Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kopecjanusz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kopecjanusz

  1. Witam, w projekcie mam ławę fundamentową szer 60, wys 40 cm. Zbrojenie - belka szer 40, wys 20cm, 4 pręty fi12, rozstaw strzemion 25 cm. Grunt to piaski i żwir. Dom 13x7 m z poddaszem użytkowym. Pewne osoby zasiały mi nuktę niepewności twierdząc, że powinienem dorzucić jeszcze pręt na oś belki zbrojeniowej. Co o tym sądzicie? W sensie, czy dodanie piątego pręta ma jakieś realne uzasadnienie w tym przypadku jeżeli wedle projektu należy zastosować 4 pręty.
  2. Garaż jeszcze nie istnieje, będzie wolnostojący. A gdyby wykluczyć ewentualną instalację odgromową i zrobić tylko pod uziemienie w celu wyrównania potencjałów, to czy wystarczyłby tylko otok z bednarki umieszczony pod/nad zbrojeniem kompozytowym? Zrobi to robotę?
  3. Witam szanownych Państwa Proszę o opinie, uwagi i porady odnośnie poniższej sprawy. Garaż, a konkretnie uziemienie garażu (w którym będzie prąd trójfazowy) Chodzi o to, mianowicie.. Będę budował kanał, wymuruję go z bloczków kładzionych poprzecznie (tj 12 cm bok bloczka będzie jego szerokością) Następnie w szparę(ok 5 cm) pomiędzy bloczki a ziemię wyleję beton. Lecz najpierw, przed zalaniem, otoczę wymurowany kanał bednarką i wyprowadzę ją ku górze aby zatopiwszy jej część w płycie fundamentowej wyprowadzić ją ku ścianie gdzie będzie zamontowana skrzynka. Z drugiej stronę wyprowadzę na zewnątrz ściany do ewentualnej instalacji odgromowej w przyszłości. Wbiję szpilkę na dnie kanału. Zespawawszy szpilkę z otokiem z bednarki, całą konstrukcję zaleję. Dodatkowe dane to grunt suchy, piach. Zbrojenie płyty z kompozytu dlatego nie wspawuję się w zbrojenie. Teraz sprawa taka, czy ja w ogóle dobrze kombinuję, czy taka konstrukcja może zapewnić odpowiednie uziemienie, odgromienie i ekwipotencję(czy jak to się zwie)? Czy to ma sens i czy są prostsze sposoby.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...