Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

StefanZeromski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

StefanZeromski's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

12

Reputacja

  1. Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie skłaniam się ku Erkado i Porta. W przypadku Erkado + okleiny CPL nie ma możliwości dopłaty do ramiaków pionowych z klejonego drewna. Są wtedy z płyty MDF. Porta verte premium chyba też ramiak z MDF? Panie finlandia z technicznego punktu widzenia Erkado laurencja w okleinie CPL czy Porta verte premium w okleinie lakierowanej premium? Czy przy łączeniach ościeżnic 45 oraz 90 stopni można stwierdzić co lepsze, czy to tylko kwestia estetyki?
  2. Dzień dobry, upatrzyłem sobie następujące modele drzwi: - Erkado laurencja w okleinie premium - Porta verte premium w okleinie lakierowanej premium - DRE estra w okleinie dre cell Wszystkie drzwi przylgowe z ościeżnicą regulowaną. Proszę o informację, który z tych trzech będzie najsolidniejszy (zależy mi na trwałej i odpornej okleinie) oraz czy te wybory są w ogóle dobre. A może co innego byłoby lepsze w tym przedziale cenowym? Najtaniej z tych wychodzi mi DRE a najdrożej Porta. W przypadku Erkado - w tej samej cenie jest okleina premium oraz CPL. Czy jakość tych oklein jest porównywalna? Dzięki za pomoc.
  3. TPL - thermo prestige lux. Masz rację, o to chodzi. Czy warto do takiej rozety dopłacić?
  4. Cześć, przy drzwiach z ościeżnicą TPL jest możliwość dopłaty do rozety klasy C. Co to dokładnie jest, ma ktoś jakieś zdjęcie jak to wygląda przy tych drzwiach?
  5. Tak, szpilka była zalana, bo sprawdzałem. Dla mnie przełom wskazuje na klasyczne zerwanie.
  6. Witam, na budowie zauważyłem 3 zerwane szpilki mocujące murłatę. Z tego co widzę musiały się urwać przy dokręcaniu. Poniżej zdjęcia. Szpilki były zalewane ponad miesiąc temu więc zakładam, że gdybym ja tego nie zobaczył to wszyscy by siedzieli cicho. Proszę o radę co z tym zrobić, jak to naprawić? Z wykonawcą jeszcze nie rozmawiałem, chcę się najpierw poradzić. Dziękuję
  7. Dzięki. Tak właśnie myślałem, że ten zapis powinien załatwić temat.
  8. Mam na piętrze przewidziane nieotwieralne okno fix od podłogi. Czy w takim wypadku konieczne jest zamontowanie barierek, jeśli okno nie jest otwieralne? Czy można temat zamknąć np. poprzez zastosowanie folii na szybę? Chciałbym uniknąć problemów z pozwoleniem na użytkowanie ze względu na brak balustrady.
  9. https://zapodaj.net/plik-iWlsbwrIa1 https://zapodaj.net/plik-RVlNwA84zH
  10. Cześć, Czy izolacja ściany fundamentowej jest wykonana poprawnie? Mam na myśli styropian (xps) który nie jest pociągnięty do samej góry ściany fundamentowej.
  11. Rozmawiałem ze sprzedawcą działki i podobno cała działka jest w MPZP przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe, zapewniał że można ją ogrodzić jak i posiać na terenie nieodlesionym trawę czy postawić domek narzędziowy. Jedynym ograniczeniem jest budowa w części nieodlesionej np. garażu wymagającego pozwolenia, ponieważ tego pozwolenia po prostu nie dostanę. Czy faktycznie tak wynika z MPZP? Gdyby do interpretacji było coś jeszcze potrzebne to wyślę. Lasy Państwowe z kolei mi powiedziały, że ogrodzić działkę płotem mogę, ponieważ cała działka jest moją własnością, natomiast nie mogę tam nic postawić (zaznaczę, że była to rozmowa przez telefon i Pan udzielający odpowiedzi nie widział MPZP). Kogo nie pytam to inna opinia. MPZP powinien być chyba jednoznaczny i określać jak mogę traktować działkę a jak nie? Podobno cała działka jest jako G-MNU i z planu wszystko wynika.
  12. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czy mogę we własnym zakresie ostatnie 150m2 działki wyłączyć z produkcji leśnej? Czy w praktyce jest to skomplikowane i kosztowne?
  13. Dzień dobry, Jestem zainteresowany kupnem działki oznaczonej numerem 301/22. Poniżej rzut. Mam natomiast pewne obawy związane z częścią terenu oznaczoną jako LsV. Działka ma około 650m2 i odlesiona będzie powierzchnia 500m2, reszta już nie - ze względu na koszty i kary związane z odlesieniem większej części. Na części LsV nie będzie drzew, mają zostać wycięte. 1. Czy będąc późniejszym właścicielem gruntu oraz nieruchomości mogę działkę w całości ogrodzić płotem? 2. Czy na części działki oznaczonej jako LsV mogę postawić np. domek narzędziowy niewymagający zgłoszenia? 3. Jak wyglądają roczne opłaty za część LsV? Czytałem, że do 10 lat trzeba płacić "odszkodowanie" za przedwczesną wycinkę drzew. Czy dobrze interpretuję, że w tym przypadku tej opłaty nie będzie? 4. Czy nadleśnictwo może mi przejąć część działki oznaczonej jako LsV? 5. Czy są jakiekolwiek inne ograniczenia w przypadku tej działki? Dziękuję za wszelkie informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...