Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Luk01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O Luk01

  • Urodziny 11.06.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    02-695
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Luk01's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

23

Reputacja

  1. Tak ale trzeba na nim położyć xps-a, zrobić wylewkę i potem papa i żwir. Tak jest w projekcie nie wiem czy optymalne rozwiązanie ale na ten moment dostałem informację, że mam wziąć firmę która oddzielnie to wykona. Wykonawca twierdzi "styropiany, wylewki to nie SSO". Stąd moje rozterki.
  2. Żonę też tak za słówka łapiesz? Mysle, że wiesz o co chodzi tylko filozofujesz. Tak, umowa nie określa tego zadaszenia, mój błąd. Bardziej chciałem się dowiedzieć czy mówiąc robimy stan surowy to udajemy, że takie elementy to coś ekstra czy nie. Dla mnie SSO to budynek przykryty w całości a nie na głównym dachu a tego typu elementy zostają poza. Ciekaw jestem po prostu Waszej opinii bo czuje się naciągany i tu pytanie czy mam rację czy nie do końca. Tak czy inaczej dzięki za chęci
  3. Witam, Mam pytanie o zakres stanu surowego otwartego - jestem po rozmowie z wykonawcą (realizuje dla mnie SSO) który stwierdził, że dach oczywiście robią ale już dachu nad wejściem do domu już nie (płaski betonowy wsparty o jedną nogę jak w wielu projektach). Tam trzeba zrobić mały spadek, xps, wylewka, papa, żwir (Dom w felicjach g2). Czy faktycznie można zostawić dom niby w stanie surowym i nie wykańczać 15m2 nad wejściem uznając, że to nie ten zakres? Dodam, że w umowie nie mamy tego doprecyzowanego - jest wykonanie kompletne dachu z dachówki ceramicznej zgodnie z projektem. Będę wdzięczny za opinie.
  4. Witam, ruszam za moment z budową i po licznych za i przeciw zdecydowałem się na ściany z Porotherm 25 Klima+ Profi od Winebergera Pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym materiałem? Producent jak to producent wszystko super i przy produkcji generują 20% mniej CO2, dodają biomasę itd.. wspaniale .. tylko czy jakościowo Waszym zdaniem ten materiał jest tak samo ok jak zwykłe profi? Jest trochę inna struktura (cieńsze blaszki ale jest ich więcej), obciążenia niby wytrzymuje te same, sam materiał lżejszy i lepsza termoizolacyjność dodane więcej biomasy do samego materiału co zwiększa porowatość.. - czyli wnioskując niby lepszy i lżejszy i wszystko super a cena... niższa. Czy ja czegoś nie widzę? Będę wdzięczny za opinie. Z góry dziękuję!
  5. Będę budował, kończę projekty z konstruktorem.
  6. Znalazłem fajną (co ważne niedrogą względem innych ofert) firmę. Znając ból sytuacji w razie potrzeby, oby nie ale zapraszam.
  7. Gdyby ktoś mógł polecić sensownego wykonawcę pali z oczepem (realizacja mazowieckie) będę wdzięczny.
  8. Nie ma jeziora ani rzeki ale są tereny podmokle w granicach 200 metrów.
  9. Z ciekawości Ci powiem, firma którą podpytywałem robi wlew prosto do wody. Rozumiem ciężki beton wypchnie wodę.
  10. Z ciekawości podjechaliśmy z wiertnicą pod dom sąsiada - tak z 8 metrów od jego domu sytuacja w tamtą stronę jeszcze gorsza - ze 3 metry torfu.. Może nie badał nie wiem, głupio mi teraz go pytać.. jak do mnie wjadą studnie sam pewnie przyjdzie.. Nic on już nie zrobi teraz. Stan surowy otwarty stoi od miesiąca..
  11. Na ten moment mam na tyle wszystkiego dość, że nie chce mi się jeszcze bawić w sprzedaż działki potem szukanie nowej.. Mimo, że chyba masz racje.. to byłby najlepszy sposób. Będę szedł chyba w te studnie. Z tym, że zrobię projekt płyty na studniach i spróbuję wyceny u zwykłych studniarzy. 15 studni po 4-6 metrów, wezmę kierownika budowy i ekipę od budowy zrobią zbrojenia i zaleje całość z gruchy. Wstępnie powinno wyjść z 30% taniej niż kompleks od firmy. Co myślicie? Bredze już czy taka studnia to po prostu kopiemy do piachu i cała logika? Na dole co najwyżej stopy porobimy.
  12. Jestem po rozmowie z konstruktorem. Cytując "Najlepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji palowanie lub posadowienie na studniach" Mam pierwszą wycenę za studnie. . wstępnie.. 90 tys.. Może komuś się przyda ta rada.. Nie kupujcie działek bez geologa.. Choćby wyglądała na najsuchszą działkę w okolicy..
  13. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Po weekendzie widzę się z architektem. Interesuje mnie bardziej doświadczenie budujących w podobnych przypadkach. To, że najlepiej zrobić palowanie za 50 czy 80 tys prosta sprawa. Gdybym był architektem dla świętego spokoju też bym takie rozwiązanie proponował To nie moje pieniądze a mam spokój. Może jednak ktoś robił płytę na takim gruncie, ewentualnie dawał jakąś dodatkową ławę lub wzmocnił posadowienie inaczej. Szukam innych opcji bo, jeszcze nie miałem okazji rozmawiać z sąsiadami ale oni świadomie bądź nie, zrobili zwykłe fundamenty. Dzięki!
  14. Witajcie, Jesteśmy bo wykonaniu odwiertów geologicznych na działce i lekka konsternacja. Okazuje się, że struktura to: 30 cm humus 30 do 180 cm żółty piach 180cm do 4,0 m torf Poniżej siny piach. Wybaczcie mało profesjonalny opis ale czekam jeszcze na opis geologa. Do tego woda jest na 1 metrze - myślę, że to będzie maksymalna wysokość lustra, później w reszcie roku gdzieś na 1,5 metra. Przymierzamy się do rozpoczęcia budowy i teraz.. Chciałem, nie ukrywam, robić zwykłe fundamenty ale teraz nie wiem czy to wgl. możliwe? Co bardziej szokujące obaj sąsiedzi (po lewej /prawej) postawili właśnie domy na takim gruncie na zwykłych fundamentach. Co o tym myślicie? Jak będzie zachowywał się taki dom? Nie będzie osiadał? Ten torf zaczyna się od 2 metrów ale miejscami jest go 2 do 2,5 metra? Czy nie spowoduje to osiadania całego budynku, pękania ścian? Szersze fundamenty załatwią tu sprawę? A jak zachowa się na tym płyta fundamentowa? To lepsze rozwiązanie w takiej sytuacji? Jeśli tak to czy konieczne bo może dodatkowe ławy i co z domami sąsiadów?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...