Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

noreck

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

noreck's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ostatnio robili u mnie remont parteru domu. Ekipa młoda, doświadczona, wykonuje następujące prace: - glazura, terakota, gresy, - gładzie gipsowe, - wyburzania starych ścian, stawianie ścian z płyt GK, zabudowy rur, nietypowe itp., - panel podłogowe, deska barlinecka itp., - malowania, tapety, - instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. - i cała niewymieniona reszta. Zdjęcia na priv
  2. Ja mam rurę spalinową włożoną do środka wkładu. Mam żaroodporną z blachy 1,2 mm grubości. Tam gdzie kupowałem, były również wkłady Tarnavy i na miejscu dopasowali mi na maszynach średnicę rury do wkładu. Wystarczyło trochę zwiększyć średnicę rury przez toczenie i dodatkowo wyprofilowano mi takie wybrzuszenie wokół rury, by nie wpadała do środka wkładu. Średnica rury jest nieco mniejsza od średnicy wkładu, aby można było użyć sznurka uszczelniającego. Mam komin spalinowy Schiedel i nie mogę nic robić na "sztywno". Dzięki sznurkowi rura spalinowa pracuje elastycznie i nic się złego nie dzieje. P.S. dopiero po kilku tygodniach prób nauczyłem się palić w kominku, tak, aby dawał więcej ciepła niż światła. Nie wiedziałem że to takie trudne, ale teraz wkład + DGP grzeje jak dziki...
  3. A czy po nagrzaniu wkładu, jak przykręcisz powietrze to wkład jest nadal gorący, czy się studzi? Ja mam DGP i najmocniejszy wentylator, i ten skurczybyk tyle zabiera powietrza z wnętrza obudowy, że działa jak chłodzenie na Tarnave. Jak u innych?
  4. Mam pytanie do posiadaczy Tarnavy. Ile wkładacie polan na noc, aby rano był jeszcze żar? I czy palicie przy zduszonym powietrzu? U mnie jak przydusze to pali się to marnie i wkład nie jest gorący. Jak jest u Was?
  5. Ja metodą prób i błędów ustawiłem temperaturę załaczania wentylatora na 30 stopni C (mam Dospel 750 m). Tak niska, bo wentylator jest na nieogrzewanym strychu i do niego dochodzi dosyć długa rura z kominka.
  6. Ja z innej beczki. Może jest ktoś zainteresowany zakupem wkładu Tarnava? Ja mam zamiar złożyć zamówienie w przyszłym tygodniu, może ktoś również myśli o zakupie i chciałby wspólnie urwać trochę z ceny? Czekam na kontakt do wtorku. Zakup w Warszawie.
  7. Powróćmy do meritum tego wątku. Raczej nie pomogą mi wyliczenia do tarasu, bo obciążenie ma żadne, a moja wiata będzie dźwigać 7 ton drewna opałowego na dwóch głównych belkach podpartych na punktowym fundamencie.
  8. Nadal nikt mi nie podpowie? Nikt z Was nie ma pojęcia na temat wytrzymałości drewna? Znalazłem program w necie do obliczania obciążeń belek drewnianych, ale niestety demo z dwoma przykładami i nie da się nic zrobić. Czekam na pomoc.
  9. Nie chciałem wylewać betonu, wolę punktowe fundamenty i do tego przytwierdzoną wiatę. Wygląd na pewno ładniejszy dla oka. Muszę jednak być pewny przekroju głównych dwóch belek, aby w przyszłości ta wiata nie chciała się położyć "spać".
  10. Witam, robię właśnie wiatę na drewno, która będzie stała samoistnie. Wykonałem już fundament punktowy - razem 8 stóp. Mam pytanie jakich uzyć belek na podłoge wiaty, aby mogła dzwignąć 10 m przestrzennych drewna kominkowego (ok. 7 ton)? Potrzebne są 2 belki o długości 4,5 m, każda z nich oprze się na 4 punktach fundamentowych w rozstawie stóp co ok. 1,3 m. Odległość między belkami równoległa to 90 cm. Czy belki sosnowe o przekroju 12x12 cm wystarczą?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...