Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krolikbest

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Skoczów
  • Kod pocztowy
    43-430
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

krolikbest's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Małe sprostowanie, nie jestem już niestety prosumentem, tylko net billing. Tym bardziej nie chcę nic oddawać do sieci.
  2. Idealnym rozwiązaniem byłby dodatkowy stały monitoring zużycia energii (pobór mocy) przez właśnie sprzęty domowe. Teoretycznie mam to w zasięgu możliwości, ale nie mam na razie tzw. inteligentnego licznika. Mając taki i zakładając, że jestem w stanie z niego wydobyć takie dane (też po wifi,Modbus TCP), to porównywałbym wartość z falownika, wartość z licznika i na bierząco generował PWM-a.
  3. Nie sprawdza, dlatego wprowadziłem tzw. próg załączenia. Zakłada on, że pewna ilość produkowanej mocy przez falownik zawsze i w każdym momencie jest konsumowana przez urządzenia typu AGD. Można urządzenia stale będące "pod prądem" pomierzyć i ten próg z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem będzie odzwierciedlał ile trzeba zarezerwować mocy. Generalnie dedykowane gniazdko na grzałkę CO i tak puści tylko tyle ile wyjdzie z obliczeń, grzałka nawet pracując na kilkanaście procent właściwej mocy, zawsze coś tam w buforze nagrzeje. Z drugiej strony czajnik działający przez 2-3 minuty nie zrobi wielkiej straty z tego powodu, że chwilowo "połknie wszystko", no chyba że któryś z moich domowników będzie cały czas zagotowywał wodę w nim
  4. Witam, Generalnie chciałem Wam przedstawić projekt którego celem jest nadzorowane sterowanie grzałką do bufora ciepła (lub CO) zasilaną przez fotowoltaikę ON-Grid. Mój układ składa się z płytki zgodnej z Arduino Pro Mini, esp-01, przekaźnika tranzystorowego typu SSR i kilku innych elementów. Zadaniem tego układu jest monitorowanie produkowanej mocy przez falownik Froniusa. Realizowane jest to poprzez sieć wifi po protokole TCP a ramka jest w standardzie Modbus TCP. Układ na bieżąco odczytuje moc jaką falownik generuje i w zależności od jej wartości część (nadwyżkę powyżej wartości progowej - o tym za chwilę) przeznacza na specjalnie wydzielone gniazdko elektryczne. Jak można się domyślić, istotnym elementem jest tutaj przekaźnik SSR. Mój układ generuje sygnał PWM, który wysterowuje wyjścia przekaźnika. Działa on w zakresie od 24 do 380 VAC. Wspomniana wartość progowa to wartość jaką użytkownik (czyli ja) wprowadza do opisywanego układu za pomocą wbudowanego w mikrokontroler atmega prostego serwera http. Jest ona niejako zarezerwowaniem mocy na inne urządzenia stale działające w domu typu sprzęt AGD. W przypadku, jeżeli falownik nie produkuje wystarczającej mocy na zasilanie grzałki, czyli wartość mocy na falowniku jest poniżej zadeklarowanej wartości progowej, napięcie na dedykowanym gniazdku do grzałki jest zerowe. Całość można zobaczyć tutaj: Cenna będzie każda uwaga i zapytanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...