Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ptomasz93

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O ptomasz93

  • Urodziny 07.04.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kalisz
  • Kod pocztowy
    62-800
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ptomasz93's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

14

Reputacja

  1. Ok, super, dziękuję za link. Jednak zostając przy założeniach prowadzenia kanałów wentylacyjnych w pionach wentylacyjnych, muszę pozostać przy fi90, dwóch fi75 nie zmieszczę. Zwróciłeś moją uwagę na konieczność minimalizacji oporów - konieczność jak najmniejszych załamań. Wiem że będę musiał montować przepustnice regulacyjne w celu regulacji przepływów.
  2. Rozwiniesz wypowiedź? Dlaczego instalacja na rurach fi-90 to błąd? Albo podeślesz jakiś link żebym mógł zrozumieć twoją opinię?
  3. Dzięki za świetne uwagi. Z wiatrołapem nie przemyślałem . Jednak mam jeszcze 1 wolny kanał kominowy więc akurat zostanie wykorzystany. Jeżeli chodzi o prowadzenie rur to głównie pójdą w kominach. Jedną która idzie po ściance kolankowej i skosie zabuduje karton gipsem, na parterze planuję podkuć gary na długości 70 cm żeby odsunąć anemostat od ściany. Rura która idzie wzdłuż ścianki działowej będzie musiała być zredukowana na kanał płaski. W kuchni planuję dać anemostat naścienny lub sufit podwieszany, jeszcze nie zdecydowałem. w łazience i holu anemostat naścienny. Jeżeli chodzi o bilans to mam 7 rur wyciągowych i 8 nawiewnych fi 90, którymi można pchnąć zgodnie z wykresami 40 m3/h więc myślę że powinno wystarczyć. rzuty z rurami dla danej kondygnacji.
  4. Przyjąłem zasadę 25 m3/os, uważasz że jest to za mało? Do sypialni 1 osobowych - 25 m3 do sypialni 2 osobowej - 50 m3. Rury na parter prowadzone są w kominach wentylacyjnych. Na piętrze nad sufitem podwieszanym. Nie wiedziałem o tych wymaganiach. Dach jest dwuspadowy, więc będę musiał się temu przyjrzeć. Od wschodu planuję czerpnie od zachodu wyrzutnię. Poddasze jest z skosami ścianka kolankowa na 1.25 skos dachu 45 stopni, Czy należy to jakoś uwzględnić? kotłownia ma oddzielny komin wentylacyjny na dach, wiatrołapu nie planuję wentylować.
  5. Cześć, czy może koś zerknąć w wolnej chwili na mój projekt rekuperacji i ocenić czy to co wymyśliłem ma sens? Ponieważ decyzja o instalacji rekuperacji została podjęto po postawieniu po zakończeniu stawiania ścian i dachu, postanowiłem wykorzystać kominy wentylacyjne do wentylacji parteru. Kominy planuję zaślepić od góry i ocieplić. Zostaną zastosowane rury fi 90. Zestawienie kanałów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...