Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

laik12

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez laik12

  1. Witam Serdecznie, Mam pewien problem. Nie wchodząc w szczegóły głowicą wiertarki (wykonując otwór w posadzce dla mocowania innej rury), przetarłem punktowo pierwszą zewnętrzną warstwę rury pe-rt ii/al/pe-rt ii do warstwy aluminium. Aluminium jest nie uszkodzone, lekkie rysy. W tej rurze będzie płynąć zimna woda do umywalki. Rura w otulinie, która również została przetarta punktowo. Moje pytanie do Was: Czy mam się czego obawiać ? Czy moja nieuwaga może w przyszłości wpłynąć na nieszczelności układu ? W tej rurce są jeszcze dwie warstwy: mocna warstwa aluminium oraz wewnętrzna, najgrubsza warstwa pe-rt ii, przez którą przepływa wodę. Wydaje się, że mogę spać spokojnie, ale przed zalaniem posadzki wolę dopytać bardziej doświadczonych osób. Ewentualnie: Czy można to jakoś naprawić/uszczelnić, bez wymiany całego odcinka rury (byłoby to problematyczne) ? Z góry dziękuję za pomoc !
  2. Wielkie dzięki za wszelkie rady. Właściwie w poprzedniej wiadomości miałem pytać o wełnę, a nie folie (czeski błąd) Dopytam jeszcze więc tylko o wełnę, jakieś rekomendacje dla tego zastosowania ?
  3. Dziękuję za odpowiedź. Niestety jak pisałem wcześniej na dzisiaj nie jest możliwe wykonanie ocieplenia zewnętrznego dachu. Ogranicza mnie budżet, dodatkowo zamontowana fotowoltaika na dachu. Wiązałoby się to - myślę - za sporymi kosztami, stąd pytanie o doraźne rozwiązanie tj. ocieplenie wewnętrzne, przy okazji wykonywania podwieszanego sufitu GK. Zatem trudno podać "złotą radę" gwarantującą brak powstawania wilgoci (grzyba). Dobra wentylacja suchym powietrzem - myślę, że jeden z 3 kanałów może być odseparowany na potrzeby wyłącznie tej komory. Na kominie wentylacyjnym znajduje się odpowiedni wywietrznik, zapobiegający "wpadaniu" opadów atmosferycznych do kanału. Myślę, że będzie to dobre rozwiązanie. Jeśli chodzi o "formy" izolacji termicznej, mówiłeś o pianie zamkniętokomórkowej. W przypadku tego zastosowania, aplikacja bezpośrednio na sufit, z pozostawieniem wentylacji pomiędzy pianką, a sufitem GK ? Zgadza się ? Wspomniałeś również o wełnie. To rozwiązanie o którym wcześniej myślałem - wełna o odpowiedniej grubości z pozostawieniem przestrzeni pomiędzy izolacją o stropodachem + wentylacja. W takim opisanym wypadku, rekomendujesz jakąś konkretną folie ? Na jakie parametry zwrócić w tym wypadku największą uwagę ? Z góry dziękuję !
  4. Witam Serdecznie, Jak mój login wskazuje, nie jestem obyty w budowlance, zajmuje się przydomowymi pracami i bardzo proszę o wyrozumiałość. Temat o który zapytam zapewne był wałkowaty wielokrotnie, przeczytałem wiele wątków, ale wciąż nie mam jednoznacznej odpowiedzi. A więc: mieszkam w domu z lat 60 ubiegłego wieku, planuje remont piętra, w pierwszej kolejności kuchni. Chciałbym wykonać sufit podwieszany na stelażach aluminiowych, obniżając go o ok. 18-19 cm od bieżącego sufitu, który stanowi w tym budynku spodnią część STROPODACHU. Jako, że jest to ostatnie piętro, a nade mną jest jedynie stropodach, chciałbym ocieplić sufit warstwą izolacyjną i tutaj rodzi się moje pytanie: NIE ROBIĆ IZOLACJI i pozostawić pustą komorę pomiędzy płytami GK, a bieżącym sufitem (same zmniejszenie kubatury pomieszczenia będzie powodować lepsze dogrzewanie pomieszczenia), CZY jednak zastosować wełnę ? Dodam, że pomieszczenie będzie ogrzewane podłogowo, kratka wentylacyjna w tym pokoju (kanał). Wiele osób "straszy" mnie, że lepiej nie ocieplać bo to najprostsza droga do zagrzybienia sufitu. Jakie jest wasze zdanie ? Kolejna sprawa, pomieszczenie jest wentylowane (komin wentylacyjny z kratką o czym wspomniałem wcześniej) - w przypadku gdybym zdecydował się na zastosowanie np. wełny; czy jest sens wykucia otworu np. 10x10cm w kominie wentylacyjnym, który byłby umieszczony pomiędzy bieżącym sufitem a obniżonym sufitem GK. Bardzo obawiam się powstawania grzyba lub pleśni w komorze między-sufitowej i myślę, że nawet minimalna wymiana powietrza poprzez pozostawienie tego otworu będzie przeciwdziałać ewentualnemu powstawaniu grzyba. Co myślicie na ten temat ? Mówię jako laik, więc proszę o weryfikacje tego pomysłu, nawet brutalną Co do całości zdążyłem się zorientować, że dla pomieszczeń typu kuchnia/łazienka silnie rekomendowana jest folia paraizolacyjna, Czy faktycznie jest ona tak dobra i nie przepuszcza pary ? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia. Rozbieraliście sufit po kilku latach eksploatacji takiego rozwiązania i faktycznie nie zaobserwowaliście powstawania wilgoci na ścianach/suficie i pleśni/grzyba ? Bardzo prosiłbym o odpowiedzi na moje pytania. Ocieplenie dachu od zewnątrz nie wchodzi w grę (zbyt mały budżet). Jeśli tematy były poruszane w podobnych wątkach, proszę o odnośniki/linki do odpowiednich wątków na tym forum od użytkowników o większym obyciu na tej platformie Z góry dziękuję !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...