Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pyza

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    217
  • Rejestracja

Pyza's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. qbek17, aquam - dziękuję za pomoc. Zmiękczacz zamówiony, łącznie z usługą. Będzie SoftAQUA 22.
  2. O, jaki szybki odzew 1. Twardość wody: http://zwik.skawina.pl/!data/attachments/twardosc_wody_skawina.pdf 2. Głębokość i wysokość nie ma większego znaczenia. Ważna szerokość. 35 cm jeszcze jakoś by było. Jak mam dopłacać tysiące za gabaryty to zmieszczę i taki wymiar . Odległość zależy od tego, czy do urządzenia jest potrzebny częsty dostęp. Jeśli tak - to odległość około metra do "wejścia" wody do domu. Jeśłi nie - to bezpośrednio przy wejściu. Do kanalizacji - 2,5 do 3 metrów. Przy czym kanalizacja na przeciwległej ścianie. 3. ok. 13-15 m3 4. Szambo. Z mglistą opcją na POŚ (ziemia gliniasta).
  3. Potrzebuję zmiękczacza wody. Wodę mam bardzo twardą. Kamień niszczy urządzenia i rury. Bardzo proszę o poradę - jaki zmiękczacz zastosować. Mieszkam w domu jednorodzinnym, jest nas pięcioro. Miejsca w kotłowni mało. Jeśli informacje zbyt skromne - odpowiem na dodatkowe pytania. Będę wdzięczna za pomoc w poszukiwaniach odpowiedniego urządzenia.
  4. ..na drzewie. To znaczy między dwoma drzewami. Czym przyczepic go do drzewa. Hamak jest taki np.: http://allegro.pl/hamak-220-x-160-dla-dwojga-zielono-niebieski-i1630189136.html Podaje linka, żeby było widać zakończenia.
  5. Po co się z miasta wyprowadzać, jak drzewa przeszkadzają? W mieście drzew mniej, to nie będą śmiecić.
  6. Lili, a jakim olejem masz olejowaną podłogę, i jakie drewno? Nie robia się plamy po wodzie (odbarwienia?)?
  7. Więc, mój blat olejowany po czterech latach... Co do wyglądu wrażenia mam jak Zakrzewianka, tyle, że mnie to nie przeszkadza. Dla mnie to są oznaki "życia" domu, jak np. wypalone dziurki w parkiecie koło kominka, skrzypiące drewniane schody. Zastanawiałam się nad blatami granitowymi (ale były za drogie) i drewnianymi. Koniec końców jestem bardzo zadowolona. Plusy blatów drewnianych (względem kamiennych): wytłumiają echow domu, dają wrażenie ciepła. Minusy: brudzą się, zostają plamy (od wody np. odbarwiają się, od metalowych puszek i pudełek zostają czarne ślady, ale po buraczkach np. nie, tyle że ja mam blaty ciemne, dębowe), drzewo pracuje (więc tworzą się szpary). Z tymi plamami, to myślę jest kwestia olejowania. Chociaż lakiery też są różne. MAm krzesła sosnowe lakierowane i herbata owocowa czerwona potrafi je zaplamić. Ale podłóg już nie będę olejować, choć miałam taki zamiar. Natomiast jak będę kłaść parkiet mam zamiar odnowić moje blaty i od nowa je zaolejować. Dla mnie mają urok, nawet z tymi plamami.
  8. Drzwi są rude, a mają być ciemnobrązowe. Przewoskowałam je na ciemny dąb, ale to nic nie dało.
  9. Jak kupowałam styropian to chyba jeszcze był, ale to było dwa lata temu.
  10. Dlaczego ci odradzał frezowany? Mój też odradzał frezowany - bo się frezy łamią i i tak jest niedokładnie. Lepszy jest "na zakład" . Nie wiem jak to nazwać. To wygląda tak jakbyś miał sklejone dwie płyty, tylko nierówno sklejone, tak z przesunięciem . Nie wiem, czy to jasne. W dwuwarstwowej ścianie można dać dwie warstwy styropianu: cegła+styropian+styropian. Chodzi o to, by uniknąć mostków termicznych. Niestety niektórzy fachowcy rzyczą sobie podwójną opłatę. Sama mam dom ocieplony "dalmatyńczykiem" grubości 15 cm. Sprowadzony na zamówienie do hurtowni - rzadko taki kupują klienci, to nie mają na składzie.
  11. Czy ja też mogę się dołączyć z prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla moich kotków? Będę ogromnie wdzięczna w ich imieniu. Zdjęcia mogę wysłać jak skończy mi się film w aparacie i wywołam. Kotki są trzy: 1. Bury pręgowany 2 i 3 Białe z szarymi ogonkami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...