Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Broken1Winggs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Broken1Winggs

  1. Rozumiem, membrana COROTOP Membrana Red Strong 180gm z tego co się dowiedziałem jest wysoko paroprzepuszczalną. Tak tylko dla pewności, wełnę powinienem dołożyć do membrany i wykonać haczyki na 12 cm tak aby wełnę wełnę zmieścić w 30 cm, czy powinienem się odsunąć dla bezpieczeństwa cm lub dwa ? Czyli wentylacja jest potrzebna głownie przy pełnym deskowaniu tak aby deski nie były zawilgocone.
  2. Zastosowana była - COROTOP Membrana Red Strong 180gm, mam nadzieje że kwalifikuję się do wysoko przepuszczalnej.
  3. Witam wszystkich, Mam do was dwa pytania. Powoli planuje wykonanie ocieplenia poddasza, wełną skalną Rockwoola, własnymi siłami. W związku z tym mam do was dwa pytania jak poniżej : 1. W moim przypadku mam dach pokryty dachówka ceramiczną, pod nią jest membrana i tutaj rodzi się pytanie, czy w przypadku braku deskowania powinienem mimo wszystko wykonać szczelinę dylatacyjna ? Jeśli tak, to mniejszą większą lub taką samą jak w przypadku pełnego deskowania ? Wełna 2 x 15 cm , krokwie mają 18 cm + planowany stelaż 12 cm. 2. Planuje ocieplić dach jak na poniższej grafice: pozycja 1 - 30 cm wełny, pozycja 3 - 25 cm wełny wdmuchane (oddzielenie poddasza od strychu ) i odnośnie pozycji 2 - czy jest sens zwiększać grubość do 45 cm, czy zostawić 30 cm tak jak wyżej ?
  4. I teraz pytanie czemu przewymiarował pompę bo 5 a 8 kW to już duża różnica.
  5. Można wiedzieć jaka pompa jest u ciebie ? Bo z tego co widziałem to monoblock można samemu montować a split musi być osoba z uprawnieniami ?
  6. No to w tych pieniądzach wyjdzie heiko z osprzętem, montażem i kosztami materiałów przyłączeniowych. Oferta zawiera 10k koszt montażu, dzieliłem to 5k usługa i 5k materiały takie jak rurki, kolanka etc. Czy za dużo policzone?
  7. Raczej górna granica budżetu, dlatego pytałem się czy jest sens dopłacać do bardziej znanej marki. JAki monoblok za 15-20 tyś ?
  8. Witam wszystkich na forum, Wiem że wątek dotyczy PC, 90% postu będzie na temat. Stoję przed wyborem źródła ogrzewania do domu, jest kilka opcji ale chciałem się poradzić jeszcze na forum nad najlepszym rozwiązaniem. Mam do wyboru PC lub piec zgazowujący na drewno. PC do wyboru to : Stiebel HPA-0 8 C5 Plus zestaw inwenterowy - około 47 tys. Stiebel HPA-0 8 C5 Plus Monobloc lodówka - około 51 tys. Heiko 9KW Thermal - około 34 tys Kospel 8kw HPM2.C-8.1- około 40 tys (8 lat gwarancji) I piec na zgazowanie drewna Kocioł Lazar Holz Master 20KW tez w graniach 45 tys. Ceny już z materiałem i montażem oczywiście. Serwis lokalnie każdej z tej firm jest, już sprawdzałem ten temat. Początkowa byłem zdecydowany na piec do zgazowywania + bufor ale rozmawiałem z kilkoma osobami z mojej okolicy i nie jest to takie wygodne rozwiązanie jak myślałem bo ceny drewna coraz mniej korzystne i dostępność coraz gorsze, plus faktycznie tak jak ktoś wspominał na grupie ze to robota palacz 7 dni w tygodniu - przyznaje racje, a na dodatek piec miał wychodzić taniej w zakupie a wychodzi na to samo .... Parametry domu i zapotrzebowanie : https://cieplo.app/wynik/28jcf Czy możecie doradzić która pompa lub piec była by najbardziej sensownym rozwiązaniem ? I czy jest np. sens dopłacać do Stiebel w porównaniu np do Kospela ? Dodatkowo chciałem dopytać o najkorzystniejsza taryfę przy PC, w domu 2-3 osoby, jedna pracuje zdalnie z domu, druga poza domem.
  9. Jestem w stanie to jakoś wyliczyć, orientacyjnie. Słyszałem że kilka osób wspominało o wysokiej temperaturze w kominie przy paleniu w ATMOS, ale nie mam jak tej wiedzy zweryfikować niestety Jest możliwość gdzieś sprawdzenia w parametrach pieca wielkość wymiennika ? .
  10. Tyle jest sprzecznych informacji w Internecie że już nie można czasami dojść do ładu i składu. Kwestia tego typu że materiał już zamówiony i agregat też także powrotu nie ma. Robię dla siebie także mogę dwa razy więcej czasu poświecić i dopieścić. Jak sie efekt nie spodoba to najwyżej położę gładź
  11. Ewentualne zaprawki planowałem zrobić tym samym tynkiem, i zatartym tak jak reszta ścian. Czym poleca pan zacierać ściany ?
  12. Witam szanowne grono , W najbliższym czasie będę zabierał się za tynki CW agregatem, wszystko na listwach tynkarskich. Tylko do zatarcia, nie zamierzam robić gładzi ( wiejski styl domu) Grubość około 8-10mm. I mam kilka pytań odnośnie tego : - Czy listwy tynkarskie wklejać przez czy po szprycy ? widziałem że robią tak i tak i jestem ciekawy czy ma to jakieś znaczenie. - Czy ściany z silikatu lepiej wcześniej zagruntować ? Powierzchnia jest raczej gładka. Jeśli tak to jakim typem gruntu - Czy przy tynkach CW jest potrzeba zatapiania siatki jak w tynkach gipsowych ? - Co polecacie do zacierania po 24h, chodzi mi o luźny piasek. Z góry dzięki.
  13. Tutaj musze przyznać racje, koniec końców to ty będziesz używał tego kotła a hydraulik poleci to na co ma zniżkę albo to co mu się lepiej montuje.
  14. Przy założeniach jakie mam jeżeli chodzi o ocieplenie, to przy piecu 14-18 kW w przybliżeniu jak często bym musiał palic ? Ale w tym rozwiązaniu mówimy o piecu na drewno + pellet czy zgazowującym ? Zapowiadają ale nie są pewne, tylko ze przy jednym załadowaniu pieca jestem w stanie nagrzać więcej wody. Wszystkie piece mają podoba sprawność, przy większej komorze jak rozumiem jest tez większy wymiennik ciepła, z fizycznego punku nie powinno być jakiś wielkich rozbieżności, dopóki jest odbiornik ciepła w stanie przyjąć energie.
  15. Dostałem dwie różne propozycje, kocioł 14 - 18 kW i bufor 1000L do grzania codziennie albo co drugi dzień lub opcje kocioł około 23-25 kW, i bufor 2000-2500 L i grzani co 3-4 dni i bardziej skłaniem się tej opcji. Wiem ze są straty na nagrzanym buforze ale bez przesady.
  16. No to podobnego zdania jesteśmy, ATMOS DC25S koło 11-12 tyś, ATTACK SLX 25 kW koło 13-15 tyś, Sigma Cichewicz jakoś 17-20 tys. Mowie w zaokrągleniach górna granice to ceny z Internetu dolna to ceny jak się dogadasz z hurtownia/sprzedawcą na 8% Vat, ale to raczej jeśli pójdą na rękę albo masz znajomego instalatora. Może wcześniej nie wymieniłem ale jeszcze znalazłem Lazar Holzmaster 20kW, wydaje się też okej i w podobnym budżecie co Sigma Cichowicz. MPM to 7-10 tys, kolega DUNIA.MD znawca tej marki.
  17. Gdybym miał taka możliwość nawet bym się nie zastanawiał, natomiast w mojej okolicy nie ma poprowadzonych rur także nie ma gazu. Gaz z butli, tu mam dwie opcje albo dzierżawa i bycie skazany na ceny od dostawcy ( obecnie chore), lub założenie własnej butli kupowanie od niezależnych dostawców ( co też nie jest bardzo ekonomicznym wariantem i nigdy nie wiadomo jak cena będzie się kształtować w przyszłości. Ale czy w takim rozrachunku nie będę palił codziennie ? Przy większym buforze mogę nagrzać na dwa/trzy dni, gdzie nie zawsze mam możliwość zależnie od pracy. Dlatego pytałem ogólnie o polecane kotły zgazowujące, niekoniecznie Atmos, instalator(znajomy) montował wielokrotnie i ma w miarę opinie, ale nigdy nie sugeruje się opiniami tylko jednej osoby. Ważne dla mnie jest też jakiej wielkości polana wejdą do komory, żeby nie bawić się w 20-kilko centymetrowe kawałeczki.
  18. Tzn że sprawuje się gorzej niż są o nim opinie ? A skorzystam z okazji i skontaktuje się z kolegą Seler.
  19. Witam szanowne grono, Stoję przed tą wiekopomną decyzją, a już teraz raczej dylematem jaki kocioł będzie do mojego domu odpowiedni Piecy zgazowujących na rynku jest w brud, natomiast część z nich opada przez spalanie boczne, część ma złe opinie a o części nie ma żadnych informacji. Jeżeli chodzi o parametry domu to, budowany wg standardu WT 2021, 153m2, styro 20 cm, podłoga 17cm, dach wełna 30 cm x2 ( sufit między pokojami u góry a strychem, bez grzejników 100% podłogówka. Wg aplikacji ciepła właściwego taka konstrukcja powinna wołać 46 - 50 kWh na dobę. Rozważam na tą chwile piec Atmosa 20-25 KW, Attack SLX 20-25 ( większa komora załadowcza, chyba lepiej ekranowany) lub Sigma Ciechowicz ( zachwalany przez sprzedawców ale bardzo mało opinii na ich temat). Różnica miedzy każdym kolejnym to jakieś 3-4 tyś zł także jest nad czym się zastanawiać. Planuje palić akumulacyjnie do dwóch buforów o maks pojemnosci 2000-2500 L. Ktoś może będzie w stanie doradzić Ps. MPM nie wchodzi w grę ( złe opinie i śmierdzi z niego), Blaze Harmony już za drogi ( 35 tyś .... )
  20. Taki troche odkop, elewacja to raczej na pewno już dawno na ścianie ale osobiscie bym raczej zapytał o opinie o systemie jak i o samych produktach Konsbudu.
  21. Jeśli kierownik takowe ma. Jak szukałem swoje kierownika to dostałem jeszcze dwóch innych z polecenia. Jeden na pytanie o OC, powiedział że na co to komu skoro on wszystkiego pilnuje.
  22. W sumie za dużo wyborów nie masz, chyba że wezwiesz ekipę do poprawienia tego, co spie..., ale w cuda bym nie wierzył. Ciekawe gdzie w tym czasie był kierownik budowy. Teoretycznie pomieszczenie 2,50 m powinno być akceptowalne zgodnie z normami.. Co do ocieplenia podłogi to płyta PIR, z tego co sprawdzałem niedawno ma około 30% lepsza izolacyjność - 10 cm styro = 6/7 cm płyty PIR. Z jakiego powodu musisz dać 16 cm wylewki na pietrze ? Może, zamiast zwykłej wylewki spróbować styrobetonu ? Jest lżejszy i o lepszych parametrach ale droższy.
  23. Taki troche off topic ale mnie ciekawi jak przy badaniu geotechnicznym to nie wyszło. Ja pamiętam jak u mnie robli badnaie to pobrali próbki z 4 rogów planwanego miejsca +/- 0,5 metra.
  24. Ile planujesz dać wełny ? Tylko pomiedzy krokwiami czy druga warstwe miedzy płytą GK i krokwią . Jeśli tak to masz za mało miejsca. Jeśli dajesz tylko miedzy krokwie wełne to może sie zmiesci ale byś musiał krecici płyty do krokwi - ale tego nie polecam. Koszt w sumie znikomy przy przesuniecu gniazedk a przynajmniej spokój.
  25. Kombinować nie kombinuje ale jestem otwarty na propozycje po prostu;) Człowiek się może czegoś nowego dowiedzieć, nie koniecznie od razu zmieniając. Ja tak czy inaczej juz zostaje przy styropianie, dzisiaj rano własnie zamówienie puściłem . Dziękuje wszystkim za swoje opinie:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...