Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Euronymous

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Euronymous's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

14

Reputacja

  1. Jeśli to są takie szafy, jak wskazana w linku, to myślę, że nie trzeba być ani specjalistą w zakresie prawa budowlanego, ani architektem czy projektantem, żeby stwierdzić - tak, to raczej na pewno nie jest budynek, a właśnie coś a'la architektura ogrodowa. Temat zaś dotyczy "domku" narzędziowego, przypominającego już samym wyglądem budynek, nie szafę. Czyli wracamy do punktu wyjścia - jeśli domek narzędziowy (nie żadna "szafa") jest trwale związany z gruntem, a ten warunek nietrudno spełnić - wystarczy postawić domek na kostce i aby nie zdmuchnął go wiatr (co przecież każdy zrobi), jakoś go do niej przymocować, domek sam z siebie jest przecież wydzielony z przestrzeni przegrodami budowlanymi, ma daszek i fundament (stawiamy go choćby na bloczku, kostce czy wylewce), to mamy do czynienia z budynkiem i należy go jakoś zgłosić oraz postawić zgodnie z przepisami - czyli 1,5m/w granicy działki na pozwolenie na budowę lub 3/4m od granicy na zezwolenie; nie wspominając już o innych kwestiach z tym związanych - chociażby o opłacaniu podatku od nieruchomości od tegoż budynku. Jeśli tak właśnie jest, to tysiące domków w skali kraju zostało postawionych i jest używanych niezgodnie z przepisami. Prawo zatem nie jest w tym zakresie martwe, lecz niestosowane ?
  2. Z ciekawości - jaką maksymalną "szafę ogrodową" uznałaś za takową ? Ciekawe również jest, czy Twoi klienci zgłaszali takie szafy dla spokojności, żeby urząd potwierdził (czyli się nie sprzeciwił "budowie"), że są to małe architektury ogrodowe, bo podejrzewam, że jednak nie.
  3. Zgadza się, wskazywałem kwoty 1 i 2 zł jako przykładowe, żeby było łatwiej wytłumaczyć mechanizm w Orange. Widzę jednak, że raczej nikt z tego nie korzysta.
  4. Co do cen paneli to pewnie będą wyższe, ale jeśli to działa tak jak napisałem, to tym lepiej, że umowa na 4 lata, bo nie dość, że jest to chyba ciągle net-metering (?), to jeszcze w przyszłym roku net-billing będzie jeszcze gorszy (rozliczenie godzinowe).
  5. To jak - korzysta ktoś ? Orange pisze o swoim net-billingu 1:1 tak: "rozliczenie 1:1, czyli rozliczenie energii oddanej i pobranej po tej samej stawce, zatem nie ponosisz ryzyka straty w wyniku różnicy stawek. W przypadku sprzedawcy zobowiązanego energia oddane rozliczana jest po ustalonej stawce referencyjnej dla każdego miesiąca, zależnej od wahań giełdowych, natomiast energia pobrana rozliczana jest po stawce według taryfy sprzedawcy. W przypadku sprzedawcy zobowiązanego Klient ponosi ryzyko wynikające ze zmian stawek" Jeśli jest tak, że prosument "sprzedaje" Orange, powiedzmy 1000 kilowatów za 1zł w sierpniu, a potem (np. w zimie) "kupuje" ten 1000 (który wtedy jest po 2zł), to w przeciwieństwie do net-billingu ustawowego "kupuje" 1000 za 1zł, a nie właśnie za 2. Ale tak przede wszystkim, to w ogóle do tego 1000 nie kupuje, tylko rozlicza ten 1000 tak jakby miał net-metering, tylko że jeszcze korzystniejszy niż na starych warunkach (1:8/1:7). Nazywa się to w Orange net-billingiem, a jest jakby net-meteringiem? Czy ktoś korzysta i może potwierdzić powyższe rozumienie rozliczenia net-billing 1:1 w Orange ?
  6. Odkopuję temat - czy jest na forum ktoś, kto użytkuje pompę gruntową Fonko z bezpośrednim odparowaniem ?
  7. Większość zdjęć z jednego poziomu mam, z drugiego zupełnie brak. Ale nawet na tych zdjęciach, które mam, jest przedstwione jedynie ułożenie rur na podłodze. Czy to coś może pomóc ? Najważniejsze dla mnie jest w 100% właściwe przyporządkowanie zaworów do poszczególnych pomieszczeń. Kamera, rozumiem, załatwia temat najlepiej ? Jeśli są jakieś droższe, ale w 100% skuteczne rozwiązania i lepsze niż kamera, to też prosiłbym o wskazanie.
  8. Witam wszystkich. Czy jest jakiś prosty, szybki i tani (a jakże) sposób, aby sprawdzić, które zawory w rozdzielaczu podłogówki odpowiadają za poszczególne pomieszczenia ? Nie mam, niestety, "rozpiski" pomieszczeń i pewnie mógłbym zakręcać i odkręcać poszczególne zawory oraz sprawdzać kolejne pomieszczenia, które się wychładzają, ale przy kilkunastu pomieszczeniach to trochę za dużo bezsensownej (chyba?) roboty. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki/rady w tym zakresie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...