Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danielllos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

O Danielllos

  • Urodziny 04.06.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wawrów
  • Kod pocztowy
    66-400
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Danielllos's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cytat Napisał Reku1 Zobacz post Rura PP 25 dla 9 obiegów jest za mała.Sprobuj zakręcić kilka pętli czy wtedy pojawi się przepływ na odkreconych Po co kombinowac?, rura za mała. Pozostają 2 mozliwosci: albo wymiana rur o ile to mozliwe, albo sprzegło i mocna pompa. Tak sie konczą oszczednosci na instalacji, po prawdzie jezeli by było PP32 to róznica w kosztach bardzo mała. Witam, odnośnie tego tematu, może komuś się przyda - przyczyną słabego grzania i nieosiągania temperatury na zasilaniu był wyciek czynnika R32 z pompy ciepła. Przyjechał serwis, uzupełnił czynnik i śmiga aż miło. .
  2. Witam, posiadam w domku jednorodzinnym własne ujęcie wody, od czasu wymiany pompy głębinowej mam problem z utrzymaniem ciśnienia w instalacji (między pompą a hydroforem). Wyłącznik ciśnieniowy mam ustawiony na załączanie przy 2bar i wyłączanie przy 4,5bar. Problem jest taki, że po osiągnięciu 4,5 bar następuje wyłączenie pompy jednakże ciśnienie na manometrze zaczyna powoli spadać (bez jakiejkolwiek konsumpcji wody w domu czy w ogrodzie) z 4,5bar do 2bar w okresie około 40 sekund. Po spadku do 2 bar pompa ponownie się załącza. Dokopałem się do przyłącza wodnego przed wejściem do domu i nie ma tam żadnego przecieku ani ubytku wody. Dodatkowo mam również problem od jakiegoś czasu ze spadkiem ciśnienia w hydroforze ( w ciągu kilku dni spada mi z 1,5bar do ok 0,5bar). Podejrzewałem nieszczelną membranę jednak po naciśnięciu zaworu wentyla nie wydostaje się z niego woda (czytałem, że tak się sprawdza szczelność membrany, nie wiem czy są inne sposoby...). Ten manometr na którym obserwuję spadek ciśnienia znajduje się tuż za doprowadzeniem wody do domu, jeszcze przed hydroforem. Czy nieprawidłowa praca/ciśnienie hydroforu może powodować cofanie się wody z układu i spadek ciśnienia? Na myśl przychodzi mi jeszcze awaria zaworu zwrotnego w pompie głębinowej, tym bardziej, że nie miałem tego efektu spadku ciśnienia przy poprzedniej pompie. Proszę o poradę i pozdrawiam.
  3. Dom jest z 2021, mieszkamy od 02.2023. Termoizolacja wykonana.
  4. Na zasilaniu max dochodziło do 29*-30* w tym czasie na powrocie było zazwyczaj 24*-25*.Nie jestem specjalistą ale instalacja raczej prosta. Martwi mnie również dramatycznie niskie COP. Przy ostatnich temperaturach zewnętrznych rzędu +3* do +10* COP za ostatni tydzień dla pompy to 1,1 (0,6 dla grzania wody i 1,4 dla ogrzewania). Jak to jest możliwe?
  5. Witam, również mam problem z temperaturą zasilania na podłogówce - pompa Panasonic Aquarea, 110m2 podłogówki, brak grzejników. Mam ustawioną krzywą grzewczą kompensacyjną wg schematu: przy -15 st / zasilanie 40 st ; przy +15st / zasilanie 30st. Max co mogę uzyskać przy temperaturze zewnętrznej np 3-5st to jest 29-30st na zasilaniu. To samo dotyczy krzywej grzewczej prostej - bez względu na to czy ustawię temp zadaną na 35st czy 40st max osiąga te 29-30st. Nie ma jeszcze mrozów to daje radę ale jak przyjdą minusy to będzie to z pewnością za mało. Instalator powiedział, żeby zwiększyć deltę na grzaniu z 5 na 10 ale to nic nie dało. Proszę o poradę jakie mogą być przyczyny tego problemu.
  6. Witam, chciałbym powrócić do tego tematu. W międzyczasie zamówiłem profesjonalny serwis z pompą zewnętrzną do odpowietrzenia instalacji i jest lepiej. Rotametry niestety nadal nie reagują, wskaźnik znajduje się na górze skali wskazując między 0 a 1. Dodatkowo mam problem z osiągnięciem zadanej temperatury na sterowniku w pokoju. Np. ustawiając zadaną temperaturę na 24 st. mogę osiągnąć max 23 st przy pracującej pompie. Mam aplikację na telefonie więc widzę że pompa chodzi w każdej godzinie. Dodam jeszcze że mam niskie COP dla pompy - przy 12st ok 2, przy 0st już tylko 1,3. Co może być powodem?
  7. Zawory są poodkręcane, to jest poglądowe zdjecie jeszcze sprzed uruchomienia instalacji.
  8. Witam, mam pytanie odnośnie rotametrów - zakupiłem dom z już gotową instalacją ogrzewania podłogowego, mam problem ponieważ rotametry nie reagują na regulację (tzn odkręcając i zakręcając je wskaźnik cały czas znajduje się na górze skali). W domu niby nie jest zbyt zimno ale wyczuwalny jest np. chłód w łazience i nie mogę tego zmienić przez regulację rotametrem. Tak się zastanawiam czy w sytuacji jesli rotametr jest odkręcony na max i mimo to wskazuje przepływ w zakresie 0 - 1 to na jakim poziomie jest rzeczywisty przepływ: 0- 1 czy max? Posiadam tylko zdjęcia (które załączam w tej wiadomości) a chciałbym wymienić rotametry na nowe i nie wiem jak je dobrać do rozdzielacza jeśli nie wiem jakiej jest firmy i jaki to model? Czy może rotametry posiadają standardowy gwint mocujący?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...