Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kozub21

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kozub21

  1. Oczywiście ze znam słowo dziękuje i nie omieszkam Ci podziękować za poświęcony mi czas i pomoc w zrozumieniu tego zagadnienia Piec gazowy w przyszłości będzie w tej kotłowni, w której obecnie jest piec na ekogroszek.
  2. Cała akcja związana jest z generalnym remontem mieszkania , chciałem pozbyć sie zbiornika z łazienki, która jest dosyć mała. Zreszta z tego co czytałem zbiornik wyrównawczy powinien być nad kotłem w linii prostej, a u mnie był jak w schemacie poniżej: Tam gdzie X to pod spodem jest piec , a tam gdzie „o” to był zbiornik wyrównawczy. Obecnie wodę podgrzewam bojlerem elektrycznym - za ok 1.5 roku będę wymieniał źródło ciepła na gaz dlatego nie chciałem teraz jeszcze dodatkowo podpinać zasobnika do pieca. Czyli reasumując mam 2 opcje - pozostawić układ otwarty i wrócić ze zbiornikiem w stare miejsce ?? Lub przenieść sie do piwnicy i zrobić układ zamknięty wykorzystując „ jedno naczynko przeponowe wystarczy + zawór ciśnieniowy bezpieczeństwa + manometr + odpowietrznik. ”
  3. Czyli jeśli zostanie zamontowany wymiennik płytowy to zbiornik wyrównawczy może być w kotłowni bo ta cześć instalacji będzie pracowała w układzie otwartym, a druga cześć instalacji będzie pracowała w układzie zamkniętym ? Jeżeli tak to rozumiem, że oprócz wymiennika trzeba będzie zaopatrzyć się w pozostałe elementy układu zamkniętego tj. Zbiornik ciśnieniowy , zawór bezpieczeństwa ? PS. Co do zdjęć - wkleiłem je dlatego, że tak naprawdę zastałem ten piec „w spadku” nie byłem przy budowie tej kotłowni i nie mam żadnej wiedzy z nią związana, dlatego chciałem zobrazować jakie elementy są w mojej instalacji. PS.2 bo po wysłaniu zobaczyłem odpowiedź kol. Wyżej - nadmieniając zależy mi by ta instalacja była możliwe jak najprostsza w konstrukcji, ale działała prawidłowo. Ogrzewać nią będę tylko ogrzewanie podłogowe.
  4. Posiadam piec galmet eko GT 12kw zgodnie z instrukcją można podpiąć go w systemie zamkniętym - „należy doposażyć go w urządzenie do awaryjnego odprowadzania nadmiaru ciepła - może to być zawór upustowo-schładzający DBV lub wężownicą schładzająca z zaworem JBV. Stosować można w sytuacji bezawaryjnego, ciągłego dostępu do wody wodociągowej” Poniżej wrzucam jak obecnie wygląda ”osprzęt” mojego pieca - czy mógłbym prosić o jakiś poglądowy schemat jak powinno to wyglądać po przeróbce aby piec mógł pracować w systemie zamkniętym ?
  5. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że za wymiennikiem z tego co czytam trzebaby zbudować układ zamknięty z urządzeniem przeponowym zaworem bezpieczeństwa itp? Czy wymiennik załatwia w całości sprawę ? Jeżeli wymiennik nie załatwia sprawy i trzeba za nim zbudować układ zamknięty to czy nie lepiej odrazu przerobić instalacje na układ zamknięty?
  6. Cześć, Mam pytanie w sprawie zamontowania w instalacji w systemie otwartym zbiornika wyrównawczego - mój instalator chce zamontować go w piwnicy nad piecem. Instalacja jest na parterze nad piwnica w której znajduje się piec co oznacza że zbiornik będzie poniżej rurek i rozdzielacza. Piec jest wykorzystywany wyłącznie do ogrzewania podłogowego. Pytanie czy instalacja zbiornika wyrównawczego w tym wypadku pod instalacja podlogowki jest prawidłowa ? Z góry dziękuję za odpowiedź
×
×
  • Dodaj nową pozycję...