Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Chucke

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wiązowna
  • Kod pocztowy
    05-462
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Chucke's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • Collaborator Rare
  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Ok, to jeszcze raz, gdzie tą taśmę przyczepiam? Mam już na dachu blachodachówkę i na rantach okapu mam wywiniętą blachę, aby zrobić podbitkę poziomo do ściany budynku.
  2. Szerokość dachu z jednej strony 12 m z drugiej 17 m Raczej pcv. Czyli przy Twoim pomyśle szparę pomiędzy deskowaniem a ociepleniem dać po całej długości dachu że wszystkich stron?
  3. Ok i to mi się wydaje najlepsze. Tak, w podbitce też dam wentylację. Dziękuję wszystkim za porady!
  4. Już tą siatkę założyłem bo nie chcę, aby żaden gryzoń mi wszedł na poddasze i pogryzł styropianu czy wełny, którą tam mam.
  5. Podbitkę będę chciał robić poziomo, czyli pewnie stelaż do ocieplenia ściany zewnętrznej w której będą kratki wentylacyjne. Rozumiem, że na całej długości i szerokości budynku trzeba zostawić otwory wentylacyjne pomiędzy krokwiami? Czemu na projekcie - zdjęcie w pierwszym poście, nie uwzględniono tych otworów? W związku z tym, że na razie nie robię ocieplenia na zewnątrz to zabezpieczyłem poddasze siatką stalową, którą uformowałem i przyczepiłem szyfkami od zewnętrznej strony murłaty, aż do deskowania, gdzie jest wywinięta i przybita.
  6. Nie mogę sobie tego wyobrazić. Można na jakimś rysunku to opisać?
  7. A nie wystarczy wentylacja w kalenicy i zabudowa szczelna nad murłatą na ściance kolanowej? Tak z tego co widzę mam w projekcie. Przez wentylację w murłacie będzie wpadać i wypadać powietrze? W podbitce zrobić kratki wentylacyjne, aby tam była cyrkulacja powietrza.
  8. Ja mam pełne deskowanie.
  9. Tak, szpara czyli otwór wentylacyjny. Nie wiem czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że powinienem poprzez połączenie ocieplenia zewnętrznego z zewnętrznym zamknąć poddasze, a wentylacja powinna być u góry w kalenicy? Mam na dachu blachodachówkę, a pod nią męmbranę ( kupiłem najgrubszą jaką się da).
  10. Dzień dobry, Chciałem się dopytać jak zrobić wentylację poddasza nie użytkowego - dach kopertowy? Na stropie mam ułożony styropian - na nim wylewkę betonową. Ocieplenie stropu ma się łączyć z ociepleniem zewnętrznym. Dach deskowany - pod deskami nie będzie wełny. Czy w miejscu połączenia - czyli nad murłatą na ściance kolanowej, należy zostawić szparę, aby powietrze tamtędy wpadało? Którędy ma wylatywać? Wstawiłem zdjęcie z czerwoną pętlą, pokazując o które połączenie mi chodzi oraz zdjęcie jak to wygląda w projekcie.
  11. Chucke

    Wentylacja dachu

    Deskowanie z desek. Strop będzie ocieplony. Dopytuje bo znajomy, który budował dom z 3 lata temu, mówi, że powinien być na stropie przepływ powietrza, że jedną stroną wlatuje, a druga wylatuje, ale on ma poddasze użytkowe i pod deskami wyłożoną wełnę i przykryte płytą. Wywiewki od kanalizacji mam tylko wyprowadzone na poddasze i na nich napowietrzacze i stwierdził, że potrzebny jest napływ "świeżego" powietrza.
  12. Chucke

    Wentylacja dachu

    Czyli według Ciebie nie trzeba robić wentylacji poddasza, a wilgoć z niego będzie "uciekać"? .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...