Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danek89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Danek89

  • Urodziny 18.10.1989

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łańcut
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Danek89's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czyli taki strych nie powinien być uwzględniany w kalkulacji, tak?
  2. Hej, ja również mam pytanie w kontekście wyliczania EP i budowy domów energooszczędnych. Buduje dom dwukondygnacyjny z dwuspadowym dachem. Z racji geometrii nad drugą kondygnacją wychodzi strych nieużytkowy. Czy ten strych powinien być wliczany do wskaźników? na stopie w tym strychu nieużytkowym jest przewidziana warstwa ocieplenia. Pyta, ponieważ dostałęm wyliczenia gdzie dla tego struchu przy temp -20 temp w nim to -16 co podwyższa wskaźniki... W załączniku statystyka pomieszczeń i rzut strychu nieużytkowego. Zastanawiam się czy we wszystkich domach ten strych jest wliczany.
  3. Dzięki. Spróbuję więc podobnie z geodetą. Mam nadzieję, że teraz jest to widoczne na poniższym zdjęciu.
  4. Dziękuje za odpowiedź. Zrobię to w takim razie pospółką ze względu na koszt. Mam również inne pytanie. Wczoraj architekt przesłał mi aktualizację projektu gdzie uwzględnił opaskę antywysadzinową. Pod opaską ku mojemu zaskoczeniu uwzględnił chudziak... NIe spotkałem się nigdy z czymś takim i nie widziałem też w internecie żeby ktoś poruszał temat po opaską antywysadzinową. Czy tak to powinno wyglądać? Dodatkowo jak wygląda kwestia wytyczenia domu przez geodetę w stosunku do prowadzonych prac wymiany gruntu? Logiczne by było, że najpierw prace ziemne a później dokładne wytyczenie domu. Chudziak a później płyta. Opaskę zakładam, że robi się trochę później, dlatego dziwnie się, że występuję tam chudy beton... Drugie pytanie czy robiąc opaskę nie narażam się na uszkodzenie gruntu pod chudziakiem? Przepraszam jeśli zadaję tendencyjne pytania
  5. Cześć, Szukam porady doświadczonych osób. Planuję budowę domu w miejscu w którym stał dom częściowo podpiwniczony. Piwnica była niska. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych odeszliśmy od pomysłu budowania piwnic. Wykop po aktualnej piwnicy musimy zasypać i przygotować podłoże pod płytę fundamentową. Poniżej zdjęcie wykopu po piwnicach (stan na kwiecień tego roku). Wykop ma ok 1.8m. W projekcie poziom pospółki zaczyna się na 70cm poniżej gruntu. Zastanawiam się co w takim przypadku jest najlepiej zrobić. Czy wystarzy zasypać i zagęścić wykop 1m piaskiem, a później już na całej powierzchni pod płytą uzupełnić pospółką? Czy może wszystko już pospółką? Dodatkowo czy na spód wyopu jest sens dawania geowłókniny i tłócznia jako pierwszej warstwy? Jak to według was powinno wyglądać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...