Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GrzeniuKraus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana GrzeniuKraus w dniu 15 Października 2023

Użytkownicy przyznają GrzeniuKraus punkty reputacji!

O GrzeniuKraus

  • Urodziny 05.06.1985

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Władysławowo
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GrzeniuKraus's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

20

Reputacja

  1. Nieco zgłębiłem dzisiaj temat membran i niestety zarówno NEO200 jak i ten Dorken mają bardzo słaby parametr Sd - co w połączeniu z użytkowym poddaszem i łazienką może być problemem. Szukam czegoś o lepszym stosunku wytrzymałości do paroprzepuzczalności.
  2. Cześć, nie jestem specjalistą, a sprzedawców darzę umiarkowanym zaufaniem dlatego chciałbym poznać Wasze doświadczenie i wiedzę. 1. Dach bez pełnego deskowania 2. Pokrycie dachówką ceramiczną Heyer Holsen Piano 3. Poddasze użytkowe Byłem zdecydowany na membranę Dorken Delta XX PLus Heavy: https://www.doerken.com/pl/pl/delta-xx-plus-heavy Dostawca materiałów zaproponował mi natomiast membranę MDM Ventia NEO 200: https://mdmsa.com/pl/48-kat-p3982 Membrany są dość drogie, ale zależy mi na ich jakości ze względu na brak deskowania dachu. Która membrana według Was jest lepszym wyborem?
  3. Cześć, co człowiek to opinia - w projekcie dachu czterospadowego, krytego dachówką ceramiczną mam kontrłaty 40x50mm oraz łaty 40x60mm. Dekarz doradza, że kontrłata gruba na 4cm nie jest potrzebna, a już na pewno jest zbyt wąska aby dobrze łączyło się na niej łaty. Proponuje zamówić 32mm x 70mm. No i teraz pytanie - czy przestrzeń wentylacyjna 32mm dla dachówki będzie wystarczająca? Dach bez pełnego deskowania - wyłącznie membrana Dorken'a. Wydaje się, że nawet biorąc pod uwagę delikatne wypchnięcie membrany przez np. wełnę to i tak zostanie ponad 2,5cm przestrzeni wentylacyjnej. Jestem skłonny zamówić kontrłaty dokładnie takie same jak łaty tj. 40x70mm ale dekarz uważa, że to lekka przesada i nie ma takiej potrzeby. Co uważacie?
  4. Na 100% jest podciąg - grubość stropu w tym miejscu to 35cm (15cm płyty + 20cm podciągu). Być może zbrojenia jest więcej, ciężko mi to określić bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi. Sprawdziłem dzisiaj zdjęcia - podciąg jest wykonany z 2 prętów fi12 w górnej części oraz 6 prętów fi12 w dolnej. Strzemiona bardzo gęsto - dużo gęściej niżeli np. na wieńcach na ścianach.
  5. Tak, została wykonana ława fundamentowa - mimo to nie dało im to do myślenia, że coś jest nie tak. Kierownik twierdzi, że zauważył to na etapie, kiedy mieli już zaszolowany cały strop na gotowo wraz z popdciągiem i zgodził się na takie wykonanie - ale później i tak będzie trzeba postawić tę ścianę. Nie poinformowali mnie wcześniej (przed wylaniem betonu) bo zdawali sobie sprawę, że będę kazał to wszystko rozebrać i zrobić jak należy - zgodnie z projektem. Niestety też tego nie dopilnowałem, ale nie jest to moja branża. Jest słup 24x24 na skrzyżowaniu 2 podciągów. Właśnie mówił coś o murowaniu ściany i wypełnieniu luki zaprawą (ale mówił o suchej zaprawie) - po prostu nie do końca teraz ufam, że takie rozwiązanie będzie wystarczające do przenoszenia ewentualnych ugięć. Wiadomo, że gdyby ściana była postawiona przed wylaniem stropu to ten, pięknie oparłby się na niej - teraz chciałbym uzyskać możliwie maksymalnie zbliżony efekt. Rozumiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie muru np. z luką 1cm do podciągu, zaszolowanie tej przestrzeni i zalanie np. zaprawą Sika Grout 4R? https://pol.sika.com/pl/budownictwo/podlewki-i-zakotwienia/podlewki-cementowe/sikagrout-4-r.html
  6. Cześć, szukam porady - kierownik budowy poinformował mnie, że wykonawca źle odczytał projekt i z miast ściany nośnej (która jednocześnie jest działową między pokojem a kuchnią) ekipa zrobiła podciąg. Po prostu odczytali tam wymiar 12cm zamiast 24cm. Strop wylany tydzień temu i niebawem ruszamy z dalszymi pracami. Aktualnie zamiast ściany nośnej jest zrobiony podciąg zbrojony 4x12mm - kierownik budowy poinformował mnie, że i tak chce aby ta ściana tam stanęła i podpierała strop pod podciągiem. I tutaj moje pytanie - w jaki sposób wymurować ścianę i sprawić aby wspierała strop? Raczej ciężko będzie tak idealnie dociąć pustaki (pianobeton) aby je wymurować na wcisk pod podciąg. Zależy mi na możliwie najlepszym rozwiązaniu - aby ta ściana faktycznie przenosiła ewentualne obciążenie na stropie (będzie dachówka na dachu i użytkowe poddasze). Z góry dzięki za wszelkie rady jeżeli ktoś miał taką sytuację.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...