Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czarny8

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Czarny8's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Start palnika 10 do 20 na dobę, z czego połowa to pewnie cwu
  2. Właśnie nie wiem czy jest coś do regulacji bo chyba w miarę optymalnie ustawione. Piec Buderus 122i 15kW, sprzęgło + pompa, 2 rozdzielacze. Sterownik w holu + pogodówka. Sterownik ustawiony 21,5 stopnia całą dobę i temperatury trzymają się między 21,5 a 22. Pokoje dzieci podobnie. Sypialnia między 21 a 22 się trzyma. Salon i kuchnia między 21 a 21,5. Łazienka koło 22 do 22,5. Wiatrołap i pomieszczenie gospodarcze 19 stopni. Wszystko ustawione na rotometrach. Przepływy około 1l-1,2l/min. Pompa na najniższym biegu. Jest jeszcze jakieś pole manewru?
  3. Właśnie też mi się wydaję, że to sporo jak na nowy dom i chyba całkiem nieźle ocieplony. No nic poczekam chyba jeszcze trochę i jak nic się nie zmieni to będę się zastanawiał nad termowizja
  4. To ja także się przyłącze. Dom zamieszkany od 3 tygodni. Pow 155m parterowy, dość duże okna 3-szybowe. Ściany porotherm 25cm + 20cm grafit, strop 25cm biały, podłoga 10cm biały. Temperatura na sterowniku ustawiona na 21,5. Natomiast rzeczywista w pomieszczeniach to około 21 do 22 stopni. Jedynie pom gospodarcze o pow 23m2 i wiatrołap 5m2 temp 19 (zmniejszony przepływ na rotometrach). Województwo śląskie. Początek listopada gdy temperatura skakała między -1 w nocy, a 15 w dzień zużycie 5-6m gazu na dobę. W tym cwu niecały 1m. Tydzień temu gdy w nocy spadała temperatura do -8 zużycie około 9m. Ostatnie parę dni temperatury od -3 w nocy do +3 w dzień zużycie około 8m -8,5m. W tym niecały 1 m cwu. Czy to nie za dużo jak na takie temperatury? Piec kondensacyjny w zasadzie chodzi non stop, nie ma taktowania.
  5. Hej, mam pytanie odnośnie drzwi. Drzwi montowane jakiś czas temu, wpowadzka niedawno więc zaczęliśmy grzać. Okazało się że na ościeżnicach drzwi zewnętrznych w pomieszczeniu gospodarczym skrapla się woda, już podciąga na ścianę. Samo skrzydło jest suche. Drzwi otwierane do wewnątrz. Ostatnio był monter w celu regulacji, jednak wmawiał mi że to normalna rzecz bo ościeżnica jest metalowa bez ocieplenia, natomiast skrzydło aluminiowe. W pomieszczeniu temperatura około 19 stopni i wilgotność 50-60%. Drzwi firmy wikęd, ościeżnica nr 11. Mówi że jedyne wyjście to dobra wentylacja pomieszczenia. Czy to normalne zjawisko? Przecież od czegoś takiego zaraz grzyb się zrobi. Druga sprawa, jak zacina deszcz to lekko przeciekają ale to też jest podobno ok bo drzwi co do wewnątrz powinny mieć zadaszenie. Zadaszenie prędzej czy później będzie ale dla mnie to niezbyt zrozumiała rzecz, człowiek robi w oknach jakieś ciepłe montaże po czym się okazuje że drzwi mogą przeciekać bo są otwierane do wewnątrz, więc i wiatr będzie hulał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...