Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yonny115

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

yonny115's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej. Hydraulik zmieniał mi miejsce lokalizacji odpływu pralki. Aktualnie wygląda to tak, że rura odpływowa idąca w ścianie na początkowym odcinku nie ma spadku, a nawet idzie lekko w górę. Czy to tak powinno/może wyglądać? Załączam poglądowy rysunek: [ATTACH=CONFIG]466090[/ATTACH]
  2. W projekcie mam sufit podwieszany w pomieszczeniu 5 x 5m (w przybliżeniu), a w nim wpuszczane profile LED o długości kilku metrów. Z tego co wyczytałem, przy takim wymiarze pomieszczenia wypadałoby zrobić stelaż krzyżowy pod sufit podwieszany, ale co teraz z profilami LED, które będą się w wielu miejscach krzyżować ze stelażem? Nie mam zamiaru tego sam robić tylko wziąć ekipę, ale zastanawia mnie jak to się wykonuje. Załączam poglądowy rysunek zgodnie z moim zrozumieniem stelaża (proszę nie zwracać uwagi na rozstaw profili itp.) i miejsca gdzie mam w projekcie wpuszczane profile LED. Mowa o takim profilu - https://www.ledstyl.pl/profil-led-gk-podtynkowy-subli-bialy-2m-id-2880. Do takiego profilu podwójne płytowanie może by wystarczyło i by się zmieścił w samych płytach nie dotykając stelaża, ale inna opcja oświetlenie nad którą się zastanawiam to szynoprzewód magnetyczny, a tam już wysokość wpuszczanych szynoprzewodów to ~5cm, więc grubsze płytowanie nic nie da i szynoprzewód i tak by się w wielu miejscach krzyżował z profilami sufitu.
  3. W ten sposób rzeczywiście najprościej i pewnie najrozsądniej. Jedyny minus to taki, że wtedy wszystkie urządzenia podłączone do switcha ograniczone są do zbiorczej przepustowości 1 Gbps, bo od switcha do TSM leci tylko jeden przewód. Ale z drugiej strony w typowym domowym, nieprofesjonalnym zastosowaniu nie widzę za bardzo sytuacji gdzie byłoby to jakimkolwiek ograniczeniem, więc pewnie pójdę w tę stronę Ewentualnie przyszłościowo można się zastanowić nad wymianą przewodów w rurkach na wyższą kategorię, która obsłuży 10 Gbps.
  4. Cześć, Mam mieszkanie w stanie deweloperskim. Potrzebuję lekko rozbudować instalację teletechniczną (RJ45). Deweloper zaplanował i doprowadził tylko jeden przewód RJ45 do salonu i tylko jeden do pokoju, który u mnie będzie służył za gabinet. Dodatkowo w pokoju zaszła potrzeba przeniesienia przewodów teletechnicznych na przeciwległą ścianę. Planuję mieć 3 przewody RJ45 w salonie i 2 przewody RJ45 w pokoju. Aktualnie przewody prowadzone są od TSM w rurkach PCV w podłodze. Wylana już jest wylewka. Jak teraz wygląda sprawa z dodaniem dodatkowych przewodów i zmianą ich położenia na przeciwległą ścianę? Zmianę położenia na przeciwległą ścianę od biedy można zrobić prowadząc przewody w listwach przypodłogowych, ale średnio mi się to podoba, bo nawet nie wiem czy da się tak zachować sensowny promień gięcia przy kątach. Ale co z dodaniem nowych przewodów które trzeba prowadzić od TSM? Tutaj prowadzenie w listwach zupełnie odpada, bo po drodze są drzwi. Jestem w temacie zupełnie zielony i nie wiem co będzie najsensowniejszym rozwiązaniem. Może zrobienie płytkich bruzd w posadzce i tam przeprowadzenie przewodów? Piszę o płytkich bruzdach, bo do istniejących rurek pewnie już tak łatwo się dostać nie da.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...