Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jinx_20

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jinx_20's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

14

Reputacja

  1. Ile tego Ci mniej więcej wchodziło w mb ściany?
  2. Ławy wylane, powoli działam dalej... Można zapytać jak ocieplałeś fundamenty? Tylko od zewnątrz czy również od środka? Większość ociepla tylko od zewnątrz, ale opinie w tej kwestii również nie są jednoznaczne :/
  3. Ładnie to zabrałeś wszystko to kupy, mam bardzo podobne spostrzeżenia. Widać, że też gryzłeś zęby na izolacjach i trudno było o konkretne odpowiedzi. Argument, żeby w przekroju trzpieni dać szlam sztywny do mnie trafia i pewnie kupię jeden worek, żeby to zrobić zgodnie ze sztuką. Całą resztę polecę elastycznym. Hydromonitoring to czyszczenie wodą pod bardzo dużym ciśnieniem ok 400-500bar. Ten KOSTER NB1 działa na zasadzie krystalizacji w kapilarach, pewnie stąd wymóg, że powierzchnia musi mieć otwarte kapilary przed nakładaniem tego specyfiku. Ja finalnie zdecydowałem się na szlam elastyczny gdzie producent jak krowie na rowie w KT pisze, że nadaje się do izolacji zarówno poziomej jak i pionowej fundamentów. Jeden typ izolacji ma duży plus - nie trzeba łączyć ze sobą różnych izolacji, i banalnie prosto się go nakłada. A wszyscy wiemy jak działają wykonawcy.... byle do przodu bo następna budowa czeka. Może wydawać się to śmieszne, ale wcale nie było łatwo znaleźć taki produkt. Jak pytam kolegów co się budowali to mówią, że ekipa smarował im ściany dysperbitem i na tym był koniec izolacji
  4. Specjalistą nie jestem, buduję pierwszy i pewnie ostatni dom Z tego co udało mi się rozeznać temat (a chwilę przy tym grzebałem i analizowałem) to z tymi szlamami sprawa jest dość tajemnicza (z papami zresztą podobnie). Producenci bardzo często nie podają wytrzymałości na ściskanie. Mają swoje systemowe rozwiązania i rekomendacje. Analizowałem m.in. KOESTER, REMMERS, WEBER, IZOHAN. Np.: KOESTER poleca NB1 (hydroizolacja krystalizująca) na izolację poziomą, który ma bardzo dużą wytrzymałość na ściskanie. Niby fajna, ale.... ma jedną poważną wadę - przed nałożeniem tego specyfiku trzeba na powierzchni zrobić hydromonitoring bo inaczej nic z tego nie będzie. Na izolację pionową ściany z bloczków kompletnie się to nie nadaje bo nie maskuje rys. Tutaj polecają KMB. REMMERS z kolei ostro promuje "nową generację" MB2K (KOESTER zresztą też ma w ofercie analogiczny produkt) którą ponoć można jechać wszystko - pionowo i poziomo - również pod ścianami. Nie podaje natomiast informacji jaka jest wytrzymałość tego produktu na ściskanie. Zapewniają, że można stosować. Ale czy na pewno można skoro nie podaję konkretnych liczb w karcie produktu? W szlamach WEBER również nigdzie nie znajdziesz informacji o wytrzymałości na ściskanie - nawet w tych sztywnych. Zapewniają natomiast, że ich szlamy elastyczne można z powodzeniem stosować zarówno jako izolację pionową jak i poziomą pod dużymi obciążeniami. Ale czy na pewno? Podobna sytuacja jak z REMMERS IZOHAN - podobnie. Generalnie to ze świeczką szukać jaka jest wytrzymałość na ściskanie produktów używanych do izolacji poziomej. I nie chodzi tylko o szlamy, ale również o papy. Inna sprawa to temat podciągania kapilarnego obecnych betonów. Brak konkretnych danych i badań. Jedni mówią, że podciąga, inni że może i podciąga, ale to max na kilkanaście cm, więc izolację poziomą na ławie to właściwie można sobie odpuścić, ważniejsza jest izolacja pionowa, a najważniejsza ta na poziomie chudziaka. Kogo nie zapytasz to mówi co innego. I bądź tutaj mądry i zrób dobą izolację Ja finalnie zdecydowałem się na jeden szlam elastyczny producenta X którym będę jechał całe fundamenty - również pod trzpieniami. Na poziomie chudziaka jeszcze nie wiem co użyję.
  5. Wszędzie planuję pojechać elastycznym. Pod trzpieniami również. Słupy i tak nie są lane na raz tylko na raty, więc to sztywne połączenie jest dość teoretyczne.
  6. Dlaczego spam? Po prostu szukałem rozwiązania. Finalnie zdecydowałem, żeby całość zrobić jednym produktem - szlamem (jaka firma nie będę pisał, bo znowu ktoś skoczy, że SPAM). Żadnej papy, żadnych czarnych mazideł, całość jednym materiałem. Temat do zamknięcia.
  7. Cześć, Fundamenty tradycyjne, do tego ściany nośne z silki. Szukam jakiegoś rozwiązania na eliminację mostka pomiędzy ścianami nośnymi, a fundamentowymi. Z tego co poczytałem i policzyłem to przy ok 15m2 mostka termicznego wychodzi mi, że: -silka: ok 500W -ISOMUR Plus 1 warstwa (10cm): ok 450W -ISOMUR Plus 2 warstwy (20cm): ok 320W -BK600: 150W Wygląda więc na to, że wynalazki takie jak ISOMUR Plus to czysty marketing i strata kasy nawet w przypadku ścian z silki, o BK już nawet nie wspomnę. I teraz pytanie, czy praktykuje się, żeby na ścianach nośnych pod silkę dać 1-2 warstwy BK? A może ktoś poleci jeszcze coś lepszego? Jakaś ceramika z wełną/pianą? Czy może całkiem to olać i zainwestować w lepsze/głębsze ocieplenie ścian fundamentowych?
  8. Znawcy tematu mówią, żeby uziom który jest w chudziaku połączyć ze zbrojeniem ławy jeszcze przed jej zalaniem betonem. Ma to sens. Chyba możemy temat uznać za zakończony.
  9. Wybaczcie, ale nie dam się wciągnąć w dyskusję czy izolować od spodu ławę Elektryk nie spawał zbrojenia.
  10. Planuje właśnie dać szlam. Szlam też nie wpuści wilgoci, a suchy fundament oznacza kiepski uziom. Będę jeszcze w tym tygodniu rozmawiał z elektrykiem i zobaczę co powie. Mam nadzieję, że nie trafię na jakiegoś fajtułapę
  11. Warto konfrontować różne opinie i sprawdzać w różnych miejscach. Trochę o prądzie wiem, pewnie więcej niż nie jeden "elektryk". "Elektryk" z uprawnieniami robił uziom u kolegi - wiecie jak? Przyspawał 2m ocynkowanej bednarki do zbrojenia i mówi, że można śmiało podłączyć pod to odgromówkę. Ja dziękuję za takich "elektryków". Nie mam piwnicy, mam zagrożenie, że okresowo będą wysokie stany wody gruntowej która może dochodzić do ławy. Nie chciałbym, żebyśmy ten temat zmienili na dyskusję czy izolacja ławy do spodu ma sens czy też go nie ma. Już to wałkowałem i nie chcę do tego wracać.
  12. Cześć, Na początku zaznaczę, że 2 razy przestudiowałem E.Musiała na temat uziomów fundamentowych i dalej pewne kwestie nie są dla mnie jasne. Chodzi o przypadek w którym ławy fundamentowe będą miały od spodu hydroizolację. Uziom planowany jest również do odgromówki. Rozumiem, że w takim wypadku najlepiej uziom zrobić w warstwie chudego betonu. To jest jasne! I teraz pojawia mi się pytanie - czy taki uziom należy w ogóle jakoś połączyć ze zbrojeniem ławy? Dr Musiał pisze, że: "Wykonanie uziomu w fundamencie mającym izolację przeciwwodną" - nie doszukałem się info., że należy taki uziom połączyć, że zbrojeniem w ławie. "Wykonanie uziomu w budynku o pełnej termoizolacji" - z tego punkty wynika, że jednak należy taki uziom połączyć ze zbrojeniem w ławie. I od razu drugie pytanie - jakiej bednarki użyć w chudym betonie. Zwykłej czarnej czy może potrzeba tutaj coś więcej? Pomoże ktoś?
  13. Cześć, zbieram się do budowy i jestem właśnie na etapie planowania izolacji przeciwwilgociowej/wodnej. Układ warstw geologicznych po ściągnięciu humusu: -piaski ok 50cm -glina ok 70cm - warstwa ta trzyma wodę gruntową, która zaczyna się zaraz poniżej tej warstwy -piaski i zwg o charakterze napiętym. Zgodnie z projektem ława planowana jest zaraz pod humusem. Ława będzie szalowana. Pod ławą będzie ok 10cm chudziaka. Z fundamentów będzie wychodzić 8 trzpieni. Możecie polecić jak wykonać izolację ławy i ściany? Mój wstępny plan to: -pod ławą brak izolacji (chciałbym fundament wykorzystać do uziomu instalacji elektrycznej i odgromowej) -1x papa na ławę (np. Icopal Fundament 4mm) -w miejscu trzpieni szlam cementowy -na ściany 2x KMB Co o tym sądzicie? Może lepiej jakieś rozwiązanie systemowe A może całość da się zrobić jakimś jednym szlamem? Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...