? 2.Aby nie ciągnąć 2 razy po 7 rur na odcinku strych-podłoga pietra (razem 42m rury 75/63) może rozdzielacze dla parteru sprowadzić na stropie nad parterem. Jak wtedy doprowadzić powietrze do pokoi piętra (tutaj mamy więcej mozliwości bo do wykorzystania strych-graciarnia). Może kanały spiro, jeśli tak to w jaki sposób rozdzielić za rekuperatorem strumień na rury spiro i rozdzielacz? A może dla pietra rozdzielacz na strychu, a dla parteru na stropie nad parterem? 3. Czy na pietrze 3 rury do łazienki czy jak proponują instalatorzy rozdzielić na 2 łazienka i 1 nad schodami? 4.Czy 220m3 przy prędkości 2m/s to nie za dużo jak na najniższy bieg? 5. Pokoje dzieci na pietrze mają małą powierzchię ale dużą kubaturę ponieważ są tam antresole. Zastanawiam się czy po 1 rurze nie będzie za mało? Ale dołożenie tam nawiewów wymusi dołożenie kolejnego wywiewu i dodatkowo zwiększy ilość m3/h powietrza na najniższym biegu? Czy dobrze to rozumiem? A może dołożyć tak po 1 rurze i dzięki temu w domu będzie więcej powietrza nawiewanego co przy kominku nie jest chyba błędem? http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-CT8OBL3H.jpg http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-4PXZ3YCR.jpg http://www.mojalbum.com.pl/GroteFoto-OVRDHB6I.jpg
  9. Kilka dni po ułożeniu w drodze mediów będziemy musieli jakoś utwardzić drogę dojazdową do budowanego domu. Człowiek, który w przyszłości ma nam ułożyć kostkę proponuje teraz, na czas budowy, wysypanie gruzu betonowego - frakcja 0-70. Po obejrzeniu takiego gruzu boimy się czy nie zostanie wchłonięty przez glinę. Jak to rozwiązać? Czy taki drobny gruz betonowy jest właściwą spodnią warstwą drogi na glinie?
  10. Czyli albo Prosument i tak naprawdę wykorzystanie wytworzonej energii tylko dla własnych celów albo ustawa i sprzedaż wytworzonej energii. Jak policzyć opłacalność, oczywiście po poznaniu końcowego kształtu ustawy?
  11. Widzę, że jesteś w temacie. Czy mogę po cichu spytać się o pewien niuans? Tez czekamy na ostateczny kształt ustawy ale gdzieś tu padło zdanie, że nie można połączyć Prosumenta z zasadami uchwalonymi przez sejm w sprawie OZE. Możecie napisać o co w tym chodzi?
  12. Żeby zmieścić się w budżecie musicie ograniczyć wszelkie drogie rozwiązania budowlane takie jak skomplikowane dachy, niepotrzebny zupełnie strop w parterówce, jak najmniej ścian nośnych (jeśli planujecie tradycyjne fundamenty), jak najprostsza bryła, najlepiej na planie prostokąta. Jak budowałam się 10 lat temu to głównym założeniem było "dom tani w budowie". Wybudowaliśmy D06 Muratora http://projekty.muratordom.pl/projekt_maly,20,0,0.htm Najmniejszą sypialnię podzieliliśmy na powiększenie salonu i na garderobę od strony sypialni. Projekt spełnił założenie w 100% ale teraz brakuje nam jednej sypialni. Polecam więc tak prosty dom ale o ciut większym metrażu. Może coś z tych przypadnie Wam do gustu: http://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji.html http://z500.pl/projekt/771/Z309,tani-w-budowie-parterowy-dom.html http://z500.pl/projekt/589/Z191,funkcjonalny-parterowy-dom-z-dachem-dwuspadowym-oraz-opcja-adaptacji-poddasza.html http://z500.pl/projekt/226/Z258,to-zgrabny-i-wygodny-dom-zaprojektowany-w-duchu-nowoczesnej-prostoty.html
  13. Ja też proponuję się zastanowić czy chcecie mieszkać z przechodnim salonem. W praktyce może okazać się takim dużym korytarzem w którym krzyżują się wszystkie drogi komunikacyjne w domu. Jesli dwie sypialnie na końcu przeznaczycie dla dzieci to kiedy zaczną spotykać się z kolegami (średnio od 5 roku ) zrobi się jeszcze bardziej wesoło.
  14. Czytam ten wątek regularnie i piszecie o tym, żeby maksymalnie upraszczać instalację. Co Waszym zdaniem musimy przewidzieć do instalacji opartej na podłogówce i klimakonwektorach w sypialniach. Co taka instalacja musi posiadać aby być jak najbardziej ekonomiczna a co jest już elementem zupełnie niepotrzebnym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...