Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malkam88

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

malkam88's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jak mogę przeliczyć zużycie w W/m2 w moim domu? jeśli : Powierzchnia do ogrzania 168m2 Wsp. konwersji: 10,972 [kWh/m3] Zużycie gazu 6m3/doba => 0,25m3/h => 0,25m3/h*10,972 [kWh/m3] = 2,743 kW 2,743kw/168m2 = 16,32 W/m2 -> to możliwy wynik? Jaki wpływ ma temperatura jak to czytałem w poprzednich postach? Jak to zostało policzone? nie mam pojecia : JZyżycie 9m3 gazu przy -5'C oznacza, że obciążenie cieplne budynku wynosi ok. 6,6kW. Czyli przy domu 130m daje to ok. 50W/m2 - faktycznie kiepsko jak na dzisiejsze standardy. Sam w 80letnim domu zszedłem nieco poniżej 30, a są tacy co potrafią zbudować dom na granicy pasywności... Chyba, że to stary dom albo od dewelopera, to wszystko by się zgadzało. Oj, doczytałem, że te 9m3 to przy temp. zera stopni na zewnątrz - czyli obciążenie 8,3kWh (64W/m2) - to już na pewno albo deweloper albo mostek termiczny. Proszę o pomoc w przeliczeniu ?
  2. Jak to przeliczone zostało ?? raz dla 9m3 to 6,6kw a raz 8,kw nie rozumiem? Ja mam współczynnik : Wsp. konwersji: 10,972 [kWh/m3] tak jak to policzyć dla powyższego przykładu? Dzięki
  3. Jeśli chodzi o samo stwierdzenie „pogodówka” co to oznacza jak się potocznie mówi mam piec z pogodówką – tzn z czujnikiem temp zewnętrznej tyle? Ale co to jest ta sama regulacja pogodowa??? Czy czujnik temp zew podłączony do pieca – to jest to tak zwana pogodówka (działa z krzywą grzewczą) Czyli w tym przypadku pogodówka działa cały czas przy : Brak, korekta i termostat. Czy przy funkcji termostat działa blokada palnika jak przy poprzednich? Bo przy brak i korekta jak temp powrotu będzie odpowiednio zbliżona do zadanej wówczas następuje blokada palnika (ustawia się na piecu ilość minut ale to jest przeliczane według zadanej temp) a jak w przypadku Termostat też to się uruchamia czy tutaj piec działa w zależności od uzyskania temp w pomieszczeniu jak uzyska się wyłącza oczywiście z histerezą. Najlepsze dla komfortu cieplnego jest: 1. Korekta 2. Brak 3. Termostat Tak? Jednak patrząc na korzyści spalania gazu to: 1. Termostat 2. Brak 3. Korekta Czy to tak wygląda? Dlaczego Korekta przegrzewa i o ile? Czy dla instalacji grzejnikowej (+dwa obiegi – łazienki) korekta nie jest dobra?
  4. Jak to jest z regulatorami pogodówką itd, miałbym prośbę o wyjaśnienie tych pojęć ? Dziękuję Regulatory dzielimy na pokojowe i pogodowe ( (1)pogodowy ma w sobie funkcję regulatora pokojowego tak? Czy nie da się tej opcji wyłączyć) Poniżej z strony akurat Vaillanta: 1. Regulatory pokojowe Dostosowują tryb swojej pracy tylko do temperatury panującej wewnątrz pomieszczenia reprezentatywnego. Na tej podstawie poprawiają komfort cieplny w domu. Gdy temperatura w pokoju spadnie poniżej określonej wartości, regulator pokojowy zwiększy moc kotła. Jeśli natomiast ilość stopni znacząco wzrośnie, pokojowy regulator temperatury ograniczy pracę urządzenia grzewczego lub całkowicie je wyłączy. Nie dostosowuje on jednak trybu pracy kotła grzewczego do temperatury zewnętrznej…. (2) Tutaj jest ta funkcja TERMOSTAT ?? 2. Regulatory pogodowe Mogą pracować w dwóch trybach – na podstawie pomiaru tylko temperatury zewnętrznej oraz na podstawie analizy temperatury zewnętrznej oraz wewnętrznej (tryb mieszany). • Regulator pogodowy mierzący tylko temperaturę zewnętrzną dostosowuje pracę kotła do temperatury powietrza na zewnątrz budynku. Dzięki temu zapewnia najniższe koszty eksploatacji urządzenia grzewczego. Regulator pogodowy analizujący temperaturę zewnętrzną sprawdza się zwłaszcza w kotłach kondensacyjnych. Obniżenie temperatury wody grzewczej poprawia bowiem efekt kondensacji (skraplania spalin), co skutkuje podwyższeniem sprawności systemu. (3) to jest opcja BRAK?? • Regulator pogodowy mierzący temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną dostosowuje pracę kotła w zależności od temperatury powietrza na zewnątrz budynku oraz powietrza wewnątrz pomieszczenia. W ten sposób może on jednocześnie zwiększać sprawność kotłów grzewczych oraz dbać o prawidłowy komfort cieplny wewnątrz budynku. (4) to jest opcja KOREKTA ? Czy tutaj chodzi o krzywe grzewcze? I jeśli jest krzywa grzewcza to wtedy mamy regulator pogodowy? Bo w moim przypadku jeśli wybiorę termostat/brak/korekta – temp wody i tak się zmienia w zależności od temp zewnętrznej ? Termostat wyłącza przy uzyskaniu zadanej temp a czy tez blokuje palnik? Jak w przypadku opcji brak i korekta?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...