Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_Bartek_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez _Bartek_

  1. W ramach uzupełnienia tematu to w związku z uwagami jakie były, że przekrój rur z kotła jest za mały to wymieniłem je na miedź (może szału nie ma ale jest większa średnica i tak) i wygląda to tak jak teraz: [ATTACH=CONFIG]467429[/ATTACH] Nie zmieniałem miejscami ani rotametrów ani belek, po prostu zmieniłem zasilanie z powrotem przy prowadzeniu nowych rur. W rozdzielaczu wygląda to tak: [ATTACH=CONFIG]467430[/ATTACH] Bypass jest zamknięty, tak że nic przez niego nie przepływa. Pompa jest odcięta na zaworach (może widać na zdjęciu) i też nic przez nią nie płynie. Jedyną pompą w układzie jest pompa w kotle i wygląda na to, że daje radę. Efekt jaki chciałem osiągnąć udało się uzyskać. Czyli w chwili obecnej jak ustawię 35oC na kotle to tyle idzie w podłogę, a nie jak poprzednio, że przy 45oC na kotle szło niecałe 30oC. Dzięki za uwagi jakie dawaliście, pomogły zdecydować co robić mam dalej. Teraz tylko pozostaje regulacja na przepływach, ale to już nie jest problem. Sorry za bałagan na zdjęciach
  2. Wielkie dzięki za wyjaśnienia, zrobię tak jak piszecie. Pewnie pozamieniam całe belki miejscami po zaślepiam co trzeba i wywalę to co wskazujecie. To niby cały czas działa, tylko, że jak są minusowe temperatury to w mieszkaniu jest 19-20oC i więcej nie da się uzyskać nawet jak kocioł jest na 45oC ustawiony, tak jak pisałem wtedy termometr na dolnej belce pokazuje około 30oC. Zawory z górnej belki mogę odkręcić bo nie są podłączone do sterowania, z tego co widzę to cały czas są otwarte, są jeszcze fabryczne blokady uniemożliwiające zamknięcie. Jeszcze się tylko raz zapytam czy możliwe jest, że pompa w kotle jest rozłączona. Wydaje mi się, że nie powinna, ale się nie znam to pytam
  3. Jak rotametry są na dolnej belce i mam uruchomioną pompę od mieszania to rotametry mogę regulować i mam ustawione na 1-2l/min. Jak przeniosłem ten jeden rotametr na górną belkę to nie ma możliwości ustawienia czegokolwiek na nim, jakby nie było przepływu w tej pętli. Jak odciąłem zaworami pompę od mieszacza i działa tylko na pompie w kotle to dolne rotametry też pokazują zerowe przepływy i nie ma możliwości ustawienia na nich niczego, też jakby nic nie przepływało. Czy kocioł może mieć wyłączoną pompę i dlatego nie ma przepływów jak jest tylko on? Mają zero na górze.
  4. Możesz podać przykłady rotametrów i zaworów na jakie wymienić? Szczerze w ramach testów przekręciłem jeden rotametr z dolnej belki na górną, a zawór na dolną jako otwarty. Pompę odciąłem zaworami kulowymi co są przed i za nią. Efekt jest jednak taki, że jak włącza się piec to na rotametrze niestety jest cały czas wskazywany zerowy przepływ. Jak otworzę w ramach testów baypass (normalnie mam zakręcony) to termometr, który jest dolnej belce zaczyna wskazywać temperaturę z pieca. [ATTACH=CONFIG]467085[/ATTACH] Sterowniki pokojowe faktycznie są, ale raczej nie mają wpływu na to jaka jest temperatura wody w obiegu. Decydują tylko o tym czy piec ma się włączyć czy nie. Właśnie jak widać próbuję pozbyć się tego mieszacza i zostawić tylko pompę z kotła. //Edit Domyślam się, że zrobiłem błąd przy przekręcaniu rotametru. Zmieniłem tylko górną część a nie zamieniłem przyłącz dolnych do niego i zaworu. Powinno zamienić miejscami obie części, czy nie?
  5. Jest to mieszkanie na piętrze w domu jednorodzinnym, 110 m2 jest na jednym poziomie a jedna pętla 10 m2 jest na piętrze niżej. Nigdzie nie ma kaloryferów tylko sama podłogówka. Kocioł gazowy de dietrich mcr home 20/26 mi. Cały czas zastanawiam się dlaczego podnoszenie temperatury na kotle nawet do 45oC nie zmienia temperatury na wejściu, bo jak rozumiem to pokazuje ten termometr? Rozkręcenie głowicy z kapilarą też nie zmienia nic. Czy radzicie wymienić ten rozdzielacz/ mieszacz na coś innego? Jak tak to na co?
  6. A jaki powinien być prawidlowy albo nowoczesny rozdzielacz do OP?
  7. Źródłem jest kocioł gazowy dwu funkcyjny.
  8. Witam Mam mieszkanie w którym zamontowana jest podłogówka, niestety nie mam do końca wiedzy jak powinna działać. W chwili obecnej jest ustawiona tak jak zrobili to poprzednicy, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej. Rozdzielacz wygląda jak na zdjęciu [ATTACH=CONFIG]467064[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467065[/ATTACH] Moje pytanie dotyczy regulacji temperatury zasilania, bo rozumiem, że to pokazuje termometr, który jest tam zamontowany? Czy może pokazuje coś innego? Niezależnie od temperatury jaką ustawie na kotle, czy to będzie 30 czy 40 stopni, termometr zawsze pokazuje 30 stopni. Czy to da się jakoś wyregulować/zmienić? ustawić niższą/wyższą? Jaka w ogóle powinna być prawidłowa temperatura zasilania? Im niższa tym lepsza? W chwili obecnej bay-pas jest zakręcony. Obiegi są zawsze wszystkie otwarte, a przepływ regulowany rotametrami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...