Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukabuka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

lukabuka's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wakmen, ja zastanawiałem się nad pokryciem dachu przez 8 miesięcy - przyglądałem się różnym rozwiązaniom i materiałom - była blacha zwykła, posypkowana i miedziana, płytki włóknocementowe łupkopodobne, gonty wszelkiej maści itd, itp. W końcu zdecydowaliśmy się na gont Tegola. Jak na razie, nie żałuję! Zobaczymy co będzie za 15 lat. (lukabuka)
  2. Wakmen, gont Tegola Master Legno Scandola 55zł/mkw. brutto (VAT 7%). Tu poszło 310 mkw. razem z koszami, kalenicami itp. Beknąłem 17 tysięcy, niestety! Jak na razie, wszystko jest OK - pierwsza zima z dwiema ostrymi zamieciami i kilka ulewnych deszczów nie sprawiło najmniejszych problemów - a trochę sie tego obawiałem, czytając niektóre posty posiadaczy gontu. (lukabuka)
  3. Juras XR4Ti, chodzili po łatach przybitych na już położonym goncie, poczynając od koszy (widać na środkowym zdjęciu), systematycznie przesuwając się ku kalenicy. (lukabuka)
  4. Pchlistosc, "spaskudzenie" to argument subiektywny, więc nie dyskutujmy; za słaba więźba w starej części domu (tej otynkowanej) to argument obiektywny. (lukabuka)
  5. RyMario, Wakmen, tak wygląda mój daszek. http://www.kastler.com.pl/luk/dach1.jpg http://www.kastler.com.pl/luk/dach3.jpg http://www.kastler.com.pl/luk/dach2.jpg (lukabuka)
  6. RyMario, ja mam na dachu Tegola Master Legno Scandola. Jeśli chcesz zdjęcia (lub zobaczyć na żywo) to daj znać. (lukabuka)
  7. Folia pomiędzy ociepleniem a deskowaniem jest po to aby: 1. skraplająca się woda na deskowaniu nie zawilgacała ocieplenia (wełny) 2. zachować szczelinę wentylacyjną o stałej w miarę szerokości i uniemożliwić wywiewanie drobinek ocieplenia. (lukabuka)
  8. Miałem te same rozterki rok temu. W końcu położyłem dwuwarstwowy gont bitumiczny Tegola Canadese na płytach OSB. Pierwsza zima na mną, wygląda i działa pięknie. Płaciłem 55 zł/mkw. gontu i 21 zł/mkw. płyt OSB. Koszt dachu oblicza się łatwo, mnożąc powierzchnię przez cenę mkw. i dodając ok. 5-10% na obróbki w zależności i złożoności dachu. (lukabuka)
  9. Po co ta papa pod gont? Upewnij się u producenta (gontu), że papa jest potrzebna. W moim przypadku (gont Tegola) papa byłaby konieczna tylko wtedy, gdy długość połaci jest większa niż 7 metrów lub spadek mniejszy niż ileś-tam stopni. W pozostałych przypadkach gont kładzie się prosto na OSB. (lukabuka)
  10. Też miałem-to-mieć. Ale po pierwsze: niewielu dekarzy potrafi to robić, po drugie: mój dach 320mkw. robiliby ok. 1.5 miesiąca, a po trzecie: koszt niemały: 140 PLN/mkw. Ale widziałem taki dach - ładny był! (lukabuka)
  11. Rozbudowując dom też o tym myślałem! Ale okazało się, że: a) szczelina jest różnej grubości - czasami nie ma jej w ogóle, bo murarzom wpadła zaprawa b) jest wiele miejsc, do których w ogóle nie wprowadzisz granulatu, np. nadproża Nawet firma, która wykonuje takie prace odradziła mi to! (lukabuka)
  12. Podział działki musi być zatwierdzony przez urząd gminy czy miasta. Bez tego nie założysz hipoteki. A geodeta zanim przeprowadzi podział musi wystąpić do gminy o zezwolenie na podział, ktory to podział musi byc zgodny z planami zagospodarowania przestrzennego. A to, że gmina wydaje decyzje niezgodne z własnymi rozporządzeniami, to jest inna sprawa. U mnie na przykład gmina najpierw zabroniła wyciąć drzewo, które jest za blisko domu, a potem oskarżyła mnie o naruszenie korzeni drzewa przy budowie. A na argument, że drzewo jest za blisko padła odpowiedź, że trzeba było zbudować inny dom. A na argument, że mam pozwolenie na budowę takiego właśnie domu z tym cholernym drzewem padła odpowiedź, że ich to nic nie obchodzi. Ale postraszyłem ich sądem i się uspokoili. (lukabuka)
  13. Mam podobną sytuację - rozbudowuję dom (a właściwie dobudowuję drugi), który jest współwłasnością rodziców i moją na działce 1350mkw. Ponieważ lokalne warunki zagospodarowania terenu nie zezwalają na podział takiej działki więc jedynym wyjściem jest rozbudowanie chałupy (cały czas należącej wspólnie do mnie i rodziców), a potem tzw. wyjście ze współwłasności, czyli podział. Ale możliwe jest to dopiero wtedy, gdy dom już stoi. Natomiast mój bank nie miałby nic przeciwko temu, aby wziąć kredyt na konto wszystkich współwłaścicieli. Ale ja tego nie chcę i dlatego musiałem najpierw wybudować dom, potem wyjść ze współwłasności, a potem wziąć kredyt. (lukabuka)
  14. Witajcie! Moje trzy grosze z doświadczenia własnego i dziecka. Statystyki pokazują, że najostrożniejsi są ludzie, którzy wychowywani byli w niebezpiecznych warunkach (o ile, oczywiście, wcześniej nie zginęli z tego powodu), a najmniej ostrożni ci, którzy chowali się w warunkach "sielankowych". Zmierzam do tego, że dziecko, które mieszka w pobliżu niebezpiecznego zakrętu, czy stawu i zostało nauczone, co stanowi niebezpieczeństwo, będzie dużo bardziej ostrożne od tego, które nigdy nie widziało samochodu! Cała rzecz polega na tym, jak pokazać i zakodować w dziecku oznaki niebezpieczeństwa nie zabijając go przy tym! Zumurud! Dziecko nie potrzebuje stawu ani bagienka, aby zrobić sobie krzywdę. Wystarczy, że wypije płyn do mycia szyb! No i całkowicie zgadzam się z tym, że coraz większym niebezpieczeństwem dla dzieci (dorosłych też) są inni "źli" ludzie. (lukabuka)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...