Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamilwcmwp.pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kamilwcmwp.pl

  1. Pana odpowiedź za dużo mi nie mówi. Metraż to około 300m. Nie wiem jaka jest moc pompy i moc cieplna budynku.
  2. Ok podsumowując. Załóżmy, ze zrobimy ten osobny licznik na pompę, to czy możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak działają ciepłomierze i jak to rozliczać? Bo tutaj mówimy głównie o prądzie do zasilania tej pompy, a ciepłomierze chyba związane są jeszcze z woda. Jak rozmawiałem z deweloperem to nie bardzo wiedział jak to ogarnąć jeszcze z ciepłomierzami. Czy ktoś powie jakby to miało wyglądać wg was ostatecznie? Łącznie z tym jak potem to rozliczać wg ciepłomierzy. Z góry dzięki!
  3. Problem w tym, że deweloper dostał już wszystkie transze, wiec generalnie nie mamy nawet jak go zaszachować. Rozmawiałem z nim teraz to twierdzi, że to jest kwestia zmiany przewodów z kotłowni do skrzynki z licznikiem, wiec na nie wydaje się to turbo skomplikowane. Twierdzi, że dodanie licznika to około 10.000PLN Pomyślałem, że można to wziąć na siebie do momentu założenia wspólnoty czyli powiedzmy na 2-3msc a potem jak już przejmie nas jakaś firma zarządzająca no to z nimi dograć ten temat żeby nam to ogarneli.
  4. Problem w tym, że deweloper nie chce zrobic nam tego licznika bo wiąże się to z kosztami... nawet jeśli umowa za prąd zostanie do konca to potem jak wspólnota to przejmie jak będzie rozliczać prąd skoro jest to licznik, który mierzy prąd wykorzystany 1 mieszkaniu, PC i części wspólne? Moim zdaniem trzeba wyodrębnić ten licznik na pompe i części wspólne, tylko jak zmusić do tego dewelopera skoro twierdzi, że to jest zgodne z projektem... Jeśli prawnie jest ok, to nie pójdzie nam na ręke. Dlatego pytam jakie mamy dostępne opcje gdybyśmy chcieli to ogarnąć na własną rękę... Nie ukrywam, że to trudna sytuacja dla nas.
  5. Ok, rozumimem, ale przed przekazaniem aktów trzeba przepisać licznik prądu na kogoś. Czyli i tak czy siak nie uniknę tego, że pompa będzie przypisana np. na mnie do czasu założenia wspólnoty? Czy takie rozwiązania są zgodne z prawem? Jesteśmy w stanie w jakiś sposób walczyć z deweloperem żeby na jego koszt przerobić tą instalacje?
  6. Problem polega na tym, że na tym etapie nie mamy jeszcze wspólnoty bo nie mamy przeniesiania własności. Nikt nie chce wziąć tego zobowiązania na siebie, dlatego chciałem się zapytać czy jest jakaś opcja żeby to rozdzielić. Czyli założyć osobny licznik do pompy? Nawet później po tym jak już dostaniemy akty? No i jakiego rzędu to jest koszt?
  7. Kaszpir, masz racje, ale zawsze ten kto ma płacić za pompę może nie zapłacić i wtedy nikt nie będzie miał ciepła. Wiec tez ma jakieś pole manewru prawda? Bardziej chodzi mi o to czy da radę to jakoś podłączyć pod osobny licznik i przepisać go do wspólnoty? Albo jeszcze jakieś inne rozwiązania? Grzejniki słabo no bo wodę ciepła skąd weźmiemy?
  8. Dzień dobry. Chciałbym skonsultować się z Państwem w pewnej kwestii. Mianowicie, kupiłem mieszkanie deweloperskie. Budynek około 400m łącznie, podzielony na 4 niezależne mieszkania. Deweloper zamontował tam pompę ciepła i podłączył do niej 1 podlicznik. Twierdzi, ze mamy rozliczać między sobą na podstawie wartości z podlicznika. Podlicznik jest przypisany do licznika jednego z mieszkańców. Każda rodzina ma swoją osobna skrzynkę na prąd, który zużywa w mieszkaniu i po prostu do jednego z nich jest podpięta pompa. Nikt nie chce wziąć na siebie tego licznika, bo wiadomo, ze wiąże sie to z odpowiedzialnością za opłaty. Chciałbym zapytać co zrobić w takiej sytuacji? Czy da aie wyodrębnić osobny licznik do tej pompy i np. Przepisać go na wspólnotę? Jakie to będą koszty? Czy jesteśmy w stanie sprawdzić kto ile zużył ciepła? Co myślicie o tym rozwiązaniu? Nie ukrywam, ze temat jest dla mnie bardzo trudny i nie wiem co robić. Bardzo dziękuje za odpowiedzi! Miłego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...