Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Burbon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Burbon

  1. Januszek jesteś pewien, że tak można? A co w momencie jak ta nagwintowana szpilka będzie za mało wkręcona w stelaż. Ja miałem taki sam problem, ale u mnie szpilka kończyła się w połowie grubości ceramiki. Więc kupiłem w Liroju nakrętki przedłużane dług. 4 cm i dosztukowałem szpilkę. Skutkiem tego mam teraz odrobinke za długie na tyle, żeby misię takie stożkowe nakładki ozdobne nie nałożyły. Mi się nie dało wykręcić, ale przyznam sie że gdybym wiedział tobym spróbował. B.
  2. Moja oferta to barakowóz na kołach (tani transport), nie przecieka, sprawna elektryka, okolice Raszyna. Cena 2200.
  3. No więc jeśli można się dołączyć (przyłączyć źle mi siękojarzy bo się do gazu już pół roku przyłączam). Mam podobny problem - Co trzeba zrobić, żeby uzyskać to pozwolenia na użytkowanie? Przeszukuje forum i jak nic nie znajde to znowu odświerzę wątek. B.
  4. Skąd ściągnąłeś te zapisy. Mowa jest w nich o sieci gazowej, która przebiega przez prywatne grunty. A to chyba zrozumiałe, że jeżeli firmie gazowniczej pozwolisz na wybudowanie gazociągu na własnym terenie, to chce ona mieć gwarancję jej należytej obsługi, bo za bezpieczeństwo dostaw odpowiada firma a nie Ty. Wydaje mi się, że chodzi tu o jakieś duże przyłączenie do zakładu produkcyjnego, dlatego się pytam skąd to ściągnąłeś. W przypadku domku zwykle tego nie ma, bo: sieć biegnie nie w Twoim gruncie i do skrzynki w ogrodzeniu nie jest Twoją własnością; za skrzynką to nie sieć tylko instalacja i jest Twoją własnością. Burbon
  5. roza - to nie jest prawdą. Na dzień dzisiejszy odbiorców pobierających gaz ziemny obowiązuje taryfa PGNiG S.A. 1/2002, która weszła w życie w kwietniu 2002 r. Nie ma tam słowa o obowiązku odbioru minimalnej ilości gazu dla odbiorców. Zresztą możesz sięgnąć do ich taryfy na ich stronie internetowej. Więc albo chodzi o jakiś inny gaz (np. płynny - jego dostawcy zawierają inne umowy - na zasadach rynkowych, czyli jak się zgadzasz to podpisujesz), albo w przypadku gazu ziemnego osoba w gazowni podaje fałszywe informacje. Znam tylko 1 przypadek kiedy można zapłacić opłatę a nie odbierać gazu. Jest wtedy, kiedy we wniosku o warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej wnioskodawca czyli TY określa termin poboru gazu, potem gazownia go podłącza do sieci za opłatę przyłączeniową a on nie odbiera gazu. Wtedy ta opłata jest gwarancją dla gazowni odzyskania nakładów poniesionych na wykonanie przyłącza (nic za darmo. Zresztą zapis o tych opłatach znajduje się w umowie przyłączeniowej - i jak ktoś nie chce się na to zgodzić to może sobie zawsze wybrać inne paliwo. Pozdrawiam przyłączonych, B.
  6. Dzieki stary ale firme, która produkuje złącza ciesielskie dobrze znam. Moje pytanie tyczyło się: czy ktos zna firme, która robi elementy (np. belki, słupy) z drewna klejonego. Pozdrawiam, B.
  7. Są takie konstrukcje z drewna klejonego np. na basenach łączone na złącza cisielskie. Czy ktoś z was wie gdzie można takie elementy kupić (firma, adres). Potrzebuje takie cudo (słup) na podparcie balkonu. Ma to być konstrukcja drewniana, odporna na warunki atmosferyczne. B.
  8. Potrzebuję podeprzeć dach nad częścią wejściową drewnianym słupem. Problem w tym, że ten który do tej pory miałem skręcił się a w dodatku mam jest jakis popękany i z sękami. Poszukuje więc producenta elementów konstrukcyjnych drewnianych klejonych. Widziałem już takie konstrukcje np. basen z poziomych belek klejonych. Czy ktoś z forumowiczów wie gdzie można by takie cudo kupić. Interesuje mnie słup 14x14 o dług. 6 m. B.
  9. Dave, widzę, ze masz taką ścianę. Czy możesz wobec tego podać U takiej ściany? B.
  10. Dlatego moim zdaniem rozliczanie się za gaz (ziemny, z butli, czy tam inny) lub olej w jednostkach pośrednich jest niewłaściwe. Jeżeli mówimy o 1 m3 to od razu powinniśmy jednym tchem powiedzieć pod jakim ciśnieniem i w jakiej temperaturze oraz jakiego gazu. Jest to uregulowane w taryfie i czasem (jeżeli chodzi o gaz ziemny) używa się pojęcia m3 w warunkach normalnych). Wniosek jest więc 1: powinniśmy zacząć kupować paliwo w jednostkach energii!! To co teraz jest to tylko ściema, bo np. jak porównać 1 litr oleju opałowego za 1,6zł z 1 litrem gazu płynnego za 1,4zł i 1 m3 gazu ziemnego z jak ktoś chce kosztami ogrzewania np. en. elektryczną? Oczywiście jeżeli dysponujemy składem paliwa a dalej ilością energii w jednostce objętości sprawa jest prosta. Tylko po co iść tak dookoła, skoro można krócej. B.
  11. tom soyer - a fe! taki fachowiec a nie wie jaki gaz z sieci pobiera! Zajrzyj na rachunek. Jak pisałem poprzednio wy tam w Poznaniu macie inny gaz w sieci, tzw. zaazotowany, czyli nie 100% od Ruskich tylko mieszanka naszego polskiego z naszych własnych złóż i trochę rosyjskiego. Problem w tym, że w ramach tego zaazotowanego jest kilka podgrup i jaki danego dnia masz w sieci to już decyduje Zakład Gazowniczy i stąd te różnice. B.
  12. Grzegorz to co piszesz to kompletna bzdura. 1. Gazomierza miechowego nie da się cofnąć odwracajac przepływ medium (gazu ziemnego czy też powietrza. Inne owszem, ale co do da skoro liczydło bedzie stało w miejscu. 2. Wtłaczanie powietrza do rury to samobójstwo. Powstaje mieszanina, która może wybuchnąć. Więc nie sądzę, żeby ktoś był na tyle głupi, żeby to robił. 3. Kaloryczność gazu ziemnego zależy od rodzaju gazu jaki masz u siebie (zachodnia Polska to gaz zaazotowany, reszta to wysokometanowy), więc jeżeli masz wątpliwości to możesz dać próbkę do analizy ale jeżeli będzie w normie to Ty za to badanie zapłacisz. B.
  13. Po co pisać na co dany materiał idzie i dawać podstawę do dyskusji Urzędnikom z Urz. Skarb. Ja biorę materiały na części pierwsze. Z bramą niestety może być problem. Co do gwoździ. Mam takie doświadczenia: wydałem na budowę stanu surowego 100% z czego tylko 60% mam na fakturach reszta to: 20% usługi bez faktury i pozostałe 20% to właśnie te gwoździe, czyli różne "drobiazgi", które w swojej ilości dadzą sporą kwotę. Ja nie brałem często fatkury na te pierdołki bo mi się nie chciało czekać aż pani wydrukuje fakturę na 4 kg gwoździ. Ale zmieniłem zdanie po tych obliczniach i w tym roku będę brał papierek nawet na 1 gwoździk. B.
  14. Burbon

    STOLAR

    Hm.. jak to jest, że u mnie ta skrzynka ciągle nawala. Co do okien też się na nie zdecydowaliśmy. Jesteśmy na etapie wyboru kotła a raczej paliwa do ogrzewania. B.
  15. Ponawiam pytanie co ze zbiornikiem na olej? I dodam jeszcze 2 pytania: 1. Czy kocioł olejowy (sam kocioł) można umieścić na piętrze (u mnie nad garażem) w osobnym pomieszczeniu ale czy strop wytrzyma? 2. Gdzie umieścić zbiornik na olej na zewnątrz budynku (są jakieś przepisowe odległości?)?
  16. Problem polega chyba na tym, że oszczędzajac w kasie uzbieraliśmy 50 000 zł. Po oliczeniu z tytułu oszczędzania mamy 50 000 x 30% mamy 15 000. Teraz jeżeli jednocześnie wydajemy pieniążki na budowę domu i korzystamy z dużej ulgi to mamy 19% wydanych pieniędzy aż do limitu 36 tys. Chodzi tylko o to, że po skończeniu oszczędzania trzeba po wypłaceniu tych 50 tys. z kasy wydać je na cele zgodne z oszczędzaniem ale nie można od nich odliczyć sobie 19%, bo już od nich odliczyliśmy 30% - to byłby niezły interes. Chodzi o to, że: 1. nie można korzystać z dwóch odliczeń na tych samych pieniążkach 2. odliczenie 30% pieniążków z kasy mieszkaniowej miało na celu szybsze przejęcie tych odliczeń (a więc korzystniejsze) 3. Max tych odliczeń z kasy i z tytułu dużej ulgi nie może być więcej niż 36 tys. co odpowiada wydatkowi 189 tys. Czyli jeszcze raz: opłaca(ło) się korzystać z odliczeń w ramach kasy mieszk., bo wcześniej odzykiwaliśmy te odpisy. Ważne aby teraz móc udowodnić, że wydało się w rzeczywistości tyle, że 19% z tej kwoty = 30% z oszczędności w kasie. Przy naszych 50 tys., to bedzie 15000/0,19 = 78 900. Frankai popraw, bo mogę się mylić. B-on
  17. ArtM - widziałem w Twoim "Dokładnym arkuszu wydatków w 2002 roku" pozycję: 16. Opłata za warunki przył. gaz. 1 szt. 44,00 zł Nie wiem czy ktoś Cię tu nie naciągnął, bo za wydanie warunków, czyli inaczej za odpowiedź na pytanie, czy mogę się podłączyć do sieci gazowej nic się nie płaci - no chyba, że ktoś Ci to robił. Aha, jak się samemu robi projekt i uzyskuje pozwolenie na budowę gazociągu/przyłącza to od razu występuje się też o warunki w obrębie działki. Jest wtedy taniej. Swoją drogą to jest jakieś polskie kuriozum, że chcąc być klientem Gazowni trzeba tyle się nagimnastykować. Oni sami powinni o to wszystko zadbać i to w ciągu max. miesiąca (tylko nie w polskich realiach). B-on
  18. Killer - wysłałem na priv. B-on.
  19. P.P.H. „STOLAR” spółka jawna, 55-020 Żórawina, Al. Niepodległości 2B, http://www.stolar.pl - może jakies opinie??
  20. Ja też jestem zainteresowany oknami tej firmy - czy ktoś je ma i może podzielić się doświadczeniami. Z moich dotychczasowych poszukiwań wynika, że cenowo nie są gorsi niż np. Sokółka lub Ferno. Ale liczy się też jakość. Zastanawia mnie tylko 1 klamka w ich oknach - inne okna mają 2 skrzydła otwierane niezależnie. Nie wiem czy to dobre, czy złe rozwiązanie. Killer - gdzie się budujesz - może wybierzemy się razem po te okna? B-on
  21. Pytanie do "zp": Jaką masz powierzchnię i ile zużywasz oleju. Czy murowałeś na zaprawę ciepłochronną, czy tradycyjna niepełną? Ja mam zamiar też pociągnąć ściany z Optiroca 36,5 ale też obawiam się, że ściana będzie zimna. B-on
  22. Do pablitox: Czy mógłbyś zdradzić szczegóły tej premii za niebranie kredytu? Chodzi mi o to ile (np. w %) dostałeś extra za niezięcie kredytu w stosunku do kwoty jaką miałeś na koniec okresu oszczędzania. Aha no i ile na to czekałeś? Ja mam podobny plan. Nie chcę brać kredytu, bo skóra mi cierpnie na samą myśl o załatwianiu tych wszystkich formalności, weryfikowaniu moich dochodów, ustanawianiu zabezpieczeń itp. Swoją droga jak bank na tym zarabia, to może sam by cos załatwił a nie ja musze latać jak kot z pęcherzem, żeby im ułatwiać mnie oskubanie. B-on
  23. Dzieki za odpowiedzi. Kotłownię nad garażem mam w projekcie. Kocioł olejowy ciężki, szczególnie jeśli ma to być coś w rodzaju tzw. "lodówki" czyli kocioł+zasobnik w 1 obudowie. Z drugiej strony te 250 kg to może nie jest aż tak wiele. Z pomysłu na zbiornik na stropie raczej zrezygnuję. Czy ktoś wie ile taki zbiornik olejowy w wersji podziemnej kosztuje?
  24. Chodzi o podsypkę piaskową pod podłogą na gruncie. Ubiłem tylko taką płyta wibrującą. Było tego jakieś 20 cm. Ubijało się tylko parę cm. Na środku wszystko jest OK. Gorzej przy ścianie, gdzie wkopałem po ubiciu przewody kanalizacyjne. Słychać teraz taki głuchy dźwięk. Boję się, żeby nie tąpnęło. Stąd moje pytanie co robić? Rozkuć kawałek i podlać betonu? Pomożecie? B-bon.
  25. Jestem skazany na olej. Ale może nie powinienem tak narzekać, choć chciałem gaz z sieci ale niedobra gazownia ma mie gdzieś. Ale do rzeczy. Z powodu oleju muszę umieścić kotłownię na piętrze (poddasze użytkowe - osobne pomieszczenie). 1. Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć, czy mogę kotłownię olejową umieszczać na piętrze??, 2. Mam mało miejsca w garażu na zbiornik, więc będzie podziemny. Ale jak wtedy olej dostanie sie do kotła? Jest tam jakaś pompa, czy co? 3. A może umieścić zbiornik w pomieszczeniu obok kotłowni na pietrze. Tylko, czy Terriva przeniesie ciężar 1000 litrów oleju. Proszę o rady. B-bon.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...