Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Yahoss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Yahoss's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Nie odpowiadałem z prostej przyczyny. Brak czasu i nie było po prostu czym pisać, dopiero robiłem wyliczenia. Na forum zaglądam okazjonalnie. Po dwóch tygodniach użytkowania i metody "prób i błędów" mam zarys zużycia energii i eksploatacji: Średnia temperatura zewnętrzna wyniosła +1stopień (kuj-pom) Cztery osoby w domu, ostatnio przez większość doby w domu. Temperatura w domu 22,6st, temperatura ustawiona na pompie to: wody 40st., CO 35st. Powierzchnia ~tak jak pisałem wcześniej 200m2, grzejniki + podłogówka. Pompa 12kw, 3faz. Korzystam wyłącznie z ustawionych harmonogramów, bez krzywej grzewczej. Średnia zużycia prądu wyniosła przez ostatnie 2tyg wyniosła 21,3kwh. Nie uwzględniłem pierwszych dwóch dni po uruchomieniu. Bufor 200l do ogrzewania i 300l do CWU. Wodę grzeje bardzo szybko, nie śrubowałem wyników na max, ale osiągnięcie 55st jest bardzo szybkie i nie sądzę aby to był maximum jej możliwości. Większych różnic między funkcją "ekonomiczną" a "standard" jeżeli chodzi o zużycie prądu nie odnotowałem. Ustawiłem na standard i nie ruszam. Pompa jest faktycznie bardzo cicha i absolutnie nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, z funkcji "cichej" nie korzystam, nie widzę potrzeby. Coroczny, płatny serwis w celu utrzymania gwarancji jest obowiązkowy. O kosztach pozostałych instalacji nie piszę, nie ma to większego sensu. Obliczenia robiłem na podstawie codziennych pomiarów i zwykłego Excela. Na temat głębszych ustawień czy informacji czysto technicznych się nie wypowiem, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jestem "inwestorem". Moim zdaniem zużycie prądu można jeszcze obniżyć, prowadzenie tego typu miarodajnych wyliczeń jest czasochłonne i wymaga korekcji co około 2-3dni. Myślę że aby uzyskać optymalne ustawienia i kompromis trzeba po prostu czasu. Reasumując: Jestem zadowolony i tyle. Pozdrawiam.
  2. Hej,

    I jak się sprawuje pompa Samsung?

  3. Jest poślizg, dziś będzie uruchomiona i mam umówiony odbiór przez serwis. Decyzja, po pomiarach kilku niezależnych od siebie osób zapadła na 12kv przy 200m2, grzejniki, woda i podłogówka, 2 piętra, dom 15lat docieplony. Żadnych "marketowych" podzespołów, wszystko spełniające ściśle określone normy. Niestety to też generuje koszty. W mojej okolicy jest kilka tego typu instalacji, które pracują od niedawna, więc ciężko [pisać o wynikach testów. Do tej pory uwag nie było, problemy kosmetyczne dotyczące tylko konfiguracji dostępnego softu. Nie mnie oceniać kto co preferuje, jest to pompa w sporym stopniu innowacyjna co może budzić wątpliwości. Nawet moi monterzy konsultują w trakcie montażu niektóre aspekty z serwisem. Każdy wybór wiąże się z ryzykiem, które należy wziąć pod uwagę i ponieść ewentualne konsekwencje.
  4. Również liczyłem na merytoryczną dyskusję. Po ciężkiej awarii obecnego systemu i znacznym obniżeniu się lustra wody czasu miałem niewiele jak na taką inwestycję. Ja osobiście po konsultacjach zdecydowałem się w nią zainwestować, Dziś kończy się instalacja i mam nadzieję, że nie będę żałować. Opinie zaufanych instalatorów zdecydowanie na plus. Niestety niska wiarygodność testów ze względu na niewielką ilość obecnie zainstalowanych instalacji. Co ciekawe Samsung ponoć szykuje rewolucję w dziedzinie obsługi on-line, w grę również wchodzi zmiana softu i poszerzenie funkcjonalności aplikacji. Do tego natężenie obecnie prowadzonych szkoleń i audytów daje do myślenia. Wszyscy jednogłośnie zalecali montaż dodatkowego modułu MIM-H04EN do tej serii co ma być kluczowe w dalszej obsłudze, pomimo wątpliwej obecnie funkcjonalności chociażby aplikacji. Minusy które zauważyłem do tej pory to bardzo rygorystyczne podejście do sposobu montażu, przewody elektryczne (baaardzo dziwnie przemyślane pod względem ściśle określonej długości bez możliwości przedłużenia/skrócenia), orurowanie czujników, osprzęt sterujący, określona podstawa - wszystko bezdyskusyjnie MUSI być zgodne ze schematem aby zachować parametry, które co tu dużo pisać są obiecujące. Niestety mocno to komplikuje usytuowanie reszty systemu w niewielkiej "kotłowni" i co za tym idzie wzrost kosztów instalacyjnych. Jedno jest bezdyskusyjne moim zdaniem. Wygląd zewnętrzny - obłędny. Powodzenia przy wyborze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...