Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaswiewiur

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukaswiewiur

  1. Witam. Ekipa remontowa zaczyna robić remont w mieszkaniu w bloku. Mają zrobić ściankę z kraton gipsu a w środku puścic instalacje kanalizacyjną i wodną pod umywalke i pralkę. Chcą to zrobić z jednego profila : regps 2x-profil-regips 2x - zrobić otwory w śrdoku żeby przeszły rury fi 32 i rury pex. Czy taki profil nie straci na sztywności ?? ja bym proponował coś takiego; płyta2x-profil 50mm - pauza na rury 8 cm - profil 50mm-regips 2x. czy jest jeszcze jakas opcja żeby zaoszczedzić jak najwiecej mniejsca ?
  2. Witam, inwestor chciałby zabezpieczyć instalacje centralnego ogrzewania oraz wody urzytkowej. Jest to pałac, piwnica, grunt gliniasto-piaszczysty. Szukamy sensownego wyjścia, poprzednia ekipa, która wykonywała ten projekt przysypała wszystko gruzem. Na samym dnie są 4 rury C.O piec- rozdzielacz a na nich pozostałe rury. W początkowym mniejscu a jednocześnie najwęższym przy wyjsciu przez scianę z centrali jest aż 30 rur, które rozgałęziają się w dwie strony. Podłoga będzie z cegły klinkierówki. W mniejscach gdzie są trójniki kolona potrzebne bedą rewizje. Rury to alupex, głównie fi 32 , woda fi 40. Rury bedą dodatkowe izolowane. Chciałbym zrobić cos w stylu korytek z styrodoru. Macie jakieś inne pomysłu bez lania betonu ?
  3. Witam, Jestem w trakcie tworzenia kotłowni. Piec na pellet o mocy 67kw. Jest to XIX wieczny pałacyk o metrażu gdzieś1500m2. W planach inwestor ma kupić jeszcze jeden piec o mocy ok. 80 kw. Poprzednia ekipa uzbroiła rozdzielacz grup pompowych w systemie alu-pex. Pytanie do fachowców czy rurki alu-pex nie powinny zostać wymienione na stalowe ? Ile litrów powinny mieć łącznie bufory ciepła na tak duży obiekt. Wszedzie ogrzewanie grzejnikowe. układ : piec pellet- bufor ciepła - rozdzielacz.
  4. Ok, dzięki za odpowiedź, czy wełna nie bedzie wchłaniać wilgoci z ziemii, mimo wszystko jest to piwnica. Czy dawać pod rury jakąś cienką warstwe steropianu albo chociaż folia, żeby odizolować rury od ziemii? czy to bezsensu. ? Rury zaizolowane mogę być bezpośrednio zasypane ziemią ??. Czy takie rury mogą zamarznąć ?
  5. Witam, Robie poprawki na inwestycji - jest to stary pałacyk. Centrale ogrzewanie wychodzące z rozdzielacza jest zrobione z alu-pexa. Kotłownia jest w piwnicy. Wszystkie rury zamontowane są pod ziemnią. Z względu na znikomą izolacje zamierzam rury zaizolować. Pex jest o fi 32 mm. i Rozchodzi sie po całej piwnicy, potem piony. Aktualnie jest z 5mm izolacji. Doradźcie jaką i ile izolacji należy nanieść. Czy trzeba rury ułożyć w jakiś " korytkach"?? .Podłoga będzie z cegły. To samo dotyczy się wody urzytkowej. Pozdrawiam.
  6. Witam, posiadam kształtki uponora alupex. Czy muszę teraz zakupić orginalną rurę alupex do takowych kształtek czy można użyć dowolnej z innej firmy ? Posiadam presę geberit aco203 i jestem na etapie poszukiwania szczęk do uponora. System ten opiera sie na szczękach tupu U. Ciężko jest aktualnie kupić orginalne używane szczęki uporona, rozumiem że szczęki o profilu U innych firm także można użyć do presowania tych kształtek. ?
  7. Witam, Robie remont mieszkania, które kupiłem. Posiadam małą zagwostkę. Będę dostawiał ściankę działową z bloczku do ścianki z karton-gips. Ściana z karton gips jest starego typu czyli ( dwie płyty a pomiedzy nimi plaster tektury). Pomiedzy scianą z bloczka a karton-gips wstawiam drzwi wewnętrzne. Żeby dzrzwi były stabilne rozumiem, że po obu stronach futryny muszą być bloczki? Czy jedna warstwa ( 60cm) bloczku starczy aby drzwi i ściana była stabilna , jak taki bloczek można przypomocować do sciany z karton gipsu ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...