Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_fenix_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O _fenix_

  • Urodziny 16.04.1969

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

_fenix_'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

18

Reputacja

  1. Witam, w starym domu zalozylem ogrzewanie gazowe, dom nie ocieplony, na te chwile chce w najprostrzy sposob ograniczyć uciekanie ciepla przez strop ktory wykonany jest w taki sposob : [ATTACH=CONFIG]466779[/ATTACH] 1. Czy rozlozenie waty za powierzchni stropu gdzie jest czesc mieszkalana wplynie na jakas oszczednosc. 2. Jaki rodzaj ocieplenia uzyc styropian czy wata szklana? 3. czy na strop bezposrednio polozyc jakas fokie budowlana czy cos innego ? Dodam ze to tylko okres przejsciowy po wymienie dachu beda dalsze prace ocieplajace. Pozdrawiam Michał
  2. Po kilku latach odswierzam temat, kolega nie odpisal czy to mu zadziałało a ja dziś mam dylemat czy uzyc cremu czy wodnistego płynu który niby jest zdecydowanietańszy. Musze odtworzyc izolację pozioma scian zewnetrznych i wewnętrznych w zstarym bydynku z roku 1860, cegły sa prawie jak z piasku sypia sie niktore zamierzam to jakos zabezpieczyc przed tylkowaniem czy uzupełnianiem tych ubytków. Dodam ze sciany sa mieszane zewnatrz kamien polny tak ok na grubosci 35-40cm potem cegła pewnie 24cm racem ma to ok 65cm, tylko praktycznie wogule sie nie trzymaja nikt ich nie wymienial wczesniej , część cegłowek to jakby jakas blina jak i rowniez spoina jakby gliniasta taka blrazowa, ale nie wszędzie tak jest wiekszość spoina cementowo wapienna dość lużna. Jak taka sciana wzmocnic aby przetała se szypc i jednosczesnie niala dobra paro przepuszczalnosc dom zamierzam ocieplic z zewnarz chociaz mi odradzaja, ale to jescze przemysle i moze ocieple od srodka. Na te chwile co bedzie leprze przy muze mieszanym 1. Crem 2. Plyn ?? Pozdrawiam Michał
  3. ja sie dołączę do tematu ponieważ mam podobny problem ze ścianami od wewnątrz i od zewnatrz, spoina sie sypie jak i niektóre cegły poprostu mozna zdrapywac sa spore ubytki spoiny i niektórych cegieł. [ATTACH=CONFIG]466445[/ATTACH] W jaki sposob mozna wzmocnic takie sciany i zabezpieczyc przed deszczem i mrozem. Przymierzam sie do wymiany dachu ale mam obawy o te sciane szczytowa aby sie nie rozsypała.
  4. Witam, mam ten sam problem, dzis byłem w starostwie zlozyc wniosek ozmiane klasy dzialki lub jej częsci, uzasadnienie jes taki ze w czasie powojennym polowa działki to był budynek podpiwniczony z budynkami gospodarczymi ktory zostal zburzony i wszystko co zostalo po nim zostalo tam zakopane i rozlanowane. Nie iwem jakim cudem tedzialke sklasyfikowano jako dzialaka rolna RIIIB i mam wszystkie mozliwe problemy aby postawic tam nawet domek na palach letniskowy. Tam nie da sie szpadla wbić na blbiej niz 10cm bo sa kamienie, ceglowki, dachowki, szkło itp na 250m2 tej dzialaki, ktora mam ok 550m2. Dlatego moja decyzja jest o zmiane klasy gruntu bo on sie nie nadaje do uprawy. Będąc w starostwie niemiła pani powiedziala ze to bedzie koszowac nawet ok 5000zł i po złożeniu wniosku biora zaliczke ok 1000zł i nie ma pewnosci czy zmian klasy bedzie po naszej mysli poniewaz klasyfikator moze pobrac probki gdzie chce nie koniecznie w czesci dzialki gdzie uwazamy ze ziemnie sie nie dadaje pod uprawe i zrezygnowałem narazie. Nie wiem co dalej z tym zrobic dzialka nie zabardzo nadaje sie pod zabudowe poniewaz jest waska ok 12m x 50m i oddalona jest od glownej drogi ok 53m dlatego chcialem tam zrobic dzilka bardziej pod odpoczynek niz jakas zabudowe.
  5. _fenix_

    Wymiana pokrycia dachowego

    pisałem ze jesteśmy spadkobiercami nie właścicielami ponieważ jeszcze nie było to w żaden sposób ruszone i zaczynamy zaly proces.
  6. _fenix_

    Wymiana pokrycia dachowego

    Witam, dolacze sie do tematu, mam maly problem i niewiem jak do tego podejsc. Moj problem jest taki ze jestesmy spadkobieracami nieruchomosci budynku z 1866r typu blizniak 4 rodzinny ( wlasnosc udzialowa 1/4 ), nie było zadnych rozpraw sadowych wiec jesteśmy spadkobiercami bez wpisu do KW. W tym domu mieszka jeszcze starza osoba nasza mama. Dom jest w tragicznym stanie , dach przeiceka jest na nim ternit ktory popekany i przecieka konieczna jak najszybsza wymiana dachu. ptan mam kilka: 1. Czy koszty wymiany beda mogly być w jakiś sposob przez sad brany pod uwage przy podziale spadku czy zachowku, nie jestesmy jeszcze prawnymi włascicielami 1/4 tej nieruchomosci zaznaczam ze to sa udzialy nie ma ksiegi wieczystej na te cześ nieruchomosci jak i grunlu pod nim. 2. od czego zaczą remont jeli w przyszłosci chcielibysmy zaadoptowac podddasze jako uzytkowe, ale to napewno nie w najblizszym czasie. 3. Poniewaz ta czesc budynku posiada sciane szczytowa ktora jest w tragicznym stanie czerwone cegłowki sie krusza a fuge to mozna palcem wygrzebac. 4. Dzis dach nie posiada zadnych otworow okiennych a chcieli bysmy dodac z obu stron, czy jest to mozliwe po wymianie poniewaz to musi byc zrobione jak najszybiej i chce my zaoszczedzic na te chwile jak i czas jak rowniez naklady finansowe. Czy jednak jak remontowac dach to od razu zaplanowac okna. 5. Jak rozpoczac proces od czego zaczac aby okreslic na jakie koszty sie szykowac. 6. czy na sama wymiene i dodanie okna wystarczy zgłoszeni czy projekt budowlany? Na jakie koszty powinienem sie szykowac odnośnie wymiany poszycia dachowego na ktorym aktualnie jest azbest,bez ocielenia ktore bedzie wykonane pozniej przy pracach adaptacyjnych jako poddasze uzytkowe, mozliwe ze bedzie konieczna wymiana jakis belek ktore woda mogla uszkodzic. Powierzchnia dachu to ok 140m2. Poweirzchnia tej cześć domu to 80m2
  7. Witam, mam taka sytuacje zastanawiam sie na przejęciem notarialnym parterowego budynku z poddaszem w zabudowie szeregowej, 4 rodziny, dzilaka notarialnie jest podzielona na rowno dla kazdego po 1/4. Nie ma podziału na osobne działki. Budynek ktory mnie interesuje to skrajny z lewej przy wydzielonej drodze gdzie jest kawałek wolnego gruntu ktory mogłby być wykorzystany do zabudowy. Chciałbym dobudowac parter z tarasem lub przedłużyć budynek całkowicie razem z dachem. Dudynek ma sciany po dach z kamienia chyba polnego. cześ ktora chcialby, dobudowac to ta zaznaczona. Prosze o opinie czy taka możliwość istnieje i od czego zacząć. Ta informacja bedzie kluczowa aby przejsć w posiadanie tej nieruchomości. Jeszcze jedno czy istnieje możliwość podziału działki w takim przypadku cała powierzchnia działki to 2350m2 .
  8. Na te chwile jestem w trakcie wyboru sposobu instalacji grzewczej, ale powiem ze jesli slysze że grzanie ma bazowac na prądzie czy gazie przy tak chłonnym budynku to jakos mnie to przeraża. Ala nawiew tez brałem pod uwage ze wzgledu na cyrkulacje powietrza i szybkie podniesienie temperatury ,ale pozostaje potem c.w.u gdzie musialo by być dodatkowe żróbło ciepła Aktualnie poddasze jest puste, ale jesli zdecydowal bym sie na użytkowe to plany przeprowadzenia kanałow stworzyły by mi dodatkowy kłopot i niepotrzeby wydatek. Ja zakladam ze poddasze kiedys bedzie użytkowe ze wzgledu na mały metaż parteru.
  9. To co piszesz jakos kluci sie z tym co do tej pory znalazlem ze sciany z kamienia nie mozna w zaden sposob stykac ze sciana wenetrzna z powodu kondensaci wody w miescach klejonych pojawia sie wykwity, wiec nie wiem skad twoja propozycja. Ja nie znam sie bazuje tylko na informacjach w sieci. Zalecane jest przy scianach z kamienia mala szczelina delatacyjna gdzie nic z kamieniem sie nie styka bezposrednio i to m byc w jakis posob wietrzone poprzez otwory od dolu sciany i od gory.
  10. To ze szło w komin to wiem, tak samo jest teraz z drzewem zwykla koza a rura do komina az czerwona 70% leci w komin jak nie wiecej. Dlaczego uwazasz ze do 10kW, mi proponowali piec do tego domu min 12kW a nawet 16kW bo moze sie okazac ze 10ka nie dogrzeje. Odnosnie instalacji i jej pozostawiania w stanie jakim jest, jakoś tego nie moge przegryść, dlaczego uważasz ze mam ją zostawić, czy tu chodzi że niepotrzebne koszta czy to ze wymiana nie da jakiegoś zysku energrtycznego? Jak widze te ryry chyba z 70mm te glowne to jakos zle mi sie robi ze musze tyle zelaztwa nagrzac. W przypadku pozostawienia starej czy te rury powinny byc okryte izolacja ? Poztaram sie zrobic kilka fotek i tu umiescic abysie mieli jakis poglad na sytuacje. CHociaz nie wie mczy nie lepiej zalożyc nowy watek dla tego tematu.
  11. Witaj, z tego co doczytałem z ocieplannie z zewnatrz tego budynku to tylko kłopoty z condensacja i to odpada, tak jak piszesz dolozenie scian ok 15cm z konstrukcji drewnianej i waty lub cos innego. Nie wiem jak przepisy to budynek przed 1900 rokiem i nie wie mco moge a czego nie, sasidzi otynkowali te kamienie i zmieniali dach wiec pewnie ja tez cos tam bede mogl zrobic, pytanie czy zrobili to legalnie .
  12. Z informacji wiem ze do tej pory jak był obslugiwany kociol na wegiel to na sezon grzewczy szło 3 tony wegla i przyczepa drzewa, nie mam pojecia czy to duzo czy malo ale dzis koszty by zjadły rete tej osoby. Odnosnie istniejacej instalaci, to jakby dzialala wczesniej to pewnie bym nie miał pomysłu tego ruszac, ale wiem ze nie grzałała ona prawilowo, rury sa poprowadzone górą zapowietrzanie sie to była tam norma, czy znajde dzis kogos kto bedziechciał spawac i wklejac jakies odpowietrzniki to bardzo w to watpie. Wszyscy proponowali ze trzeba instalacje zmodernizowac gdzie koszt w przypadku pieca z peletu przekroczy 25tys zł to pewnie 1/5 warotsci budynku, a nalezało by wymienic dach co praktycznie wklad w bye jaki remont rownał oby sie z wartosia tego budynku na dzien dzisiwjszy. Mam nadzieje ze po remoncie podniesie wartosc i bedzie mozna go sprzedac i to sie przynajmniej zwroci.
  13. Plany sa inne choc bardzo kruche dotyczace remontu ale napewno nie teraz. Sprzedac nie mozemy bo spraw spadkowyni nie było a do podzialu jest garstka i to nastepny problem w zwiazku z wkladaniem kapitalu w cos co nie jest twoje. Dlaczego klimatyzacja ? Czy to bylo by bardziej efektywne niz GAZ czy kociol peletowy ? Zastanawialem sie nad rozwizaniem nawiewowym ktore wydaje mie sie bardziej efektywne i zalatwia problemy z wilgocia, tak bznajmniej moje sa odczucia, ale wiaze sie to z poprowadzeniem kanałow. Wiem że napewno nie było by grzane wszedzie jednakowo tylko jeden pokoj na tep. odpowoadajacej osobie reszta to tak aby był jakis konfort zycia.
  14. Witam, mam dosc powazny dylemat, moze opisze sytuacje. 1. Dom z 1866r, zabudowa szeregowa na jednej dzialce 1/4 domu to ok 80m2, kazdy ma osobne wejscie, parterowy z poddaszem nie uzytkowym. 2. Ściany po dach z kamienia chyba polny sciany grube ale nie wiem w 100% czy te kamienie sa tez od srodka. 3. Dach kryty popekanym eternitem 4. Strop stary chyba cos ala dlina ze sloma , belki stropowe widac w pomieszczeniach parteru. 5. czesc domu podpiwniczona moze jakis 1/3 lub mniej. Niestety zostal w nim starsza osoba tej zimy musielismy ja zabrac bo nie dawala rady palic w piecu wogule ktory jest w piwnicy na wegiel i drzewo. Instalacja c.o jest ale zrobiona stara metoda grawitacyjna z grubych starych rur, grzejniki roznej masci, z tego co wiem nie działalo to nigdy dobrze nawet jak była osoba ktora paliła w piecu. Chciałbym waszych opini poniewaz zamierzam zamienic ogrzewanie na w miere bezobsługowe, dodam ze budynek ma pryzlacze gazu i dziala kukenka gazowa. Moje zalozenie jest takie ze piec muis byc na tej samej kondygnacji odpada piwnica bo jest bardzo zle wejscie. ZAstanawiam sie nad piecem z pelletu lub GAZ, wiem ze dom nieocieplony mam zamiar zmienic dach i ocieplic strop w jakis sposob jeszcze nad tym nie zastanawialem sie. Nie mam pojecia jak ociplic sciany ale to temat na inny czas. Jak proponuja mi gaz twierdzac ze jest najtanszy to mnie to jakos przeraza a znowu ceny peletu sa kosmiczne. Do tej pory ta osoba pali w kozie drewnem, ale problem z iloscia spalania i co 3 dni trzeba jej tego drewna dorobic jest nie akceprowalne i wykanczajace. Prosze was jak podejsc do tego tematu aby nastepna zima była przyjemniejsza. P.S " Czy taki dom z 1866r warto remontowac " ?
  15. Zarejestrowalem sie poniewaz bede mial pewnie sporo pytan. Po tesciach zaczne remontowac, tak mi sie wydaje domek z 1866r w zabudowie blizniaczej 4 rodzinnej ze scianami podach z kamienia. Zanim zaczne wkladac jakies zlotowki to pewnie bede was zanudzał pytaniami. Pozdrawiam Michał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...