Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Etrox

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O Etrox

  • Urodziny 08.04.1994

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Etrox's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

15

Reputacja

  1. Trafna uwaga Nie mniej bez pozwolenia to chyba dalej na oświadczeznie czy coś, a dwa rozmawiamu tutaj o normalnm domu, pytanie co jak nie dostarczę to raz, a dwa co jak przyjda podłączyć, a nie bedzie budynku ?
  2. Dostalem od PGE taki harmonogram przyłączeń pod dom jednorodzinny [ATTACH=CONFIG]468136[/ATTACH] W pkt. 2 muszę dostarczyć pozwolenie na budowę, zakładając właśnie że chce uzbroić samą działkę a budowę ewentulanie planuję za np 3 lata no to nie wywiążę się z tego. Drugie pytanie, zakładając no że zrobię to pozwolenie na pół roku przed 08-07-2025 czyli w sumie za rok, no to czy jak dojdzie właśnie do terminu przyłączenia, a budowa jeszcze się nie zacznie to będzie jakiś problem ? Czy mogą dać tą skrzynkę, a ja pkt 5 zrobię właśnie jak bede gotowy na budowę i dopiero wtedy podpisać umowę kompleksową jak to nazwali ?
  3. No właśnie na start na pewno skontrolują, dlatego już wiem że źle zrobiłem występując o prąd docelowy na dom i jego zużycia i zabezpieczenia, bo jak przyjadą to chcą mi podłączyć dom, którego wtedy jeszcze tam nie będzie. Dlatego teraz mam plan zrezygnować z tej umowy, wystapić o umowę na np garaż z mniejszym zużyciem i zabezpieczeniami, jak/o ile go dostanę to potem za te 2 lata zaczać na nim budowę, a następnie za 3 wystąpić i zmianę zużycia i potrzebnych zabezpieczeń Co myślicie ?
  4. Dzieki, staram się właśnie odnieść do Twojej wypowiedzi nie mniej brakuje mi tych kilku czynników aby to zrobić m.in : 1) Tak chce zawnioskować o G11 2) Tak chce t ozrobić nie na budowę tylko jak napisałeś na garaż/altanę 3) Żeby to zrobić muszę odpowiednio przygotować wniosek, dopiero wtedy się dowiem chyba czy wolno ? 4) Główny problem, zakładając że dostanę na garaż G11, to nie mogę wystąpić na niego raczej o docelowe przyłącza 3 fazy itp tylko no najprostsze co się da i na zużycie np 200 kWh rocznie czy cosw ten deseń 5) No i teraz pytanie co jeśli go dostanę, czy potem jak zbuduje na tym prądzie dom to nie będzie problemów ? Jak z prądu na garaż zawnioskuję o prąd na dom jednorodzinny, 3 fazy i kilka tys. kWh i zabezpieczenia 32A albo 24A ? Na garaż przecieżtyle nie potrzebuje Nie ukrywajac jest to sposób na cwaniaka, wiec czy to cwaniactwo jednak w jakiś sposób nie odbije mi się czkawką ?
  5. No i jeszcze dopiszę jedną rzecz to rozkminki, zakładam że na taki garaż nie mogę wnioskować o prąd jak do domu jeśli chodzio zabezpieczenia, pobór i 3 fazy itp, wiec muszę zawnioskować za pewne o minima na garaż jakiśbalaszany, potem na tym prądie wybudować dom jak juz bedzie powstawał, a na koniec poprosić o zmianę przyłączy i zabezpieczeń i poprowadzic 3 fazy ? Czy to się zepnie jakkolwiek czy będą problemy ?
  6. Tak wiem, natomiast działka jest nieuzbrojona, wiec zarówno prąd jak i wodociąg musi być dopiero zaprojektowany i wykonany na działkę, wiec tak na logikę patrząc no to ja projektuje dopiero te przyłącza, nie ma ich. Czy źle myślę ?
  7. Czy tu najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana tego wniosku z np dmu jednorodzinnego, na garaż i zrobić sobie podpięcie do garażu ? Tylko wtedy jak to wygląda że np dostanę taryfę G11 na garaż, a potem nagle powstanie tam budynek ? Czy to rodzi jakieś problemy ? Jakbyście to rozegrali jeśli moim celem jest budowa domu za 3 lata, a chciałbym wcześniej mieć po prostu już gotowe przyłącze na działce pod tą budowę ?
  8. Dzięki za wskazówki, zrobiłem mniej więcej jak pisaliście. Złozyłem wniosek o przyłącze docelowe, jak już pisałem na działce nie ma nic, a budowę planuję za jakies 2-3 lata. Dostałem umowę do podpisania z PGE z datą realizacji przyłącza do 08-07-2025. Mam parę pytanek : 1) Wniosek złożyłem o zasilanie docelowe, nie mniej we wniosku zaznaczyli że to Budenek mieszkalny - plac budowy i zasilanie docelowe. Czy to dobrze patrząc co pisaliście o tych taryfach że na budowę mogą dać C ? 2) Mam niejasność o co chodzi w harmonogramie przyłączenia, napisane jest że prace projektowe rozpoczną 6 miesiecy przed przyłączem oraz że do 6 msc przed tym terminem muszę dostarczyć im pozwolenie na budowę obiektu wymienionego w tytule umowy lub innego dokumentu wymaganego ustawą prawo budowlane Jak to załatwić zakładając że planuję budowę np za te 3 lata ? Za 1,5 roku nie będę miał jeszcze pozwolenia na budowe. Jak można to rozegrać zakładając że po prostu chciałem mieć skrzynkę przy działce i potem się z tym nie bawić ?
  9. Dzięki za odpowiedź ! Co do wody to jest to uliczka wewnętrza i wodociąg jest do końca ulicy, ewidentnie widać że zrobili nawet pod działki na których nie ma jeszcze planów budowy, nie zakłądam więc tutaj żandych problemów, bo każda działka jest pod domki i cała droga ma wodę, a każdy z sąsiadów już wybudowanych jest wpięty. Co do prądu to wystapiłem już do PGE o przyłącze, tutaj też nie widzę jakiś przeciwskazań bo każdy z sasiadów ma skrzynkę, jedyny problem to czas, bo pewnie potrwa to z 1,5 roku. Czy w związku z powyzśzymi powinenem wpisać w tym wniosku że przyłącza są planowane czy pozostawić puste ? Tak wyląda ten wniosek w tym miejscu np [ATTACH=CONFIG]467703[/ATTACH] Prąd w teorii jest projektowany, no ale w praktyce to czekam w ogóle na jakąkolwiek odpowiedź z PGE Co do wody no to planowana tylko w głowie gdzie nei widze przeciwwskazań że będzie, no ale tez się za wiele tu nie dzieje
  10. Dzień dobry, zblizam się do momentu w którym będę występował o WZ. Aktualnie na moją działkę zostały już one wydane lata temu, ale z różnych przyczyn przepisanie ich będzie teraz ciężkie przez brak kontaktu z właścicielami, plus dużo pozmieniało się od tego czasu, tak więc chce żłozyć na ich bazie nowy wniosek na siebie. No i teraz parę pytanek gdyż jest to z jednej strony prosty wniosek z drugiej budzi u mnie sporo wątpliwości : Aktualnie nie mam jeszcze projektu, nie mniej z już oglądanych wiem w co celuję i pozyskałem też WZ sąsiadów, więc wiem mniej więcej na co gmina się tam zgadza. Jeszcze dla zarysu powiem jakie mniej więcej sąsiedzi mają WZ - Wielkość powierzchni zabudowy max 15% ( tu różni sąsiedzi maja różnie niektózy 12% niektózy 14% jeden 15%) - Szerokość elewacji frontowej 12m z 20% tolerancji (tutaj wszyscy mają dość podobnie 12 - 12,5 z tolerancją 20%) - Wysokość głównej kalenicy 9 m (wszyscy majatak samo) - wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej max 7,3 m p.p.t (tutaj różni sąsiedzi majaróżnie, jeden ma 7,3, jeden max 6 inny max 6,5) - Geometria dachu dach spadzisty 20-45* (wszyscy tak samo) - Wielkość pow. biologicznej min 70% )wszyscy tak samo) No i teraz moje pytanka, chciałbym po prostu uzyskać jak najbardziej uniwersalne WZ względem sąsiadów, ale też żeby mi nie odrzucili tego wniosku albo nie zrobili duzo gorszych : 1) Co powinienem wpisywać w zakresach jakich wymaga ode mnie wniosek, czy jeżeli chce osiągnąć tylko maksymalne wartości to muszę podawać też wartości minimalne czy mogę zostawić je puste ? 2) Z czego wynika rozstrzał w wielkości zabudowy działki od 12-15% ? Czy jeżeli wpiszę np że potrzebuję 16% to gmina zmniejszy je do max ile będzie chciała wydać czy np odrzuci wniosek ? 3) Czy informacje których nie znam, jak np kierunek kalenicy dachu lub sposób odporowadzania wód opadowych powinienem wypełniać ? Czy jeżeli nie wypełnię to gmina zadecyduje o czymś co mogłoby mi nie pasować i lepiej to za wczasu wypełnić ? 4) Większość wniosku wydaje mi się nieobowiązkowa, jeżeli wypełnie tylko te główne podstawowe rzeczy jak pow. zabudowy, wysokość kalenicy itp to będzie to dla mnie ok, czy wtedy gmina narzuci różne dziwne swoje postanowienia ? WZ sąsiadów mają po 8 stron i opisana jest każda głupota, czy to wszystko rozpiszą na podstawie minimalnych moich informacji we wniosku ? 5) Zakładając że wypełnię tylko kilka najważniejszych punktów, czy potem zmiana jakiś parametrów trwa tak samo długo jak WZ ? 6) We wniosku jest też sporo punktów o przyłacze do wody, prądu, kanalizacji itp czy jest projektowane czy istniejące. Póki co wystepuje o same WZ i nie mam żadnych przyłączy, to także sotawic puste ? Czy jeśli np dostęp do wody planje z wodociągu która jest przy ulicy to zaznaczyć już projektowane ? Projektu żadnego nie mam, ale plan taki jest. 7) Czy ogólnie w tym wnioseku coś polecacie jako must have do wypełnienia ? Albo macie jakieś istotne informacje co tam dodatkowo zawrzeć ? Z góry dzięki za pomoc
  11. Dzieki za informacje, właśnie planuję zrobić to wcześniej. Stąd pytania z pierwszego postu.
  12. Cześć, zakupiłem działkę na której aktualnei nie ma przyłączy żadnych, nie mniej sieć wodociagowa jest w drodze obok samej działki, prąd 2 działki dalej więc około 50m. Budowę domu jednorodzinnego planuję za około 2 lata, może się skrócić może wydłużyć, nie mniej zakres to 1,5-3 lat. No i teraz pytania : 1) Czy powinienem od razu występować o przyłącza wody i prądu, gdy nie mam jeszcze żadnego projektu ani nic nie jest zaczęte i póki co nie będzie ? 2) Czy najpierw powinienem z jakimś architektem uzgodnić gdzie mają być te przyłącza, czy to raczej bez znaczenia ? Działka nie jest wielka więc tak czy siak punkt na działce zakładam nie ma znaczenia ? Po prostu bedziemy potem ciągnąć to. 2) Ogólnie moja teza jest że pewnie warto od razu wystąpić o te przyłącza bo taki prąd to czytałem że i ponad rok czasu może trwać zanim ktoś to ogarnie 3) Chcąc podłączyć się do prądu czy powinienem na stronie PGE prosić o przyłączenie zarówno prądu na czas budowy jak i tego docelowego ? Czy np prośba o przyłącze docelowe pod dom nie może wyglądać tak że na start włączą mi inną taryfę, a potem to zmienimy ? Czy jednak musi być najperw budowlane potem docelowe ? 4) Czy na stronie PGE jak jest wybór planowanej daty startu budowy to lepiej zaznaczyć jak to mniej wiecej będzie czyli że za 2 lata, czy jednak napisać np. że za pół roku i potem to zmeinić, może dzięki temu przyspieszą prace ? Czy w jakiś sposób przekłada się to na cenę że podłączą za rok a budowa wystartuje za 2 lata ? 5) Na stronie PGE trzeba podać moc przyłączeniową, czy sama ta wartość przekłada się na rachunki czy to tylko orientacyjne, a rachunki i tak są wyliczane na podstawie zużycia ? 6) Zakładając w pkt 5 że jednak moc ma wpływ na rachunki, jaki powinien być mój target ? Ogrzewanie planuje pompą ciepła + fotowoltaika. Zakładam że jakiś zakres 12-17 kW. W załączniku daje screen jak to widzę na ten moment. 7) Czy ustalając jakąś moc przyłączeniową lepiej w razie co zawyżyc tą wartość czy zaniżyć ? Jeśli w trakcie użytkowania okaże się że jednak potrzeba wiecej to potem łatwiej jest podwyższyć czy obniżyć ją ? Co ekonomicznie lepiej wychodzi ?
  13. Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi i chęci pomocy Co do tych zagrożeń powodzią zastanawiam się jak to jest tak naprawdę. Oczywiście macie rację że ryzyko powodzi to w ogóle bez sensu ponosić je, nie mniej WZ są sprzed 6 lat i to tam jest opisane o tym ryzyku wody stuletniej. Wchodząc na hydroportal i analizując wszystkie te zagrożenia jak woda stuletnia, dwudziestoletnia itp itd żadne z tych ryzyk nie jest naniesione na moją działkę i stąd to moje zwątpienie i chęć jednak ciągnięcia tematu. Na chłopski rozum ryzyko było, a teraz go nie ma. Czy zakładając że to właśnie na stronie wód polskich i hydroportalu są te informacje o zagrożeniach a aktualnie ich tam nie ma to można być spokojniejszym ? Gmina przecież i tak analizowała te WZ z nimi zakładam, więc coś musiało się zmienić. Z drugiej strony skoro zmieniło się w 6 lat w tą stronę to w 10 kolejnych może znowu się odmienić
  14. No właśnie chciałbym zdefiniować to realne ryzyko. Według WZ ryzyko jakie istnieje to woda stuletnia której prawdopodobieństwo wynosi 1% oraz jej ewentualna wysokość to 95,96 m n.p.m . Działka jest na wysokości 96,4-97m więc nawet w przypadku tego ryzyka jestem w teorii powyżej tego. Dodatkowo sprzedający wysłał mi informację od państwowego gospodarstwa wodnego wody polskie że jest poza zagrożeniem i nie znajduje się na takim terenie. Nie wiem więc jak interpretować niby te zapiski w WZ ?
  15. Dzięki za odpowiedź. Co do wody jakie argumenty by mogły być za tym że nie chcieliby mnie podłączyć ? Woda jest podciągnięta do samego końca drogi gdzie nawet nie ma jeszcze domów więc wygląda to trochę na działanie wprzód. Faktycznie mogliby olać temat ? Jak się ma no średnica rury do możliwości podłączenia wszystkich w ulicy ? Bo wydaje mi się ewentualnie to przeszkodą że nie podłączymy bo za małe ciśnienie. Co do kanalizacji to sam nie będę tego ciągnął, pytanie było na ile realne jest to że gmina to zrobi dla budujących się osób i jak to w praktyce wygląda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...