Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mars28

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mars28's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

15

Reputacja

  1. Witam. Temat wałkowany już pewnie niejednokrotnie, ale każdy przypadek może być inny, więc wolę dopytać. Mianowicie żeby zmniejszyć koszty podjąłem się samodzielnego wykonania gładzi w domu. Mam tylko kilka wątpliwości jeśli chodzi o drobne poprawki ubytków. Czy mogę widoczne ubytki uzupełnić tą samą gładzią czy trzeba to robić inną np. jakąś masą dedykowaną do wypełniania łączeń/ubytków? Robić to przed zeszlifowaniem drugiej warstwy czy po? Jeśli po, to czy mam to miejsce wcześniej zagruntować czy nie? Druga sprawa to robienie gładzi na dużej płaszczyźnie, w trudno dostępnym miejscu. Wiem, że najlepiej robić od rogu do rogu po całości ale mam takie miejsce, nazwijmy to klatką schodową na poddasze użytkowe, że nie mogłem tego zrobić za jednym razem, bo zbiegło się to w czasie w wykonywaniem tam barierek przez inną ekipę i musiałbym kilkukrotnie rozbierać podest, za każdym razem przerabiając go w inny sposób. Dlatego też zrobiłem 2 warstwy, ściągając krawędzie na równo z tynkiem, na to planuję później nałożyć warstwy i "zlicować" je robiąc gładź na pozostałej części ścian i dopiero zeszlifować. Czy może lepiej to zrobić "na styk" wtapiając jakąś taśmę, flizelinę itp.?
  2. Będę niedługo układał styropian na poddaszu użytkowym (planowana grubość 6-7 cm). Okazało się, że w jednym pomieszczeniu strop mi bardzo "ucieka", jest różnica prawie 1,5cm. Oczywiście mógłbym to później wyrównywać wylewką, ale w tym miejscu musiałaby być zdecydowanie grubsza, co chyba nie będzie korzystnie wpływać na równomierność ogrzewania podłogowego. Postanowiłem ten ubytek czymś wypełnić już na etapie rozkładania styropianu. Najszybciej i najtaniej będzie mi do tego wykorzystać styropian ale tu pojawia się pytanie - czy styropian EPS przecięty wzdłuż, jak placek, będzie przez takie naruszenie struktury bardzo "osłabiony"? Czy jakieś inne rozwiązanie byście polecali? Ale to musiałoby być takie, które dodatkowo nie bardzo obciąży strop, bo ten ma tylko 14cm grubości. No i jeszcze czas - wiem, że styrobeton byłby tu dobrym rozwiązaniem, ale nie bardzo mogę czekać miesiąc, aż będę mógł po nim chodzić.
  3. Witam wszystkich. Jestem właśnie na etapie wylewek w domu i mam problem z podjęciem tej jedynej "właściwej" decyzji. Jak prawidłowo wykonać hydroizolację pod wylewkę na parterze? Dom nie ma piwnicy. Czytam fora, oglądam różne filmy na YT i jest tyle różnych sposobów, że już kompletnie zgłupiałem. Widzę, że najprostszym sposobem jest położenie folii pod styropian. Ale czy taką folię lepiej wywijać na ściany powyżej poziomu wylewki, czy nie? Czy lepiej skleić ją dociąć na wymiar posadzki i skleić czymś z papą wystającą spod ścian? Z tym, że u mnie gdzieniegdzie ta papa wystaje 5 cm, a gdzieniegdzie 1 cm. I jeśli kleić to czym? Taśmą czy lepiej posmarować jakąś masą? Logika mi podpowiada, że sklejenie folii z papą będzie najsensowniejsze, bo będzie ciągłość izolacji. Ekipa, która mi budowała dom twierdzi, że wywinąć folię na ścianę i tyle. Podobnie mówi hydraulik. I druga sprawa, jeśli są jakieś grudy no to wiadomo, że skuć, ale czym uzupełniać ubytki w chudziaku? Mam kilka takich miejsc, np przy drzwiach tarasowych, albo pomiędzy niektórymi pomieszczeniami, że na całej szerokości podłoże jest kilka mm niżej. Nie wiem, w jaki sposób powstały te różnice, no ale to już nieistotne. Pytanie, co z tym zrobić, czym to najlepiej wypełnić, żeby płyty styropianu miały w tym miejscu pełne "podparcie"?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...