Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TerryFox

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

TerryFox's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzieki za wszystkie wpisy ! Czy jest jakas strona, portal, na ktorej moge znalezc wykresy wydajnosci pomp roznych producentow ? Czy tez zostaja tylko DTRki itd ? WIdze ze na forum niektorzy uzytkownicy wklejaja fajne wykresy porownawcze roznych modeli w funkcji temperatury, ale nie mam pojecia skad je wytrzasneli
  2. TerryFox

    Panasonic Aquarea

    Mam prośbę do specjalistów i użytkowników o weryfikacje doboru PC. Dom to bliźniak o całkowitej powierzchni po podłodze 125m, użytkowej 101m, jednopiętrowy, aktualnie buduje się w okolicy Wrocławia. Na parterze i piętrze ogrzewanie podłogowe. Instalator/dealer który współpracuje z deweloperem na dzień dobry oferuje PC marek które nie maja tu dosyć dobrej opinii (Nibe), lub takie o których trudno w ogóle cokolwiek znaleźć (Airwell, Buderus). Pogadałem z nim i końskim targiem doszliśmy ze jest w stanie zaproponować mi Panasonica, w wersji K. Czekam na wycenę ale chciałbym zweryfikować wstępny wybór zanim się zdecyduję. OZC budynku wychodzi na poziomie 4,88 kW, w założeniu mieszkać będą dwie osoby. Instalator Proponuje Panasonica K o mocy 5 kW, z modułem wewnętrznym (tzw lodówka) zawierającym zbiornik 185l, również Panasonica. Doczytałem że warto dołożyć "termostat pokojowy" jako że ten wewnętrzny dokładnością nie grzeszy. Pytania: 1. Czy wogóle Panasonic K wart jest rozważenia ? 2. Czy dobrana moc 5 kW jest ok przy OZC 4,88 czy lepiej przewymiarować i wziąść wersje 7 kW ? 3. Czy panasonic oferuje sterowniki/termostaty pokojowe w wersji bezprzewodowej ? 4. Czy ta pompa potrzebuje jeszcze jakichś akcesoriów albo dodatków które warto rozważyć typu termometr zewnętrzny, dodatkowe pompki, itd ?
  3. Witam, Jestem na etapie wyboru pompy ciepła do nowego domu w zabudowie bliźniaczej. Poszukuje urządzenia o mocy 6kW, które będzie jedynym źródłem ciepła i CWU w domu, współpracować będzie z instalacją ogrzewania podłogowego, i zbiornikiem 300l na ciepłą wodę. Jestem inżynierem automatykiem, ale z ciepłownictwem a tym bardziej pompami ciepła do tej pory nie miałem do czynienia, aczkolwiek samodzielna obserwacja parametrów i nastaw to.. wiadomo, jako inżynier sobie nie odmówię Ale zanim do tego dojdzie muszę najpierw wybrać urządzenie. Domyślam się że ilu producentów tylu zwolenników, ale może wiadomo już (z praktyki) że jakiś producent jest bardziej wart uwagi niż inny z pewnych powodów. Na pewno nie chodzi mi o wywoływanie wojen, a po prostu o najlepszy możliwy wybór nietaniego urządzenia z którym zwiążę się na przynajmniej kilkanaście lat (mam nadzieję). A że nie znam się na tym wiec.. pytam praktyków i użytkowników. Pompy ciepła montuje instalator wskazany przez dewelopera, na razie dostałem jedynie informacje o markach które może zaoferować - są to Airwell, Nibe i Buderus, nie wiem na razie o których modelach mowa. Z wymienionych trzech znam tylko Nibe, z tego forum, i raczej z mieszanych opinii. Airwell i Buderus to kompletna nowość dla mnie. Będę jutro rozmawiał z instalatorem, spróbuję też zaproponować innych producentów jakich polecicie, pytanie jakich ? Sam z siebie wygrzebalem Vaillanta (nie, nie mam z nimi nic wspolnego) - po prostu wyskoczyło mi w recenzjach ze są ok, na ile to prawdziwe recenzje trudno powiedzieć. Na czym mi zależy ? Nie będe oryginalny, na tym co wszystkim inwestorom - na najbardziej efektywnym wydaniu cieżko zarobionych pięniędzy. Chciałbym zakupić urządzenie trwałe, ciche, o wysokiej efektywności, dostępnym serwisie, przystosowane do pracy w naszym klimacie. Nie musi być najtańsze, przy tych kwotach dorzucenie kilku tysięcy w zamian za wyższą sprawność czy lepszą trwałość jestem w stanie przełknąć. Druga - mniej wazna kwestia. Czyli co chciałbym dodać jako "fajnie gdyby bylo", czyli typowe gadżety: - zdalna kontrola (aplikacja, strona w internecie jakkolwiek) - kontroler/sterownik bezprzewodowy. Akurat Vaillant takie ma, stad tez wiem ze istniaja, umozliwia unikniecie koniecznosci ciagniecia przewodow do kotlowni, a sam kontroler może "wędrować" po domu w poszukiwaniu najlepszego miejsca. - ciepłomierz - to nie zwiazane z modelem pompy, ale czytam ze sie przydaje - podlicznik - jak wyżej Coś jeszcze ? I na koniec głupie pytanie - czy pompy ciepła też potrzebują czujników temperatury zewnętrznej (tzw pogodówka) jak kotły gazowe ? Z góry dzięki za pomoc !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...