Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czessi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Czessi

  1. Już wiem. Fajny materiał, ale piekielnie drogi. Niestety nie stać mnie na to.
  2. Nie znam. Co to jest.?
  3. Witam, szukam materiału (płyty) który nadaję się do kontaktu z ziemią ale jednocześnie nie przewodzi wilgoci. Płyta ma służyć do obudowy/osłony skrzyni fundamentowej wraz ze słupkami. Ab się zbytnio nie rozpisywać zamieszczam obrazek poglądowy. Osobiście nie chciałbym mocować blachy, chociaż spełniłaby moje wymagania. Płyta ma być przymocowana bezpośrednio do skrzyni podłogowej (drewnianego cokołu dookoła domu) więc nie może być przewodnikiem wilgoci. Ma może ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam [ATTACH=CONFIG]466970[/ATTACH]
  4. Czessi

    tynk bez siatki

    To styropian tak mocno pracuje?
  5. Trochę te informacje tutaj to albo typowo książkowe lub trochę przedpotopowe. Wielu "mądralalińskich" cały czas podaje wartość lambda drewna iglastego (sosna, świerk i daglezja) λ 0,14 (a nawet 0,16). Jednakże według norm europejskich oraz ogólnego klasyfikatora norm CE po 2018 roku wartość λ dla podanych gatunków została ustanowiona na 0,1 (0,094). Jest to spora różnica, biorąc pod uwagę, że przyrost wartości nie jest liniowy. W 2019 i 2020 wyniki Instytutu Technologicznego w Salzburgu potwierdziły inne placówki technologiczne w Europie. Dla niewtajemniczonych podam tylko, że chodzi o drewno konstrukcyjne budowlane a nie kominkowe
  6. Czessi

    tynk bez siatki

    Witam, mam pytanie. Czy można położyć na styropian lekki tynk bez siatki. Czyli styropian przetrzeć klejem do styropianu a na to nałożyć cienką warstwę tynku - chodzi o tynk gładki (czy jak tam to się nazywa).
  7. Ciekawe, a nie jest to przypadkiem tak, że drewno z racji, że nie jest materiałem homogennym nie ma stałego współczynnika lambda a ten współczynnik maleje wraz z obniżającą sie temperaturą materiału?
  8. może w aptece tak, ale w marketach budowlanych lub tym bardzie w małych sklepach nie. Każda sroka swój ogon chwali. Niestety nadal nie wiem na co się zdecydować.
  9. Witam, macie doświadczenia odnośnie pianek montażowych nisko rozprężnych? Mam zamiar - jak tylko będzie kilka dni ładnej pogody - wstawić okna i drzwi. Byłem ostatnie w pewnym sklepie budowlanym by zasięgnąć informacji i polecono mi piankę pewnego producenta. Towar był niestety drogi więc wybrałem się do innego sklepu. Polecaną mi piankę mieli o kilka procent taniej ale pan sprzedawca powiedział, że to licha pianka i polecił mi innego producenta. Zacząłem nabywać pewnych podejrzeń i udałem się w jeszcze inne miejsce. Tam ponownie polecono mi jeszcze innego producenta, mówiąc, że to the best. W tymże sklepie spotkałem klienta (najprawdopodobniej z branży budowlanej) i po krótkie rozmowie stwierdził, że w piankach nie ma prawie różnicy i każda gdzieś powyżej 18 zł jest dobra, niezależnie od producenta. Co wy na to.
  10. Hmmm, myślałem, że drewno jest dobrym izolatorem i prawie 14 cm krokwi nie będzie przemarzać.
  11. Aby było jaśniej co i jak wstawiam rysunek przekroju dachu. Jak na razie są krokwie, OSB i blacha. Reszta była zaplanowana ale nie byłem pewien co z tą wełną 2cm z folia alu. Maj jej ok. 40m2 i dobrze by było gdzieś ją upchnąć.
  12. Witam. Jestem w trakcie budowy domku rekreacyjnego 35m2. Chodzi o ocieplenie dachu. Krokwie dachowe (przekrój 4x12cm) mają szerokość 12 cm. Mam wełnę 10 cm. W trakcie jak kupowałem była tylko dziesiątka (jeszcze stare ceny). Zostało mi kilka rolek wełny 2 cm z folią aluminiową. Czy można ją też użyć aby otrzymać pełne wypełnienie? Jeżeli tak, to z której strony powinna być folia. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...