Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BWR

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez BWR

  1. Godni polecenia z mojego doświadczenia: 1.Stan surowy : Rafał Błaszkowski 697-287-878 - wyjątkowa ekipa (z białej listy) Sławek Zelewski (zet-bud) 783-473-778 - bez zarzutu (z białej listy) 2.Geodeta : Jacek Baczyński (niestety wyjechał) 3.Koparka : Tomex 603-556-056 - jedyny myślący koparkowy którego nie trzeba pilnować 4.Piach : Gabrex 665 783 112 - dobre ceny i uczciwie wypełnione wywrotki 5.Architekt : Justyna Kalinowska 510-140-555 - wyjątkowe pomysły i niesamowita wiedza 6.Tynki i posadzki : Kazimierz Wicki 693-379-089 - bez zarzutu (z białej listy) 7.Elewacja : Krzysztof Mikucki 666-842-520 - bez zarzutu 8.Elektryka : Krzysztof Dombrowski 698-128-722 - bardzo dobre ceny i solidna robota (z białej listy) 9.Okna i bramy : Elmir : 501-080-347 - dobre doradztwo i ceny 10.Materiały budowlane : Patoka Lublewo 511-157-248 - można się fajnie dogadać (ale to pewnie zależy od miejsca w którym budujemy) Dużo prac wykonuję we własnym zakresie więc dlatego nie na wszystkie prace jestem w stanie polecić. Aktualnie szukam : Ogrodzenie : jak na razie jakaś pustynia, ceny z kosmosu : będę wdzięczny za namiar na sprawdzonego wykonawcę Kostka : może ktoś może polecić sprawdzonego wykonawcę? Pozdrawiam
  2. Jeśli nie masz jeszcze konstrukcji dachu to radzę za wczasu wszystko sobie rozrysować i ustawić panele z oknami połaciowymi a co za tym idzie krokwiami żeby wszystko zagrało i żeby uniknąć bezsensownego docinania kolejnych paneli.Takie błędy można zaobserować w tym temacie : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?220068-blacha-na-r%C4%85bek-falowanie Natomiast gąsiory dorobiłbym z blachy płaskiej (w ruukki dostaniesz dokładnie wtym samym kolorze jak panele) tak żeby uniknąć fabrycznego przetłoczenia.Wydaje mi się że optycznie obniży to jego wysokość i będzie lepiej wyglądało.
  3. Niestety na żadnym zdjęciu pofałdowań nie widać.To jest zależne od tego z którego miejsca świeci słońce, jaka jest temperatura.Może to dziwnie zabrzmi ale to pokrycie trochę żyje swoim życiem )) Podaj maila to przesle zdjęcia sam ocenisz. Patrząc na Twoje Z140 to na + jest to że długość paneli nie będzie dość duża, nie ma okien połaciowych a do "ustawienia" jest tylko komin.Na - wg mnie jest gąsior którym bedziesz musiał wykończyć dach z czterech stron (sorry - nie wiem jak to fachowo nazwać).Rukki nie ma systemowo żadnej estetycznej obróbki.Tylko projektantom to ładnie wychodzi na wizualizacji.Reasumująć prosty w realizacji, dobra możliwość wygłuszenia.
  4. Mam u siebie ruukki classic.Na temat fachowców to nic nie napiszę bo takich których robota by mi się podobała nie znalazłem więc zrobiłem samemu.Mam u siebie dwa dachy na garażu i domu.Długośc paneli odpowiednio 4,6 i 8,7m, obydwa na łatach, mebrana Tyvek Supro ponieważ jako jedyna ma zakres temperatur do +100* co w przypadku blachy (zwłaszcza grafitowej taka jest u mnie) ma moim zdaniem bardzo duże znaczenie.Z hałasem moim zdaniem nie nie źle.Narazie mam docieplony garaż wełną 10cm i trzeba się wsłuchać żeby usłyszeć stukanie.Na domu jeszcze nie mam docieplenia - sam jestem ciekawy jaki wpływ będa miały okna połaciowe... Dodatkowo trzeba się nastawić że ten rodzaj pokrycia zawsze będzie miał widoczne jakies pofałdowanie - tego napewno się nie uniknie.Można to jedynie zminimalizować.I druga sprawa że blacha cały czas pracuje, każdego dnia kurczy się i rozszerza co słychać nawet stojąc koło domu - kulminacja jest kiedy mamy nawiększa zmiane temperatury (rano i wieczór).Czy to jest uciążliwe? Moim zdaniem nie.Chwile postrzela i przestaje Trzeba bardzo rozsądnie podejść do tematu i efekty będzie napewno zadowalający.Jeśli efekty dzwiękowe i w "jakimś" stopniu pofałdowania nie są do zaakceptowania to nie polecam tego pokrycia które i tak jest jednym z najdroższych na rynku.
  5. Dla zobrazowania wklejam mapę: http://img807.imageshack.us/img807/6451/mapal.jpg Od budynku do pierwszej studzienki oczywiście jest po mojej stronie.Ale czy od studzienki do sieci biegnących w drodze też?
  6. Odświeżam Cena 700 zł
  7. Witam, Czy ktoś przerabiał ten temat w Reknicy z Kolbud? Warunki na dostawę wody i odprowadzenie ścieków dostałem (nie ma nawet wzmianki o tym na czyj koszt mają zostać wybudowane), w każdej nitce jest studzienka na mojej działce. W warunkach technicznych na stronie internetowej Reknica określa: §23. 1. W zakresie dostawy wody, miejscem wydania rzeczy w rozumieniu kodeksu cywilnego, jest zawor za wodomierzem glownym. 2. W przypadku braku studzienki rewizyjnej na terenie nieruchomosci gruntowej Odbiorcy odprowadzajacego scieki, miejscem rozdzialu sieci i instalacji oraz odpowiedzialnosci - jest granica nieruchomosci gruntowej. 3. Miejsce rozdzialu sieci kanalizacyjnej obejmujacej przylacze stanowiace wlasnosc Przedsiebiorstwa i instalacji wewnetrznej oraz rozdzialu odpowiedzialnosci, w przypadku lokalizacji studzienki rewizyjnej na terenie nieruchomosci gruntowej Odbiorcy odprowadzajacego scieki - znajduje sie za pierwsza studzienka liczac od strony budynku. 4. W przypadku przylacza kanalizacyjnego stanowiacego wlasnosc Odbiorcy uslugi dostarczajacego scieki miejscem rozdzialu sieci i odpowiedzialnosci jest miejsce polaczenia sieci kanalizacyjnej z przylaczem. Czy mam prawo domagać się od gestora zwrotu kosztów za wcinkę i przyłącze do studzienki ?
  8. Sprzedam kabinę prysznicową DUKA AFT natura 4000 o wymiarach 1850 x 850 (kolor SHL, szyba A10) link: http://www.duka.it/pl/quadra/natura4000/nischenkabine_falttuer.php Kabina zrobiona na zamówienie.W oryginalnym opakowaniu fabrycznie zamknięta. Na wszelkie pytania odpowiem mailowo : [email protected] lub PW
×
×
  • Dodaj nową pozycję...