Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

calculator_xD

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O calculator_xD

  • Urodziny 04.03.1991

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

calculator_xD's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

18

Reputacja

  1. https://www.money.pl/gospodarka/koniec-piecow-na-gaz-bedzie-bolalo-ue-wskazala-alternatywe-7005489862695712a.html
  2. Ja też się temu nie dziwię i na miejscu dewelopera pewnie też bym chciał ludzi zrobić w chooja wykorzystując bańkę na rynku nieruchomości i wszechobecne naganianie na kupno. Dziwię się natomiast, że ludzie to łykają i dają się nabrać. A te "teorie" że cyt. "15 cm to aż nadto" - serio? Komu chcesz wciskać ten bullshit? W ten sposób mógłby napisać tylko ktoś kto pracuje w deweloperce. Za 600 tyś. zł naprawdę wypada się szanować.
  3. Przykład z życia. Lokalny deweloper na Śląsku właśnie zaczyna nowiutki blok. Dowiedziałem się, że dadzą 15cm styropianu. Czyli płacisz ponad 600 tyś. zł za nowiutkie mieszkanie, a stare rudery z wielkiej płyty stojące obok po termomodernizacji są lepiej izolowane (20cm grafit). Najśmieszniejsze jest to, że ludzie i tak to kupią - dlaczego dajemy się tak upadlać? Ludzie, przecież przy sprzedaży tych mieszkań za x lat będzie problem, bo wymogi i standardy na pewno się zwiększą, a modernizacja elewacji z 15cm może polegać jedynie na WYMIANIE całego ocieplenia na grubsze, gdyż dokładanie tych 5cm będzie nieefektywne (powinna być jedna warstwa - tak się nie robi po prostu). Wg mnie ten deweloper traktuje klientów jak debili i być może ma rację - skoro kupują. Szanujmy się. Płacisz - wymagasz.
  4. Dziękuję, mam jeszcze pytanie, które w sumie zadawałem w sąsiednim wątku. Chodzi właśnie o tę ścianę PPOŻ. Chciałbym się kogoś poradzić jaki konkretnie rodzaj wełny przyjąć, a najlepiej polecenie producenta i konkretnej wełny. Mam tam ścianę PPOŻ od sąsiada, a na pozostałych ścianach jest 20cm styropian, więc i wełny też musiałoby być 20cm żeby się wyrównało.
  5. A jak to jest w przypadku izolacji wełną ściany zewnętrznej? Ściana PPOŻ stąd wełna. Czy należy się obawiać wilgoci?
  6. Masz może takie dane dla wełny?
  7. Cześć mam pytanie jak w tytule tematu. Mam klasyczną ścianę murowaną PPOŻ (ściana w granicy działki z sąsiadem). Trzeba izolować wełną. Pozostałe izolacje ścian domu to 20cm styropian więc wełna także musiałaby być 20cm. Proszę o pomoc jaki konkretnie rodzaj wełny się stosuje na taki przypadek? Najlepiej na konkretnych produktach jakbyście mogli, będę wdzięczny, pozdro
  8. Ja mam taką nadzieję, że będzie się coś dało zrobić. Czyli zeroemisyjność nie 2035 tylko 2050, ale 2035 odejście od źródeł kopalnych. Stąd ten gaz drążę, bo klimatyzator u mnie nie podejdzie. Prędzej folie grzewcze.
  9. Dobra, to jeszcze raz od początku. Od 2035 roku budynki mają być zeroemisyjne. (Odsyłam do google, dyrektywy UE). Proste pytanie: jakim cudem bloki ogrzewane gazem ziemnym (centralny kocioł gazowy na cały blok) mają spełnić warunek zero-emisyjności? Proste pytanie. Szukam odpowiedzi. Powtórzę raz jeszcze: BLOKI, nie domy. Jeśli deweloper, który właśnie projektuje nowy blok, nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie to dla mnie sprzedaje kit i fuszerę. No chyba, że budynki nie będą musiały być zero-emisyjne, ale za to będą musiały być obłożone podatkiem od CO2 zgodnie z systemem ETS-2. Ja się na to nie piszę, szukam mieszkania na daleką przyszłość, a nie fuszerki narażonej na podatki.
  10. Dlatego, że za kilka lat będzie zakaz ich montażu/wymiany, a kocioł trzeba wymieniać co 10-15 lat. Poza tym jak niby blok ogrzewany gazem ma spełnić warunek zeroemisyjności?
  11. Ale ja cały czas piszę o blokach, a nie o domach. O blokach, które teraz są oddawane do użytku. Tak jak wyżej pisałem, deweloperzy dają np. 15cm styropianu, co mnie zdziwiło.
  12. No dobra, to jeszcze wracając do tematu takie pytanie. Od 2035 roku koniec z ogrzewaniem gazem ziemnym, ale z tego co czytam to będzie można ogrzewać biogazem lub biopropanem. Czy ktoś orientuje się może czy takie źródło wymaga osobnej instalacji i zbiornika? Czy może miasto ma techniczne możliwości puścić ten biogaz tą samą instalacją od gazu ziemnego i ten sam kocioł w bloku będzie mógł grzać wtedy na biogazie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...