Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sky87vx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sky87vx's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Czyli przewód uziemiający nie mogę puścić w rurkach instalacyjnych razem z przewodami string 1 i string 2? Dlaczego?
  2. Przewody zostaną poprowadzone po szynach stelaża (na rysunku szyny stelaża zaznaczyłem linią przerywaną), czy ma znaczenie, w jaki sposób je tam poprowadzę, na coś powinienem zwrócić szczególną uwagę? Poprawiłem nieco rysunek aby jak najdokładniej zobrazować mój plan. lub tak ale tutaj nie jestem pewien z powodu różnych przeglądanych materiałów czy taki układ chroni przed tą pętlą indukcyjną: znalazłem jeszcze w necie coś takiego: Czy przy montażu na dwu-gwintach dodatkowo należy poprowadzić przewód uziemiający wzdłuż tych przewodów, czy wystarczy, że przewód uziemiający będzie doczepiony do konstrukcji stelaża/szyny obojętnie gdzie.
  3. Moje moduły to Ja Solar JAM66S30-500/MR Karta katalogowa falownika (FoxESS T6-G3 3-fazowy): https://static.fox-ess.pro/upload/T_G3_PL_afce301aac.pdf Karta katalogowa paneli (Ja Solar JAM66S30-500/MR): https://pv-met.pl/wp-content/uploads/2023/06/JA-SOLAR-495W-JAM66S30-czarna-rama-karta-katalogowa.pdf Wolał bym mieć to połączone w dwa stringi z uwagi że wtedy mogę sobie porównać w apce czy wszystko działa poprawnie bo uzysk z obu stringów, przy takim samym nasłonecznieniu, powinien być taki sam, no ale skoro radzicie że lepiej połączyć to na jednym mimo tego że jesienią są zacienienia z prawej lub lewej strony dachu, to teraz mam dylemat początkowo ten falownik był dobierany, aby te 12 paneli połączyć w jeden string, i z tego co wyczytałem to przy równomiernym nasłonecznieniu wszystkich paneli, wydajniej było by zamontować wszystkie na jednym stringu. W międzyczasie, od połowy września, zauważyłem że zachodzi mi cień na jedną lub drugą połowę dachu, stąd pomysł na dwa stringi. Czy mógłbym prosić, aby ktoś mógł zerknąć w wyżej podaną kartę specyfikacyjną tego falownika i wypowiedzieć się, czy na dwóch stringach będzie on równie wydajnie pracował?
  4. Falownik FoxESS T6-G3, instalacja 6kW, 12 paneli 500W, chciałem podpiąć to w dwa stringi z uwagi na to że porą jesienną występują zacienienie w okolicach godzin popołudniowych z prawej strony dachu i w godzinach przedwieczornych z lewej strony z innego budynku. Czytałem również że podłączenie na dwóch stringach daje dużo lepsze możliwości diagnostyczne pracy całej instalacji. Aczkolwiek z tego co czytam na forach, falownik może gorzej działać tzn bardziej się grzać, czy 6 paneli 500W na jednym stringu będzie wystarczające do prawidłowej pracy falownika?
  5. Przewody zostaną poprowadzone po szynach stelaża (na rysunku szyny stelaża zaznaczyłem linią przerywaną), czy ma znaczenie, w jaki sposób je tam poprowadzę, na coś powinienem zwrócić szczególną uwagę? Poprawiłem nieco rysunek aby jak najdokładniej zobrazować mój plan. lub tak, ale tutaj nie jestem pewien, z powodu różnych przeglądanych materiałów, czy taki układ chroni przed tą pętlą indukcyjną: znalazłem jeszcze w necie coś takiego: Czy przy montażu na dwu-gwintach dodatkowo należy poprowadzić przewód uziemiający wzdłuż tych przewodów, czy wystarczy, że przewód uziemiający będzie doczepiony do konstrukcji stelaża/szyny obojętnie gdzie.
  6. Witam, Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, czy przy takim podłączeniu może wystąpić pętla indukcyjna, ewentualnie czy można to jakoś prościej podłączyć w dwa stringi, połowa paneli z prawej w jeden i druga połowa z lewej w drugi. . a może tak było by lepiej: prawa strona wygląda ładnie ale po lewej już się komplikuje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...